Справа № 946/5289/25 Провадження № 3/946/1643/25
17 липня 2025 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Пащенко Т.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого за наймом, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 615671, 19.06.2025 року біля 23:30 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 459566, 20.06.2025 року біля 23:50 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 615672, 21.06.2025 року біля 23:35 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 459565, 22.06.2025 року біля 23:35 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 459565, 22.06.2025 року біля 23:35 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 01.07.2025 року серії ВАД № 459691, 23.06.2025 року біля 23:30 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 01.07.2025 року серії ВАД № 459684, 24.06.2025 року біля 23:20 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 02.07.2025 року серії ВАД № 459683, 25.06.2025 року біля 23:50 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 02.07.2025 року серії ВАД № 459685, 26.06.2025 року біля 23:10 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.07.2025 року серії ВАД № 459687, 27.06.2025 року біля 23:20 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.07.2025 року серії ВАД № 459688, 28.06.2025 року біля 23:50 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.07.2025 року серії ВАД № 459689, 29.06.2025 року біля 23:35 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 09.07.2025 року серії ВАД № 462730, 30.06.2025 року біля 23:55 год. ОСОБА_1 під час перевірки за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , не було вдома, чим він порушив умови адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 187 КУпАП.
Матеріали справи надійшли до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області 11.07.2025 року та відповідно до протоколів передачі судових справ від 11.07.2025 року розподілені та переданні судді Пащенко Т.П.
Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 08.05.2025 року по справі №946/3004/25 змінено відносно ОСОБА_1 обмеження, встановлені йому обмеження, встановлені йому ухвалою Петрівського районного суду Кіровоградської області від 25.03.2025, а саме: а) зобов'язано прибувати першу п'ятницю кожного місяця з 09:00 год. до 18:00 год. до співробітника поліції Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області, який проводить реєстраційну відмітку; б) заборонено відвідування барів, ресторанів, кафе, магазинів та інших громадських місць, де алкогольні напої реалізуються на розлив; в) заборонено вихід з будинку (квартири), а саме: АДРЕСА_1 , в період часу з 22:00 год. до 06:00 год.; г) заборонено виїзд за межі пункту проживання на постійне або тимчасове перебування без письмового дозволу керівництва поліції.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у повному обсязі.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 1 ст.187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Винні дії ОСОБА_1 підтверджені його поясненнями, протоколами про адміністративні правопорушення від 30.06.2025 року серії ВАД № 615671, від 30.06.2025 року серії ВАД № 459566, від 30.06.2025 року серії ВАД № 615672, від 30.06.2025 року серії ВАД № 459565, від 30.06.2025 року серії ВАД № 459565, від 01.07.2025 року серії ВАД № 459691, від 01.07.2025 року серії ВАД № 459684, від 02.07.2025 року серії ВАД № 459683, від 02.07.2025 року серії ВАД № 459685, від 09.07.2025 року серії ВАД № 459687, від 09.07.2025 року серії ВАД № 459688, від 09.07.2025 року серії ВАД № 459689, від 09.07.2025 року серії ВАД № 462730, та іншими матеріалами справи.
Судом розглянуто всі протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, а саме, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При призначенні виду стягнення враховується характер правопорушення, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, обставини вчиненого правопорушення, з урахуванням чого застосовується адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
В силу ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 має бути стягнутий судовий збір в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01.01.2025 року, що складає 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.27,36,187,283,284 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 51,00 (п'ятдесят одна гривня нуль копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя: Т.П.Пащенко