Справа № 127/17903/25
Провадження №3/127/3822/25
"14" липня 2025 р. м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковальчук Л.В., за участю прокурора Конівця Д.А., захисника Томляк Т.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 04.06.2025 року відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи з 01.03.2022 року переведеною з посади проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Вінницького національного аграрного університету, не своєчасно, без поважних причин, лише 18.04.2025 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні за період з 01.01.2022 - 28.02.2022 року). Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не визнала, суду пояснила, що вона не знала про те, що їй необхідно подавати декларацію, її не ознайомлювали з тим, що вона має подавати декларацію.
В судовому засіданні прокурор Конівець Д.А. просив суд визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити останній покарання в межах санкції статті.
Захисник Томляк Т.С. заявила клопотання про закриття провадження у справі, вважає, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було складено з порушенням вимог чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд вважає, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Таким чином вина є обов'язковим елементом складу адміністративного правопорушення, і відповідно наявність вини має бути доведена беззаперечними доказами, чого в даному випадку зроблено не було. В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію і такі її дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до наказу № 74-к від 08.02.2019 року ОСОБА_1 переведено на посаду проректора з науково-педагогічної роботи Вінницького національного аграрного університету.
Відповідно до наказу № 96-к від 17.02.2022 року ОСОБА_1 переведено на посаду виконуючої обов'язки завідувача кафедри Вінницького національного аграрного університету.
Будь-яких доказів, які б свідчили про обізнаність ОСОБА_1 у необхідності поданні декларації матеріали справи не містять.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала 18 квітня 2025 року.
Отже, подання 18 квітня 2025 року ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у цьому випадку хоча й вчинено з пропущенням визначеного законом строку її подання, проте це пропущення зумовлене поважними причинами відсутністю інформування ОСОБА_1 щодо її відповідного обов'язку відповідальними працівниками шляхом письмового ознайомлення з необхідністю подачі декларації, що виключає склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, диспозиція якої передбачає обов'язковою умовою його вчинення несвоєчасне подання такої декларації саме без поважних причин.
За таких обставин, враховуючи, що належних та достатніх доказів того, що ОСОБА_1 скоїла інкриміноване їй правопорушення суду не надано, суд вважає, що справу слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи наведене, керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ч. 2 ст. 247, ст. 283, 284 КУпАП, -
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя :