Ухвала від 16.07.2025 по справі 711/6437/25

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/6437/25

Номер провадження 1-кс/711/1632/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2025 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024250000000097, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024250000000097, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, про накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування клопотання зазначено, що ОСОБА_5 , обіймаючи посаду секретаря Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області, та, згідно рішення Корсунь-Шевченківської міської ради від 08.06.2021 №8-1/VIII, здійснюючи повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови VIІІ скликання, у серпні-листопаді 2023 року неналежно виконав свої службові обов'язки під час укладення та виконання договору від 21.08.2023 №427/09-06 з ПП «Юлком-Сервіс» щодо облаштування захисної фортифікаційної споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, що спричинило тяжкі наслідки виконавчому комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області.

Так, ОСОБА_5 , рішенням Корсунь-Шевченківської міської ради від 26.03.2021 №5-1/VIII, обрано секретарем Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області. Рішенням Корсунь-Шевченківської міської ради від 08.06.2021 №8-1/VIII на ОСОБА_5 покладено виконання повноважень міського голови.

Так, 21.08.2023 між виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради, в особі секретаря ОСОБА_5 , та ПП «Юлком-Сервіс», в особі директора ОСОБА_6 , укладено договір поставки №427/09-06 (далі Договір).

Згідно з п.1.1, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник передає у власність Покупцеві, а Покупець приймає та оплачує товар: «Придбання захисної фортифікаційної споруди (найпростішого укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська область) за кодом ДК 021:2015 44210000-5 Конструкції та їх частини, згідно з Специфікацією, що є Додатком №1 до цього Договору (далі - Товар).

Відповідно до висновку будівельно-технічної експертизи №30-24 від 04.10.2024, згідно з визначенням, яке наведене в ст.32 Кодексу «Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період. Захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту і належать до засобів колективного захисту».

При дослідженні наданої технічної документації на фортифікаційну споруду (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) встановлено, що це нове будівництво. Відповідно до п.3.11. ДБН А2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» «Нове будівництво - зведення будівель та споруд, їх комплексів, що здійснюється з метою створення об'єктів виробничого і невиробничого призначення». В п.3.1. даних державних будівельних норм наведено також визначення будівлі. Будівля - штучно створений об'ємний об?єкт, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучоогороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні, надземні або підземні приміщення, призначені для життєдіяльності людей та виробництва продукції.

Враховуючи вищенаведене, експерт робить висновок про те, що на території ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) збудована нова захисна споруда цивільного захисту (далі - захисна споруда. (в редакції п.1 Порядку). Відповідно до п.3 Порядку « … будівництво захисних споруд здійснюється відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, державних будівельних норм, державних стандартів і правил щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту з урахуванням забезпечення їх доступності для інвалідів та інших маломобільних груп населення».

Враховуючи вищенаведене, експерт робить висновок про те, що:

- проектно-технологічна документація на захисну фортифікаційну споруду (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) відсутня;

- фортифікаційна споруда (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва не відповідає.

Таким чином ОСОБА_5 , обіймаючи посаду секретаря Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області, та здійснюючи повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови, всупереч вимог чинного законодавства не залучив проектну організацію для розробки проектної документації на будівництво, не уклав договір будівельного підряду відповідно до вимог ст.875 Цивільного кодексу України, не забезпечив участь авторського та технічного нагляду відповідно до вимог Постанови КМУ від 11.07.2007 №903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури». Останнє унеможливило здійснення належного контролю за дотримання вимог законодавства службовими особами ПП «Юлком-Сервіс» під час спорудження фортифікаційної споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область), вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.

У подальшому, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, працівниками виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області була складена видаткова накладна від 10.10.2023 №70, яка підписана службовими особами виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради та ПП «Юлком-Сервіс». Згідно видаткової накладної, виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради отримано товар: «Захисна фортифікаційна споруда (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Благовісна, 89, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) (Захисний модуль з комплектацією ЗМ-100) у кількості 1 шт. на загальну суму 4 000 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 666 666 грн. 67 коп.

