Справа № 752/4890/25
Провадження №: 1-кс/752/6035/25
14.07.2025 м.Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене заступником керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_5 , про продовження строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні №12024100000000512, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.04.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 362 КК України,
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві старший лейтенант поліції ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024100000000512, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.04.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 362 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024100000000512 від 19.04.2024, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 362 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України.
Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Київської міської прокуратури міста Києва.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , отримав доступ до інформаційно-комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою» для виконання своїх посадових обов'язків перебуваючи ще на посаді головного спеціаліста відділу аналітично-організаційної роботи Комісії з 25.08.2021.
Безпосередньо доступ до вказаної системи ОСОБА_6 надав колишній член Комісії ОСОБА_8 шляхом додавання даних щодо ОСОБА_6 до групи користувачів системи з рівнем доступу «суперадміністратор», за особистими ідентифікаторами (логіном та паролем) останнього - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Аналогічний рівень доступу до системи останній мав під час роботи на посаді заступника начальника відділу стандартів державної мови та забезпечення оцінювання рівня володіння державною мовою Комісії та успішним проходженням іспитового терміну.
Вказаний дозвіл користувача системи дозволяв ОСОБА_6 працювати на усіх рівнях «Іспитової системи для визначення рівня володіння державною мовою» без можливості доступу безпосередньо до віртуальних серверів.
У період з 28.03.2023 по 23.07.2024 ОСОБА_6 доступ до системи не блокувався, водночас 24.07.2024 останньому призупинено такий доступ у зв'язку з проведенням Комісією службового розслідування та 14.08.2024 такий доступ ОСОБА_6 було відновлено.
Таким чином, ОСОБА_6 отримано доступ до інформаційно-комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», з метою виконання покладених на нього посадових обов'язків, який останній використовував у період роботи в апараті Комісії.
При цьому, отриманий ОСОБА_6 доступ, дозволяв йому здійснювати максимально широке коло дій у системі з огляду на присвоєну йому роль користувача (адміністратор), у тому числі здійснювати всі можливі дії щодо пошуку інформації та її видалення.
Також установлено, що ОСОБА_6 в силу займаної посади (заступника начальника відділу стандартів державної мови та забезпечення оцінювання рівня володіння державною мовою) почав адмініструвати процес складання іспиту в уповноважених державних установах, у тому числі забезпечував роботу інформаційної системи.
Для цього за неустановлених обставин створено робочий чат у месенджері «telegram» до якого додались інструктори центрів тестування та ОСОБА_6 .
За допомогою вказаного чату у онлайн режимі інструктори інформували представника Комісії про перебіг іспитів, а також про проблеми, які виникали у роботі тестової системи під час проходження іспитів претендентами, які в свою чергу вирішував ОСОБА_6 .
З метою покращення якості роботи уповноважених центрів тестування
ОСОБА_6 також приймав участь у здійсненні навчання інструкторів таких центрів.
Таким чином ОСОБА_6 безпосередньо був знайомий з певними інструкторами, представниками центрів тестування, з огляду на такі робочі стосунки.
В ході досудового розслідування установлено, що ОСОБА_6 вступав у позаслужбові стосунки з особами, колишніми інструкторами, представниками центрів тестування та діючи умисно, в супереч інтересів державної служби та політики безпеки роботи Комісії, порушуючи посадові обов'язки, встановлені вимоги законів та підзаконних актів, переслідуючи особисті мотиви, вчиняв несанкціоновані дії у інформаційній системі, усвідомлюючи те, що він може зробити такі дії в силу отриманих ним можливостей користувача такої системи, а також негативні наслідки своїх дій.
Зокрема установлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є уродженкою м. Волгоград, російської федерації (має паспорт громадянки російської федерації номер НОМЕР_1 , виданий відділенням УФМС по м. Москва) з метою вирішення питання щодо набуття громадянська України, вирішила скласти відповідний іспит з визначення рівня володіння державною мовою.
