Ухвала від 18.07.2025 по справі 640/14330/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження строку на подачу звіту

18 липня 2025 року №640/14330/20

Київський окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Білоноженко М.А.,

розглянувши заяву у приміщені суду в м. Києві у письмовому провадженні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про виконання судового рішення та заперечення щодо прийняття звіту від позивача в межах адміністративної

за позовомОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

провизнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача про нездійснення перерахунку довічного утримання;

- зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок довічного утримання в розмірі 56% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, з 19.02.2020 р. та провести відповідну доплату.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 січня 2022 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року скасовано в частині зобов'язання ГУ ПФУ у м. Києві здійснити перерахунок і виплачувати ОСОБА_1 щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 86%. В задоволенні позову в частині застосування певних відсотків під час перерахунку довічного утримання судді у відставці - відмовлено. В іншій частині рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року залишено без змін.

На виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №640/14330/20 15 серпня 2024 року видано виконавчий лист.

У зв'язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва на виконання Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ позивач 13 грудня 2024 року звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 29 квітня 2021 року, оскільки станом на момент звернення до суду з даною заявою рішення суду не виконано, а позивачем вжито усіх можливих заходів щодо належного виконання рішення суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17 січня 2025 року встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду та встановлено відповідачу строк на подачу звіту.

Головним управління Пенсійного фонду України в м. Києві подано звіт на виконання вимог ухвали від 17 січня 2025 року, в якому представником зазначено, що розмір суддівської винагороди з 19.02.2020 складає 101815,63 грн. Виплата заборгованості, нарахованої за період з лютого 2020 по квітень 2022 в сумі 1466246,22грн., буде виплачена в межах бюджетних асигнувань виділених на цю мету.

Також, повідомлено, що Управління звернулось листом до Пенсійного фонду України №2600-0401-5/16335 від 29.01.2025, з проханням профінансувати заборгованість в сумі 1466246 грн. 22 коп. (один мільйон чотириста шістдесят шість тисяч двісті сорок шість грн 22 коп.) для виконання рішення суду в повному обсязі.

Позивач подав заперечення на прийняття звіту, в яких зазначив, що рішення суду не виконано, а тому відсутні підстави для прийняття звіту про виконання рішення суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої-другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У звіті про виконання рішення суду відповідач зазначив, що рішенням №930050870477 від 06.04.2024 проведено Позивачу перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи із розрахунку 50% від суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, згідно довідки Харківського апеляційного господарського суду від 03.03.2020, з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19.02.2020.

Розмір суддівської винагороди з 19.02.2020 складає 101815,63 грн.

Виплата заборгованості, нарахованої за період з лютого 2020 по квітень 2022 в сумі 1466246,22грн., буде виплачена в межах бюджетних асигнувань виділених на цю мету.

Також, повідомляємо, що Управління звернулось листом до Пенсійного фонду України №2600-0401-5/16335 від 29.01.2025, з проханням профінансувати заборгованість в сумі 1466246 грн. 22 коп. (один мільйон чотириста шістдесят шість тисяч двісті сорок шість грн 22 коп.) для виконання рішення суду в повному обсязі.

Тобто, рішення суду в частині виплати заборгованості з пенсії станом на день постановлення даної ухвали суду є невиконаним.

З урахуванням вищевикладеного, суд не може вважати виконаним рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року в частині виплати заборгованості з пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування бюджету класифікуються за:

1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);

2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);

3) функціями, з виконанням яких пов'язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету).

Відповідно до частини 2 статті 10 Бюджетного кодексу України програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах, при цьому визначається шляхом розподілу видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) за бюджетними програмами у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) і може бути уточнена під час виконання державного бюджету (місцевого бюджету) при внесенні змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та у разі застосування положень частини шостої статті 23 та частини другої статті 24 цього Кодексу.

Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для виконання покладених на нього функцій на середньостроковий період, на підставі відповідних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

Суд звертає увагу, що Кабінетом Міністрів України 14 липня 2025 прийнято постанову №821 «Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень», якою передбачено інший (відмінний) порядок виконання рішень суду, за якими у територіальних управлінь наявна заборгованість

Враховуючи, що виконання судового рішення в частині виплати заборгованості за пенсією залежить від фінансування витрат на вказані цілі з Державного бюджету України, суд вважає за можливе надати відповідачу можливість виконати судове рішення належним чином, здійснивши виплату нарахованої суми заборгованості пенсії в означеному вище розмірі, у зв'язку з чим встановити новий строк для надання звіту про виконання судового рішення.

Тому, з урахуванням вимог частини другої статті 382 КАС України, суд вважає за необхідне у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві від 31.01.2025 №2600-0803-8/17693 про виконання судового рішення від 29.04.2021 у справі №640/14330/21 відмовити та з урахуванням ч.2 ст.382 КАС встановити новий строк для виконання судового рішення у вказаній частині - протягом тридцяти днів з дня набрання законної сили даною ухвалою.

Керуючись статтями 243, 248, 382Кодексу адміністративного судочинства України Київський окружний адміністративний суд-

УХВАЛИВ:

1. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 31 січня 2025 року №2600-0803-8/17693 про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року - відмовити.

2. Встановити для Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві новий строк для надання звіту про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 квітня 2021 року в частині виплати заборгованості - протягом шістдесяти днів з дня набрання даною ухвалою законної сили.

3. Зобов'язати відповідача надати пояснення з відповідними доказами щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2025 року №821, які звернуті на виконання рішення суду від 29 квітня 2021 року у справі №640/14330/20.

4. Копію ухвали (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Білоноженко М.А.