Постанова від 15.07.2025 по справі 953/6929/25

Справа№ 953/6929/25

н/п 3/953/2065/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" липня 2025 р. м.Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Демченко С. В., розглянувши матеріали, що надійшли з Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП: НОМЕР_1 , не працюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 184 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 698420 від 19 червня 2025 року, ОСОБА_1 18 червня 2025 року близько 14 години 00 хвилин за адресою: АДРЕСА_1 , ухилилася від передбачених законодавством батьківських обов'язків щодо виховання неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме - розпивала алкогольні напої у присутності дитини, не контролювала свої дії та дитина перебувала у небезпеці. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 12 Закону України “Про охорону дитинства».

Дії ОСОБА_1 орган поліції кваліфікував за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративної відповідальності не визнала, зазначила, що дійсно розпивала алкогольні напої, але не в присутності малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також вказала, що дитина у цей час була під наглядом бабусі.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов такого висновку.

За змістом положень ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вимогами ст.280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З аналізу викладеного слідує, що притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події і складу адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Положеннями ст. 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнала, вказавши, що дитина перебувала під наглядом бабусі.

В якості доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 орган поліції надав суду:

-протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 698420 від 19 червня 2025 року, в якому потерпілою вказана дитини ОСОБА_2 , 2017 року народження, свідки події відсутні;

-рапорт ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області, з якого слідує, що 18 червня 2025 року о 15 годині 39 хвилин надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 18 червня 2025 року о 14 годині 20 хвилин за адресою: АДРЕСА_2 , виявлена потерпіла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , діагноз: множинні рани, алкогольне сп'яніння;

-копія паспорту ОСОБА_1 ;

- копія РНОКПП ОСОБА_1 ;

- копія свідоцтва про народження ОСОБА_2 , 2017 року народження.

Аналізуючи протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд констатує, що жодних доказів на підтвердження події, викладеної у протоколі про адміністративне правопорушення та на підтвердження дій, що інкримінуються ОСОБА_1 , орган поліції не надав, оскільки матеріали справи містять лише дані, що характеризують особу ОСОБА_1 та її сімейний стан, а в рапорті від 18 червня 2025 року, що є єдиним доказом, вказані обставини щодо нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_3 . Жодних свідків події також не зазначено. Суд зауважує, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути доказом вчинення адміністративного правопорушення за відсутності інших доказів.

Оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не доведена належними та допустимими доказами, а протокол всупереч вимог статті 256 КУпАП не містить всіх необхідних даних, приходжу до висновку, що провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП слід закрити на підставі пункту першого частини першої статті 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 184, 247, 256 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.184 КУпАП стосовно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд міста Харкова протягом 10 днів з дня її прийняття.

Суддя С.В. Демченко