Для цього, ОСОБА_9 зареєструвалася, під акаунтом « ІНФОРМАЦІЯ_3 », як претендентка, на сторінці реєстрації офіційного веб-сайту Національної комісії зі стандартів національної мови «https://exam.mova.gov.ua», шляхом створення електронного кабінету та подання заяви для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для набуття громадянства).
Встановлено, що ОСОБА_9 02.02.2024 подала заяву для складання іспиту 14.02.2024 на визначення рівня володіння державною мовою у Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.
Надалі, 05.02.2024 ОСОБА_9 змінила дату проведення іспиту з 14.02.2024 на 20.02.2024, проте місце проведення іспиту користувач не змінювала.
З незрозумілих причин 20.02.2024 ОСОБА_9 не з'явилась у Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського для складання іспиту з визначення рівня володіння державною мовою без поважних на те причин, не повідомивши про це Комісію (від ОСОБА_9 не надходили відповідні звернення до Комісії, а також не прописано коментар в особистому кабінеті претендента), що передбачено Порядком перевірки рівня володіння державною мовою, затвердженим рішенням Комісії від 13.05.2021 за № 20, який зареєстровано у зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.07.2021 за № 897/36519, зокрема п. 4 Розділу № 3 вказаного Порядку.
Таким чином, відповідно до ст. 48 Закону остання мала змогу скласти відповідний іспит через чотири місяці.
В той же час, у невстановленої слідством особи, за неустановлених обставин, в період часу з 20.02.2024 по 08.03.2024, виник злочинний умисел на вчинення несанкціонованих дій у інформаційно-комунікаційній системі «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», а саме: видалення заяви ОСОБА_9 для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для набуття громадянства), подану 02.02.2024 та оновлену 05.02.2024, що в свою чергу надало б їй можливість повторно подати заяву та скласти іспит в порушення вимоги ст. 48 Закону.
З метою реалізації злочинного умислу, невстановлена слідством особа, розуміючи, що для цього необхідно залучити особу, яка має доступ до інформаційно - комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», вирішила схилити до вчинення злочину ОСОБА_6 .
Продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, у період часу з 08.03.2024 по 11.03.2024 невстановлена слідством особа звернулася до ОСОБА_6 , який працював на той час заступником начальника відділу стандартів державної мови та забезпечення оцінювання рівня володіння державною мовою Комісії, знаючи про те що останній, у зв'язку з виконанням службових обов'язків, має доступ до інформаційно - комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», у якій зберігаються усі подані заяви на іспити та прогреси претендентів з інформацією про результати їх іспитів на рівень володіння державною мовою, з проханням видалити з даної системи відомості про подання заяви на складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою від 02.02.2024 ОСОБА_9 , яка зареєстрована в системі як претендентка під акаунтом « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В свою чергу ОСОБА_6 , усвідомлюючи те, що невстановлена слідством особа, на той час не мала жодного відношення до роботи центру тестування, куди реєструвалась ОСОБА_9 , діючи умисно, всупереч своїх службових обов'язків, розуміючи свої можливості (маючи доступ до системи), 11.03.2024 на виконання прохання невстановленої слідством особи, розуміючи протиправність своїх дій, переслідуючи власні інтереси, грубо порушуючи посадові інструкції, а також вимоги чинного законодавства, вирішивши виконати незаконне прохання та в робочий час, перебуваючи на робочому місці у приміщенні Національної комісії зі стандартів державної мови, розташованої за адресою: м. Київ,
пр-т. Несторівський, 4, цього ж дня здійснив вхід з ір-адреси « НОМЕР_2 », в іспитову систему для перегляду прогресу іспиту претендентів на визначення рівня володіння державною мовою, за допомогою особистого ідентифікатора (під іменем користувача) « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також авторизувавшись відповідним чином у ній.
Після цього, об 11:01 в даній системі здійснив пошук контрольних спроб (фактів складання іспиту) для «olga-kalitv@icloud.com» та перевірив наявність поданої заявки та складання іспиту.
