Рішення від 09.07.2025 по справі 640/14795/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2025 року Справа№640/14795/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черникової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» (далі-позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі-відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків №134/32-00-07-01-03-29 від 2 червня 2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5 610,00 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що податковим органом проведено фактичну перевірку магазину «Сільпо» ТОВ «Сільпо-Фуд» за адресою м. Луцьк, вул. Кравчука, буд. 23, за результатами якої складено Акт (Довідка) фактичної перевірки від 06.05.2022 номер бланка №001335, за результатами якої складено відповідний акт, яким встановлено порушення Товариством п. 7 п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у фіскальних чеках відсутній код УКТ ЗЕД. На підставі цих висновків відповідачем прийнято спірне податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5 610,00 грн.

Позивач не погоджується с винесеним податковим повідомленням-рішенням та зазначає, що код УКТ ЗЕД наявний у фіскальному чеку від 24.04.2021 №0062702 (74/258/213) та вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивачем виконані, а тому порушення, визначене п. 11 ст. 3 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відсутнє.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 вересня 2022 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

26 вересня 2022 року від відповідача надійшов відзив на позов.

7 жовтня 2022 року від позивача надійшла відповідь на відзив.

Відповідно до п. 2 розділу II Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 березня 2025 року адміністративну справу № 640/14795/22 прийнято до провадження.

03 квітня 2025 року від відповідача до суду надійшов відзив на позов.

В період з 4 квітня 2025 року по 28 квітня 2025 року та з 9 червня 2025 року по 30 червня 2025 року включно суддя Черникова А.О. перебувала у відпустках.

Ухвалою суду від 2 липня 2025 року у задоволенні клопотання Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великим платниками податків про розгляд справи №640/14795/22 в порядку загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.

У відзиві на позов, відповідач не погодився із доводами наведеними в позові, вважає їх необґрунтованими та такими, що суперечать нормам діючого законодавства виходячи з наступного.

Фахівцями Головного управління ДПС у Волинській області проведено фактичну перевірку господарського об'єкту за місцезнаходженням: Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, буд. 23, який належить ТОВ «СІЛЬПО-ФУД».

Актом перевірки встановлено порушення:

пункт 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: ненадання підприємством до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані;

пункт 11 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

За результатами розгляду акту перевірки Східним МУ ДПС по роботі з ВПП винесено ППР від №134/32-00-07-01-03-29 від 2 червня 2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5 610,00 грн.

Відповідач у відзиві на позов просить відмовити у позовних вимогах Товариства з обмеженою відповідальністю «СІЛЬПО-ФУД» в повному обсязі.

Суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд», зареєстрований за місцезнаходженням: 02090, м. Київ, вул. Бутлерова, буд. 1; код ЄДРПОУ 40720198.

Відповідач, Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, зареєстрований за місцезнаходженням: 49600, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр-т. Поля Олександра, буд. 57; код ЄДРПОУ 43968079.

Головним управлінням ДПС у Волинській області було проведено фактичну перевірку господарського об'єкту Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» (початок 02.05.2022 о 15-00) за адресою: Волинська область, м.Луцьк, вул. Кравчука, буд. 23, за результатами якої складний Акт (довідка) фактичної перевірки від 06 травня 2022 року № 001335 (далі - Акт).

Вказаним Актом установлено порушення:

- пункт 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: ненадання підприємством до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані;

-пункт 11 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» було надано до Головного управління ДПС у Волинській області заперечення від 12.05.2022 № ЗР-08/361 (вх.№7631/6 від 17.05.2022) на акт фактичної перевірки від 06.05.2022 № 1613/03-20-07-05/40720198 (бланк №001335).

Згідно листа Головного управління ДПС у Волинській області від 26.05.2022 № 622/12/03-20-07-05-06 висновки акту перевірки від 06.05.2022 № 1613/03-20-07-05/40720198 (бланк №001335) залишено без змін.

За результатами розгляду Акту перевірки, Східним МУ ДПС по роботі з ВПП винесено податкове повідомлення-рішення №134/32-00-07-01-03-29 від 2 червня 2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5 610,00 грн, згідно з яким до ТОВ «Сільпо-Фуд» застосована штрафна санкція на суму 5 100 грн. (17 грн. х 300) - за проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмних РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій через дротові або бездротові канали зв'язку в разі обов'язковості її подання: санкція: 510,0 грн. = 30 н/м х 17 грн.

15 червня 2022 року ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» не погодившись з грошовим зобов'язанням ППР від 02.06.2022 № 134/32-00-07-01-03-29 на суму грошових зобов'язань 5 610,00 грн, звернулось до Державної податкової служби України зі скаргою (вих№ЗР-08/489) на податкове повідомлення рішення.

