15 липня 2025 року м. ПолтаваСправа № 320/9723/23
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Удовіченка С.О., розглянувши заяву Головного управління Національної поліції в Київській області про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання у справі №320/9723/23 за адміністративним позовом Головного управління Національної поліції в Київській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою та зобов'язання вчинити певні дії,
Головне управління Національної поліції в Київській області звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 в якій просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Національної поліції в Київській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 11884,31 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.12.2023 відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 адміністративну справу №320/9723/23 передано за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.
Ухвалою суду від 28.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №320/9723/23 за позовом Головного управління Національної поліції в Київській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою та зобов'язання вчинити певні дії. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 27.12.2024 позов Головного управління Національної поліції в Київській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Головного управління Національної поліції в Київській області суму відшкодування вартості предметів однострою, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 11884,31 грн.
21.05.2025 Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №320/9723/23.
Як зазначено у вищевказаному виконавчому листі - строк пред'явлення рішення до виконання до 29.04.2025.
12.06.2025 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Національної поліції в Київській області про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа.
В обгрунтування заяви зазначено, що з огляду на значне службове навантаження, велику кількість судових проваджень, що перебувають у роботі ГУНП в Київській області, а також відсутність автоматизованого механізму контролю за процесуальними строками електронній системі документообігу, своєчасне подання заяви про видачу виконавчого листа стало неможливим. Дії стягувана не були спрямовані на затягування процедури. Одразу після виявлення обставин, що свідчать про пропуск строку, було вжито заходів для отримання виконавчого листа.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 заяву призначено до розгляду.
Сторони про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялися у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.
У зв'язку з неявкою учасників справи, розгляд заяви у справі № 320/9723/23 відкладено на 09:15 15.07.2025
15.07.2025 учасники справи не з'явилися. Про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялися у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.
Керуючись приписами частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив розглянути заяву Головного управління Національної поліції в Київській області про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа у порядку письмового провадження.
Надаючи оцінку мотивам заяви про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої та третьої статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно зі статтею 1291 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Конституційний Суд України у рішенні від 13 грудня 2012 року № 18-рп/2012 зазначив, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, визначений у законі комплекс дій, спрямованих на захист і поновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.
Відповідно до частини другої статті 372 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Згідно з частиною четвертою статті 372 Кодексу адміністративного суду України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
За змістом частини першої статті 373 Кодексу адміністративного суду України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
У виконавчому документі зазначається строк пред'явлення виконавчого документа до виконання відповідно до приписів статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VІІІ (надалі - Закон №1404-VІІІ).
Частиною першою статті 12 Закону №1404-VІІІ визначено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Згідно з частиною першою статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Отже, необхідною правовою підставою для поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання є наявність поважних причин такого пропуску.
Надаючи оцінку обґрунтуванню заяви та поясненням заявника, суд визнає причини пропуску строку пред'явлення виконавчого листа поважними.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява Головного управління Національної поліції в Київській області про поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання у справі за позовом у справі №320/9723/23 за адміністративним позовом Головного управління Національної поліції в Київській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою та зобов'язання вчинити певні дії є обґрунтованою, а відтак підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 243, 248, 376 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Заяву Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання поважною причину пропуску строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та виправлення помилки у виконавчому листі у справі №320/9723/23 - задовольнити.
Поновити Головному управлінню Національної поліції в Київській області строк для пред'явлення до виконання виконавчого листа №320/9723/23, виданого Полтавським окружним адміністративним судом 21.05.2025.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Удовіченко