В подальшому, продовжуючи протиправні дії, використовуючи своє службове становище об 11:02, ОСОБА_6 несанкціоновано знищив інформацію, яка оброблюється в автоматизованій системі, а саме: здійснив видалення заяви для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для набуття громадянства), подану 02.02.2024 та оновлену 05.02.2024, претендентки ОСОБА_9 , зареєстрованої під акаунтом « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
При цьому, ОСОБА_6 , здійснив вказані несанкціоновані дії без наявності на те відповідних законних підстав, діючи умисно та поза межами наділених повноважень, користуючись можливостями наданого йому доступу та ролі користувача у інформаційно - комунікаційній системі «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою».
Таким чином, вказані злочинні дії ОСОБА_6 , надали можливість ОСОБА_9 повторно зареєструватись на іспит в порушення строків щодо складання повторного іспиту, визначених ст. 48 Закону.
Вчиненням несанкціонованих дій у системі, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, ОСОБА_6 перешкодив роботі Комісії та знищуючи інформацію щодо подання заяви претендентки ОСОБА_9 , яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованій системі, комп'ютерних мережах, завадив їх нормальній роботі та опрацюванні у них інформації.
При цьому, своїми злочинними діями, які полягали у знищенні інформації щодо подання заяви претендентки ОСОБА_9 , ОСОБА_6 фактично усунув у самій іспитовій системі перешкоду щодо вчинення у ній дій, пов'язаних з реєстрацією та проходженням повторного іспиту вказаною претенденткою.
В свою чергу, ОСОБА_9 , за невстановлених обставин, 11.03.2024 об 11:16 використовуючи акаунт « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ще раз подала заяву для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для набуття громадянства) у Київський національний університет будівництва і архітектури (м. Київ, вул. Освіти, 4, ауд. 341) і 12.03.2024 склала іспит, отримавши загальний результат - 95%.
Надалі рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 20.03.2024 за № 76 «Про встановлення результатів іспиту на рівень володіння державною мовою, визначення рівня володіння державною мовою та видачу державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою» ОСОБА_9 встановлено результати іспиту на рівень володіння державною мовою і згідно з додатком 2 визначено, що вона володіє державною мовою на середньому рівні першого ступеня.
Крім того установлено, що громадянка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка обіймала посаду старшого оперуповноваженого ГУНП в Херсонській області, зареєструвалася під логіном « ІНФОРМАЦІЯ_5 », як претендентка, на сторінці реєстрації офіційного веб-сайту Національної комісії зі стандартів національної мови за посиланням «https://exam.mova.gov.ua», шляхом створення електронного кабінету та подання заяви для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для виконання службових обов'язків) зареєструвалась на іспит у Міжнародний гуманітарний університет (м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 33).
Проте, 23.11.2023 ОСОБА_10 неуспішно склала іспит на рівень володіння державною мовою, який вимагається для виконання службових обов'язків.
Далі, 28.03.2024 ОСОБА_10 вдруге подала заяву для складання іспиту на визначення рівня володіння державною мовою (для виконання службових обов'язків) у Державний торговельно-економічний університет (м. Київ, вул. Кіото, 21).
Після цього, вона змінює реєстрацію та подає заяву для реєстрації на іспит у тестовий центр у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ, вул. Героїв Оборони, 11, корпус 10, ауд. 205).
Встановлено, що 11.04.2024, а саме з 10:00 до 12:00, ОСОБА_10 складала іспит на визначення рівня володіння державною мовою у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (далі - НУБіП), проте не склала його успішно.