Після цього, 04.11.2023, на підставі платіжної інструкції № 2 від 02.11.2023, виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області на рахунок ПП «Юлком-Сервіс» UA883808050000000026001119288, відкритий в АТ «Райффайзен Банк», перераховано грошові кошти в сумі 4 000 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 666 666 грн. 67 коп., з призначенням платежу: «за захисну фортифікаційну споруду (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» в. Благовісна, 89 (захисний модуль з комплектацією ЗМ-100), дог №427/09-06 від 21.08.2023. ПДВ-666666,67 грн.».

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи від 23.05.2025 №148/287/25-23 документально підтверджуються висновки викладені у довідці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про результати участі в якості спеціаліста у кримінальному провадженні №12024250000000097 від 14.03.2024 щодо виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області від 04.03.2025, в частині визначення завданих виконавчому комітету Корсунь-Шевченківській міській раді збитків, за результатами виконання договору №427/09-06 від 21.08.2023 на поставку захисної фортифікаційної споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Дружба» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, на загальну суму 4 000 000 грн.

Внаслідок неналежного виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, 04.11.2023 виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, на виконання договору №427/09-06 від 21.08.2023, безпідставно перераховано ПП «Юлком-Сервіс» кошти місцевого бюджету в загальній сумі 4 000 000 грн., що більше ніж у 2642 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення, тим самим виконавчому комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області спричинено тяжкі наслідки на вказану суму.

Він же, обіймаючи посаду секретаря Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області, та, згідно рішення Корсунь-Шевченківської міської ради від 08.06.2021 №8-1/VIII, здійснюючи повноваження міського голови, у вересні-грудні 2023 року неналежно виконав свої службові обов'язки під час укладення та виконання договору від 18.09.2023 №467/09-06 з ПП «Юлком-Сервіс» щодо облаштування захисних фортифікаційних споруд (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, що спричинило тяжкі наслідки виконавчому комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області.

Так, 18.09.2023 між виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради, в особі секретаря ОСОБА_5 , та ПП «Юлком-Сервіс», в особі директора ОСОБА_6 , укладено договір поставки №467/09-06 (далі Договір).

Згідно з п.1.1, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник передає у власність Покупцеві, а Покупець приймає та оплачує товар: «Придбання захисної фортифікаційної споруди (найпростішого укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська область» та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський, Черкаська область» за кодом ДК 021:2015 44210000-5 Конструкції та їх частини, згідно з Специфікацією, що є Додатком №1 до цього Договору (далі - Товар).

Відповідно до висновків будівельно-технічних експертиз №29-24 від 04.10.2024 та №31-24 від 04.10.2024, згідно з визначенням, яке наведене в ст.32 Кодексу «Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження в особливий період. Захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту і належать до засобів колективного захисту».

При дослідженні наданої технічної документації на фортифікаційні споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) встановлено, що це нове будівництво. Відповідно до п.3.11. ДБН А2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» «Нове будівництво - зведення будівель та споруд, їх комплексів, що здійснюється з метою створення об'єктів виробничого і невиробничого призначення». В п.3.1. даних державних будівельних нормах наведено також визначення будівлі. Будівля - штучно створений об'ємний об'єкт, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучоогороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні, надземні або підземні приміщення, призначені для життєдіяльності людей та виробництва продукції.

Враховуючи вищенаведене, експерт робить висновок про те, що на території ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) збудовані нові захисні споруди цивільного захисту (далі - захисна споруда (в редакції п.1 Порядку). Відповідно до п.3 Порядку « … будівництво захисних споруд здійснюється відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, державних будівельних норм, державних стандартів і правил щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту з урахуванням забезпечення їх доступності для інвалідів та інших маломобільних груп населення».

Враховуючи вищенаведене, експерт робить висновок про те, що:

-проектно-технологічна документація на захисні фортифікаційні споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) відсутня;

-фортифікаційні споруди (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва не відповідають.

