Справа №: 307/2443/25
Провадження № 3/307/889/25
18 липня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
встановила:
ОСОБА_1 11 червня 2025 року, приблизно о 00 год. 05 хв. порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 4 листопада 1991 року, а саме, на південній околиці населенного пункту Грушово, на напрямку 274 прикордонного знаку, в межах прикордонної смуги (територія Тячівського району Закарпатської області), на відстані 25 метрів від лінії державного кордону, був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Група Реагування» за спробу незаконного перетину державного кордону з України до Румунії поза пунктом пропуску через державний кордон України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 09 липня 2025 року, справу призначено до розгляду на 14 липня 2025 року та викликано ОСОБА_1 за допомогою судової повістки, надісланої на зазначений у заяві на отримання електронних повісток, контактний номер телефону; протокол підписаний ОСОБА_1 до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено заяву про розгляд справи за його відсутності та визнання ним вини.
14 липня 2025 року ОСОБА_1 до суду не прибув, у зв'язку із чим судовий розгляд відкладено на 18 липня 2025 року з повторним викликом його до суду.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про розгляд справи за допомогою СМС - повідомлення, про що свідчить відповідна довідка, у судове засідання 18 липня 2025 року не прибув, від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи і тому, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справу розглянуто під час його відсутності на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтями 251 та 252 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Із протоколу про адміністративне правопорушення видно, що ОСОБА_1 11 червня 2025 року, приблизно о 00 год. 05 хв. порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 4 листопада 1991 року, а саме, на південній околиці населенного пункту Грушово, на напрямку 274 прикордонного знаку, в межах прикордонної смуги (територія Тячівського району Закарпатської області), на відстані 25 метрів від лінії державного кордону, був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Група Реагування» за спробу незаконного перетину державного кордону з України до Румунії поза пунктом пропуску через державний кордон України. Протокол підписаний ОСОБА_1 (а. с. 1).
Із протоколу про адміністративне затримання від 11 червня 2025 року відомо, що ОСОБА_1 був затриманий о 00 год. 05 хв. 11 червня 2025 року на строк до трьох діб з метою з'ясування обставин правопорушення (а. с. 2).
Із протоколу особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 11 червня 2025 року відомо, під час огляду ОСОБА_1 виявлено та вилучено для тимчасового зберігання: паспорт громадянина України для виїзду за кордон та мобільний телефон (а.с. 3).
Із пояснень ОСОБА_1 відомо, що він прийняв рішення покинути країну і потратипи до Румунії для чого з АДРЕСА_1 , але був затриманий співробітниками прикордонної служби (а. с. 8).
Із письмових пояснень начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (тип Б) старшого лейтенанта ОСОБА_2 та довідки щодо проведення опитування ОСОБА_1 , відомо, що під час несення служби на напрямку 274 прикордонного знаку на відстані 25 метрів до державного кордону був виявлений та затриманий ОСОБА_3 ; затриманий перебував у стані алкогольного сп'яніння, через що вирішив перетнути державний кордон України для того, щоб відвідати матір за кордоном, однак був затриманий співробітниками ДПС України (а. с. 5, 9).
Винуватість ОСОБА_1 у спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 11 червня 2025 року, протоколом про адміністративне затримання, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів, фотокопією паспорта громадянина України для виїзду за кордон, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , довідки щодо проведення опитування ОСОБА_1 та іншими документами, які є у справі.
Ураховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, є підстави до нього застосовувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, яке є необхідне і достатнє для попередження нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановила:
Накласти на ОСОБА_1 штраф у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.Р.Сас