В той же час, за неустановлених досудовим розслідуванням обставин, 11.04.2024, у період часу з 12:00 по 17:00, у ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , доцента кафедри публічного управління, менеджменту інноваційної діяльності та дорадництва НУБіП та колишнього інструктора центру проведення іспитів на визначення рівня володіння державною мовою діючого на базі НУБіП, виник злочинний умисел на знищення (видалення) інформації з інформаційно-комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», а саме знищення прогресу (відомостей про результати іспиту) претендентки ОСОБА_10 , що в свою чергу надало б їй можливість повторно скласти іспит та з огляду на вимоги ст. 48 Закону, не очікуючи чотири місяці для повторної здачі іспиту.
З метою реалізації злочинного умислу ОСОБА_7 розуміючи, що для цього необхідно залучити особу, яка має доступ до інформаційно - комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», оскільки їй достовірно було відомо алгоритми роботи системи та повноваження ОСОБА_6 - працівника Комісії у такій системі, вирішила схилити до вчинення злочину ОСОБА_6 , з яким остання була знайома, у зв'язку з ти, що у 2023 році її включено до складу інструкторів центру тестування у НУБіП.
Для цього, 11.04.2024 об 15:53, ОСОБА_7 використовуючи номер мобільного телефону НОМЕР_3 , зателефонувала заступнику начальника відділу стандартів державної мови та забезпечення оцінювання рівня володіння державною мовою Комісії ОСОБА_6 на номер телефону НОМЕР_4 , знаючи про те, що останній, у зв'язку з виконанням службових обов'язків, має доступ до інформаційно - комунікаційної системи «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою», у якій зберігаються прогреси претендентів з інформацією про результати їх іспитів на рівень володіння державною мовою та почала вчиняти умисні дії щодо підбурення останнього до вчинення злочину.
Так, під час телефонної розмови, ОСОБА_7 шляхом умовляння, а також обіцянки підкупу, схилила ОСОБА_6 вчинити злочинні дії, які полягали у здійсненні останнім в силу можливостей отриманого ним доступу до інформаційної системи, здійснити видалення відомостей, а саме прогресу (результати письмової частини іспиту від 11.04.2024) претендентки ОСОБА_10 , яка зареєстрована під логіном « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
При цьому, ОСОБА_7 усвідомлювала протиправність своїх дій та наслідків, про що остання також повідомила ОСОБА_6 під час телефонної розмови.
В свою чергу, ОСОБА_6 , діючи умисно, всупереч своїх службових інтересів, розуміючи свої можливості (маючи доступ до системи), а також ігноруючи покладені на нього службові обов'язки, 11.04.2024 будучи підбуреним ОСОБА_7 , усвідомлюючи протиправність своїх дій, грубо порушуючи посадові інструкції, а також вимоги чинного законодавства, повторно вирішивши виконати незаконне прохання та в робочий час, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, цього ж дня здійснив вхід з ір-адреси « НОМЕР_5 » (яка не належить Комісії), в іспитову систему для перегляду прогресу іспиту претендентів на визначення рівня володіння державною мовою, за допомогою особистого ідентифікатора (під іменем користувача) « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також авторизувавшись відповідним чином у ній.
Після чого, в даній системі ОСОБА_6 здійснив пошук прогресу іспиту претендентки ОСОБА_10 від 11.04.2024, використовуючи при цьому пошуковий ідентифікатор - « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Надалі, цього ж дня, о 16:03, ОСОБА_6 , повторно, вчинив несанкціоновані дії з інформацією в інформаційній системі, а саме: знищив інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі, а саме здійснив видалення (скидання/коригування прогресу) одного блоку відомостей про результати, претендентки ОСОБА_10 , зареєстрованої під акаунтом « ІНФОРМАЦІЯ_5 », наступним шляхом: видалення частини іспиту з ідентифікатором «course-v1:NKSDM+TESTUA+2024».
При цьому, ОСОБА_6 , здійснив вказані несанкціоновані дії без наявності на те відповідних законних підстав, у тому числі тих які передбачені Порядком перевірки рівня володіння державною мовою, затвердженим рішенням Комісії від 13.05.2021, який зареєстровано у Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.07.2021 за № 897/36519, діючи умисно та поза межами наділених повноважень, користуючись можливостями наданого йому доступу та ролі користувача у інформаційно - комунікаційній системі «Іспитова система для визначення рівня володіння державною мовою».