Таким чином ОСОБА_5 , обіймаючи посаду секретаря Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаського району Черкаської області, та, здійснюючи повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови, всупереч вимог чинного законодавства не залучив проектну організацію для розробки проектної документації на будівництво, не уклав договір будівельного підряду відповідно до вимог ст.875 Цивільного кодексу України, не забезпечив участь авторського та технічного нагляду відповідно до вимог Постанови КМУ від 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури». Останнє унеможливило здійснення належного контролю за дотримання вимог законодавства службовими особами ПП «Юлком-Сервіс» під час спорудження фортифікаційних споруд (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область) та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область), вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.

У подальшому, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, працівниками виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області була складена видаткова накладна від 31.10.2023 №71, яка підписана службовими особами виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради та ПП «Юлком-Сервіс». Згідно видаткової накладної, виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради отримано товар: «Захисна фортифікаційна споруда (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області (вул. Костомарова, 25, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область (Захисний модуль з комплектацією ЗМ-100) у кількості 1 шт. на загальну суму 2 800 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 466 666 грн. 67 коп.

Після цього, 04.11.2023, на підставі платіжної інструкції №3 від 02.11.2023, виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області на рахунок ПП «Юлком-Сервіс» UA883808050000000026001119288, відкритий в АТ «Райффайзен Банк», перераховано грошові кошти в сумі 2 800 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 466 666 грн. 67 коп., з призначенням платежу: «за захисну фортифікаційну споруду (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» вул. Костомарова, 25 (захисний модуль з комплектацією ЗМ-100), дог № 467/09-06 від 18.09.2023. ПДВ-466 666,67 грн.».

Крім того, за невстановлених в ході досудового розслідування обставин, працівниками виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області була складена видаткова накладна від 06.12.2023 №72, яка підписана службовими особами виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради та ПП «Юлком-Сервіс». Згідно видаткової накладної виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради отримано товар: «Захисна фортифікаційна споруда (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, провулок Пушкіна, 6, м. Корсунь-Шевченківський Черкаська область (Захисний модуль з комплектацією ЗМ-100) у кількості 1 шт. на загальну суму 2 800 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 466 666 грн. 67 коп.

Після цього, 09.12.2023, на підставі платіжної інструкції №4 від 07.12.2023, виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області на рахунок ПП «Юлком-Сервіс» UA883808050000000026001119288, відкритий в АТ «Райффайзен Банк», перераховано грошові кошти в сумі 2 800 000 грн. з ПДВ, у тому числі ПДВ 466 666 грн. 67 коп., з призначенням платежу: «за захисну фортифікаційну споруду (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Зірочка» пр. Пушкіна, 6 (захисний модуль з комплектацією ЗМ-100), дог № 467/09-06 від 18.09.2023. ПДВ-466 666,67 грн.».

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи від 20.05.2025 №147/277/25-23 документально підтверджуються висновки викладені у довідці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про результати участі в якості спеціаліста у кримінальному провадженні № 12024250000000097 від 14.03.2024 щодо виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області від 18.02.2025, в частині визначення завданих виконавчому комітету Корсунь-Шевченківської міської ради збитків, за результатами виконання договору №467/09-06 від 18.09.2023 на поставку захисних фортифікаційних споруд (найпростіше укриття) цивільного захисту для ЗДО «Сонечко» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області та ЗДО «Зірочка» Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, на загальну суму 5 600 000 грн.

Внаслідок неналежного виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них 04.11.2023 та 09.12.2023 виконавчим комітетом Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області, на виконання договору №467/09-06 від 18.09.2023, безпідставно перераховано ПП «Юлком-Сервіс» кошти місцевого бюджету в загальній сумі 5 600 000 грн., що більше ніж у 3698 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення, тим самим виконавчому комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області спричинено тяжкі наслідки на вказану суму.

З урахуванням зібраних в ході досудового розслідування 12.06.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

На теперішній час прокурором у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов до ОСОБА_5 на суму завданих у кримінальному провадженні збитків, а саме 5 600 000 гривень.

