18.07.2025 Справа № 756/10229/25
Справа пр. № 3/756/3796/25
ун. № 756/10229/25
18 липня 2025 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Андрейчук Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , за
ст. 124 КУпАП, -
11 липня 2025 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 379157, складений 02 липня 2025 року інспектором взводу № 2 роти № 2 батальйону забезпечення супроводження Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Кадлубовським Г.Л. стосовно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 02 липня 2025 року серії ЕПР1
№ 379157, складеному інспектором взводу № 2 роти № 2 батальйону забезпечення супроводження Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Кадлубовським Г.Л. зазначено, що о 14 год 50 хв 02 липня 2025 року на пр-ті Івасюка, 22 в м. Києві водій ОСОБА_1 , кермуючи автомобілем ЗАЗ Sens, н.з. НОМЕР_2 , рухаючись заднім ходом не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою та скоїв зіткнення з автомобілем Mini Cooper, н.з. НОМЕР_3 , який зупинився позаду. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.9 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засідання вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративного проступку визнав.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Законом України "Про дорожній рух" передбачено, що він регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.
Порядок дорожнього руху на території України врегульовано Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху).
Згідно з п. 1.9 Правил дорожнього руху, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 10.9 Правил дорожнього руху під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
Судом встановлено, що о 14 год 50 хв 02 липня 2025 року на пр-ті Івасюка, 22 в
м. Києві водій ОСОБА_1 , кермуючи автомобілем ЗАЗ Sens, н.з. НОМЕР_2 , рухаючись заднім ходом, не пересвідчився чи не створить він небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху, не звернувся за допомогою до інших осіб, скоїв зіткнення з автомобілем Mini Cooper, н.з. НОМЕР_3 , який у той момент не рухався. Автомобілі отримали механічні пошкодження.
Суд вважає, що водій ОСОБА_1 невиконанням вимог п. 10.9 Правил дорожнього руху порушив правила безпеки руху і його дії перебувають у прямому причинному зв'язку з наслідками дорожньо-транспортної пригоди.
Винуватість ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 02 липня 2025 року серії ЕПР1 № 379157, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, поясненнями потерпілої ОСОБА_2 та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказані дії ОСОБА_1 суд кваліфікує як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (ст. 33 КУпАП).
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, його майновий стан. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Днем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого
ст. 124 КУпАП, є 02 липня 2025 року, а тому строк накладення адміністративного стягнення не закінчився.
На підставі викладеного та керуючись ст. 124 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, за яким накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 (нуль) копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Тарас АНДРЕЙЧУК