Таким чином, вказані злочинні дії ОСОБА_6 , які він вчинив за попередньою змовою з ОСОБА_7 , надали можливість ОСОБА_10 скласти повторно іспит в порушення строків щодо складання повторного іспиту, визначених ст. 48 Закону.
Вчиненням несанкціонованих дій у системі, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність свої дій, ОСОБА_6 перешкодив роботі Комісії та знищуючи інформацію щодо прогресу претендентки ОСОБА_10 , яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованій системі, комп'ютерних мережах, завадив їх нормальній роботі та опрацюванню у них інформації.
При цьому, своїми злочинними діями, які полягали у знищенні інформації щодо складання іспиту ОСОБА_10 , ОСОБА_6 фактично усунув у самій іспитовій системі перешкоду щодо вчинення у ній дій, пов'язаних з проходженням повторного іспиту вказаною претенденткою.
В свою чергу, ОСОБА_10 , за неустановлених обставин, 11.04.2024 ще раз склала іспит для визначення рівня володіння державною мовою (для виконання службових обов'язків), отримавши загальний результат - 72%.
Надалі рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови від 17.04.2024 за № 111 «Про встановлення результатів іспиту на рівень володіння державною мовою, визначення рівня володіння державною мовою та видачу державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою» ОСОБА_10 встановлено результати іспиту на рівень володіння державною мовою і згідно з додатком 6 визначено, що вона володіє державною мовою на рівні вільного володіння першого ступеня.
За наявності достатніх доказів 15.04.2025 повідомлено про підозру:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянину України, уродженцю Черкаської області міста Корсунь-Шевченківський, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362 КК України;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянку України, уродженку міста Києва, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України.
Постановою першого заступника керівника Київської міської прокуратури від 12.06.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців.
На даний час у кримінальному провадженні виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на отримання та перевірку доказів у ньому. Однак, завершити досудове розслідування, до закінчення 15.07.2025 строку досудового розслідування, неможливо внаслідок особливої складності провадження та необхідності проведення значного ряду (комплексу) слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на збір, перевірку доказів, за для виконання завдань кримінального провадження та дотримання його загальних засад, зокрема повного, всебічного і неупередженого з'ясування всіх обставин вчиненого правопорушення.
Просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.04.2024 за №12024100000000512, до 5 (пяти) місяців, тобто до 15.09.2025.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.
Підозрювані та їх захисники в судове засідання не зявилися. Надали до суду заяву про розгляд клопотання у їх відсутності, клопотання підтримують та не заперечують проти його задоволення.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Як встановлено в судовому засіданні, слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024100000000512 від 19.04.2024, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 362 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України.