Відповідно до листа ТСЦ №7141 РСЦ ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях від 08.07.2025 №31/31/7141-7176-2025, за ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , на праві приватної власності зареєстровано:

- причіп марки ЛЕВ 183111, 2019 року випуску, № шасі НОМЕР_2 ;

- транспортний засіб марки RENAULT MASTER, 2008 року випуску, № кузова НОМЕР_3 ;

- причіп марки HUMBAUR HT TA G VD, 2010 року випуску, № шасі НОМЕР_4 ;

- транспортний засіб марки VOLKSWAGEN LT 35, 2000 року випуску, № кузова НОМЕР_5 .

З метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся з клопотанням про накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 .

На підставі клопотання слідчого, враховуючи положення ч.2 ст.172 КПК України, розгляд клопотання про арешт майна проводився без повідомлення власника майна - підозрюваного ОСОБА_5 .

До початку судового розгляду від слідчого ОСОБА_3 надійшла заява про розгляд клопотання без його участі, при цьому клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Згідно з вимогами ч.1 ст.172 КПК України, неприбуття слідчого, прокурора та інших зацікавлених осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання про арешт майна.

Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

Дослідивши клопотання слідчого, погоджене прокурором, та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024250000000097, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

12.06.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України - службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.

З метою відшкодування завданих збитків прокурором, в межах цього кримінального провадження, в інтересах виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області до підозрюваного ОСОБА_5 заявлено цивільний позов на суму 5 600 000 грн.

Відповідно до листа ТСЦ №7141 РСЦ ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях від 08.07.2025 №31/31/7141-7176-2025, за ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , на праві приватної власності зареєстровано:

- причіп марки ЛЕВ 183111, 2019 року випуску, № шасі НОМЕР_2 ;

- транспортний засіб марки RENAULT MASTER, 2008 року випуску, № кузова НОМЕР_3 ;

- причіп марки HUMBAUR HT TA G VD, 2010 року випуску, № шасі НОМЕР_4 ;

- транспортний засіб марки VOLKSWAGEN LT 35, 2000 року випуску, № кузова НОМЕР_5 .

За змістом ст.131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до положень ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до статей 94, 132, 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен врахувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Згідно з вимогами ч.11 ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Враховуючи те, що слідчим та прокурором доведено, що причіп марки ЛЕВ 183111, 2019 року випуску, № шасі НОМЕР_2 , транспортний засіб марки RENAULT MASTER, 2008 року випуску, № кузова НОМЕР_3 , причіп марки HUMBAUR HT TA G VD, 2010 року випуску, № шасі НОМЕР_4 , транспортний засіб марки VOLKSWAGEN LT 35, 2000 року випуску, № кузова НОМЕР_5 , належать підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , злочином, у якому підозрюється останній, інтересам виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області заподіяно шкоду, у зв'язку з чим прокурором заявлено цивільний позов на суму 5 600 000 грн., а тому з метою збереження майна для забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, з метою забезпечення дієвості кримінального провадження, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, на думку слідчого судді, на вказані транспортні засоби необхідно накласти арешт із встановленням заборони ними розпоряджатися, оскільки незастосування вказаних заходів, на переконання слідчого судді, з урахуванням обставин і характеру розслідуваного кримінального правопорушення, може призвести до відчуження вказаного майна, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи підозрюваного ОСОБА_5 .

Відповідно до вимог ст.175 КПК України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170 - 175 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , а саме:

-причіп марки ЛЕВ 183111, 2019 року випуску, № шасі НОМЕР_2 ;

-транспортний засіб марки RENAULT MASTER, 2008 року випуску, № кузова НОМЕР_3 ;

-причіп марки HUMBAUR HT TA G VD, 2010 року випуску, № шасі НОМЕР_4 ;

-транспортний засіб марки VOLKSWAGEN LT 35, 2000 року випуску, № кузова НОМЕР_5 ,

встановивши заборону розпоряджатися вказаним майном.

Ухвала підлягає до негайного виконання, але може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1