Справа № 131/934/25
Провадження № 3/131/430/2025
"30" червня 2025 р. м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі судді Олексієнка О.Ю., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, що надійшли від ВП № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, школяра,
за ч.1 ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121 КУпАП,-
ОСОБА_1 10.06.2025 в м. Іллінці по вул. Європейській керував транспортним засобом FORTE FT-200EN без чинного страхового поліса обов'язкового страхування, чим порушив вимоги п.2.1 «г» Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 126 КУпАП, а саме:
Також, ОСОБА_1 10.06.2025 в м. Іллінці по вул. Європейській керував транспортним засобом FORTE FT-200EN не маючи права керувати транспортним засобом, чим порушив вимоги п.2.1 «а» Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
При цьому, ОСОБА_1 10.06.2025 в м. Іллінці по вул. Європейська керував транспортним засобом FORTE FT-200EN, який був не зареєстрований в уставленому законом порядку чим порушив вимоги п.30.1 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 6 ст. 121 КУпАП, а саме: керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку.
В ході розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю, у вчиненому щиро розкаюється.
В судовому засідання мати неповнолітнього ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , просить суд при винесенні рішення врахувати особу правопорушника, що він є неповнолітнім та його матеріальний стан, оскільки ОСОБА_1 ще школяр та знаходиться на її утриманні, яка має інвалідність з дитинства третьої групи і має на утриманні ще неповнолітніх дітей, яких виховує сама. Як доказ наведених фактів ОСОБА_2 просить суд долучити до матеріалів справи відповідні документи.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов слідуючого висновку.
Згідно статті 7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, судом установлено, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121 КУпАП підтверджується сукупністю зібраних по справі доказами, а саме: даними протоколами про адміністративні правопорушення ЕПР1 № 357930, ЕПР1 № 357926, ЕПР1 № 357957 від 10.06.2025 року, поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ОСОБА_4 від 10.06.2025.
Вказані докази судом приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно зі ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення суд виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП;
3) про закриття справи.
Згідно ч. 2 ст. 13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-2, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 24-1 КУпАП за вчинення правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані тільки такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Згідно з ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, суддя бере до уваги той факт, що ОСОБА_1 є неповнолітнім, школярем та знаходиться на утриманні своєї матері, яка має інвалідність з дитинства третьої групи і має на утриманні ще неповнолітніх дітей, яких виховує сама, що підтверджується: довідкою МСЕК від 04.11.2016, пенсійним посвідченням від 16.06.2020, довідкою про зарестрованих у житловому приміщенні осіб від 16.01.2025, витягом з реєстру ТГ про адрксу проживання ОСОБА_5 , свідоцтвами про народження дітей ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , рішенням Іллінецького районного суду Вінницької області № 131/2488/16-ц від 20.01.2017 про розірвання шлюбу.
Тому, враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який є неповнолітнім, ступінь його вини та майновий стан, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 захід впливу, який згідно ст. 24-1 КУпАП застосовується до неповнолітніх у вигляді попередження.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП підстав для стягнення з ОСОБА_1 судового збору немає.
На підставі викладеного, керуючись статтями ч. 1 ст.13, 23, 24-1, ч.1,2 ст 33, 36, 40-1, ч. 6 ст. 121,ч.1 ч. 2 ст. 126, 245, 280, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ч. 2 ст. 126, ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_1 захід впливу, що застосовується до неповнолітніх - попередження.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд.
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Олександр ОЛЕКСІЄНКО