15.04.2025 повідомлено про підозру:
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянину України, уродженцю Черкаської області міста Корсунь-Шевченківський, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362 КК України;
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , громадянку України, уродженку міста Києва, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами:
- повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, яке надійшло із Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України, у якому відображена інформацію про вчинення можливих злочинних дій пов'язаних із вчиненням несанкціонованих дій у інформаційній системі, яку адмініструє Національна комісія зі стандартів державної мови та ін.;
- інформація та документи отримані з Національної комісії зі стандартів державної мови, які підтверджують наявність відповідних рішень Комісії щодо затвердження результатів іспитів ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , відсутність рішень Комісії про надання можливості для перескладання іспиту ОСОБА_10 та з приводу надання можливості повторно скласти іспит ОСОБА_9 , не надходження до Комісії відповідних клопотань, скарг від ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , інформація про вчинені дії у інформаційній системі користувачем ОСОБА_6 , у тому числі щодо видалення інформації відносно згаданих вище претендентів, а також вчинення дій у системі претендентами, інформація та документи щодо призначення на ОСОБА_6 на відповідну посаду у Комісії, а також можливість ОСОБА_6 у зв'язку з займаною посадою вчиняти відповідні дії у інформаційній системі тощо;
- протоколи допитів свідків ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , зі змісту яких вбачається, що вони були інструкторами на іспиті визначення рівня володіння державною мовою у НУБІП, порядок проведення іспиту, та те, що 11.04.2024 на іспитовому майданчику була ОСОБА_10 , яка склала іспит та не заявляла будь-яких скарг щодо його проведення, та те, що в ході іспиту не виникало будь-яких технічних проблем, окрім того свідок ОСОБА_12 показала те, що ОСОБА_7 , яка на той час не мала відношення до роботи іспитового центру цікавилась про те, яким чином ОСОБА_10 склала іспит, а також те, що повторно іспит 11.04.2024 за участі інструкторів ніхто не складав;
- протокол допиту свідка ОСОБА_13 , в якому вказано обставини несанкціонованої зміни даних у системі ОСОБА_6 щодо дій претендентки ОСОБА_9 ;
- висновок експерта Державного НДЕКЦ МВС України від 08.11.2024 №СЕ-19-24/56059-КТ, відповідно до якого користувач з іменем « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 11.04.2024 здійснив видалення в прогресі іспиту користувача « ІНФОРМАЦІЯ_5 »;
- інформація, вилучена у операторів мобільного зв'язку ТОВ «Лайфселл», ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» на підставі ухвали суду, відповідно до якої встановлено, що 11.04.2024 між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 мали місце телефонні з'єднання, а також інформацію про те де саме знаходились вказані абоненти із прив'язкою до базових станцій мобільних операторів, що підтверджує обставини розслідуваних злочинів;
- протокол допиту підозрюваного ОСОБА_6 , який у вчинених злочинах зізнався та надав викривальні покази щодо своїх несанкціонованих дій у ІКС «Іспитова система» щодо користувачів ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- протокол огляду телефону ОСОБА_6 , де встановлено, що 11.04.2024 ніяких технічних проблем на іспитовому майданчику у НУБІП не було, а також те що останнім була видалена інформація щодо листування з ОСОБА_7 ;
- протокол за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 28.05.2024 за № 30/2/1-7500т, у якому відображена телефонна розмова між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 з приводу вчинення несанкціонованих дій у системі відносно претендентки ОСОБА_10 ;
- протокол за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 15.05.2024 за № 30/2/1-6818т, у якому відображені телефонні розмови ОСОБА_6 та інших осіб з приводу вчинення несанкціонованих дій у системі відносно претендентки ОСОБА_9 ;
- протокол тимчасового доступу до інформації, яка перебуває на мобільному терміналі з IMEI НОМЕР_6 . із сім картою із номером телефону НОМЕР_3 , який перебуває у володінні ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у якому міститься листування між ОСОБА_14 та ОСОБА_6
- інші докази, зібраними в ході розслідування у їх сукупності.
Постановою першого заступника керівника Київської міської прокуратури від 12.06.2025 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців.
Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України, досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Якщо у зазначений час не можливо закінчити досудове розслідування, строк досудового розслідування може бути продовжений, при цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого злочину (п.3 ч. 4 ст. 219 КПК України).
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини 3 статті 219 цього кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини 4 ст. 219 цього кодексу до шести місяців слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
На обґрунтування обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування, слідчим у клопотанні та прокурором у судовому засіданні зазначено перелік процесуальних та слідчих дій, які необхідно провести в ході досудового розслідування, а відтак, в даному конкретному випадку, враховуючи фактичні обставини справи, провести зазначені вище слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не видається за можливе з об'єктивних причин. Таким чином, слідчий суддя дійшов до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для продовження строку досудового розслідування до 5(п'яти) місяців.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.04.2024 за №12024100000000512, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України, до 5 (п'яти) місяців, тобто до 15.09.2025.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено о 9 годині 15 хвилин 18.07.2025.
Слідчий суддя ОСОБА_1