Рішенням ДПС від 09.08.2022 № 8873/6/99-00-06-03-02-06 про результати розгляду скарги, яким податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платникам податків залишено без змін, а скаргу ТОВ «Сільпо-Фуд» без задоволення.

Не погодившись із рішенням відповідача, ТОВ «Сільпо-Фуд» звернулось до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обов'язки платників податків, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (п. 75.1.3 ст. 75 ПК України).

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265/95-ВР).

Згідно пункту 11 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Пунктом 7 статті 17 Закону № 265/95-ВР визначено, зокрема, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі трьохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорїї згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Згідно статті 8 Закону №265/95-ВР форма, зміст та порядок ведення розрахункових документів, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Національним банком України.

Наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 року за №220/28350, затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке розроблено відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Наразі, цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, які в обов'язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; приймання комерційними агентами банків та небанківськими фінансовими установами готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів (далі - Положення).

Згідно пункту 1 розділу I Положення розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на надані такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Відповідно до пункту 1 розділу II Положення фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - фіскальний чек) - розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до цього Положення.

Суд зазначає, що пунктом 2 розділу II Положення регламентовано, що фіскальний чек має містити такі обов'язкові реквізити, зокрема: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 7).

Так, фіскальних чеках за період січень-лютий 2022 року № 71/894/48 від 01.01.2022, № 67/500/687 від 02.01.2022, № 70/522/379 від 08.01.2022, № 72/533/119 від 20.01.2022, №74/545/114 від 21.01.2022, № 68/552/25 від 04.02.2022, № 74/564/540 від 09.02.2022, № 66/559/32 від 10.02.2022, № 73/571/303 від 25.02.2022, № 74/582/72 від 27.02.2022 по магазину «Сільпо» за адресою: м. Луцьк, вул. Кравчука, буд. 23, наявна вся повна інформація про товар, в тому числі і інформація щодо кодів УКТЗЕД товару.

Як вбачається з роздруківок документів з КСЕФ, які долучено до матеріалів справи, у фіскальному чеку № 0062702 від 24.04.2021 року (№74/258/213), позивачем реалізовано тютюнові вироби із зазначенням інформації щодо коду УКТ ЗЕД, а саме із зазначенням коду 2403999000.

В свою чергу, контролюючим органом зазначено, що код УКТ ЗЕД 2403999000 взагалі відсутній у кодах УКТ ЗЕД.

Суд звертає увагу, що згідно з групою 24 «тютюн і промислові замінники тютюну» Закону України «Про митний тариф України» від 04 червня 2020 року №674-ІХ, визначено наступні коди УКТ ЗЕД: 2403 Інший тютюн промислового виробництва та замiнники тютюну промислового виробництва; «гомогенiзований» або «вiдновлений» тютюн; тютюновi екстракти та есенцiї:, тютюн для куріння, з вмiстом або без вмiсту замiнникiв тютюну у будь-якій пропорцiї; 2403 11 0000 тютюн для кальяна, зазначений в примітці 1 до цієї групи; 240319 інший; 2403191000 у первинних упаковках масою нетто не бiльш як 500 г; 24031990 0 інший; 2403910000 «гомогенiзований» або «вiдновлений» тютюн; 240399 інші; 2403991000 жувальний i нюхальний тютюн; 24039990 інший; 2403999010 тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням; 2403999090 інший.

Однак, саме коду товару УКТ ЗЕД 2403999000 приписами вказаного Закону України не передбачено.

Таким чином, судом встановлено невірне визначенням коду товару згідно УКТ ЗЕД у розрахункових документах.

Водночас, як свідчать матеріали справи, з фіскального чеку № 0062702 від 24.04.2021 року вбачається безпосереднє зазначення хоч і не вірного, але коду УКТ ЗЕД.

Отже, суд дійшов висновку, що дії позивача не можуть бути кваліфікованими як порушення приписів п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки реєстратор розрахункових операцій перебуває у режимі програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД. А тому, дії позивача не можуть бути кваліфікованими як порушення приписів п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки реєстратор розрахункових операцій перебуває у режимі програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно з актом перевірки, контролюючим органом встановлено незабезпечення позивачем подачі в повному обсязі у період січень-лютий 2022 року до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться в електронних носіях розрахункових документів, саме, не передано інформацію щодо кодів УКТ ЗЕД при реалізації підакцизних товарів. При перевірковій перевірці контрольних стрічок РРО встановлено, що коди УКТ ЗЕД фактично містяться в розрахункових документах, які надавались.

Отже, з наведено вбачається, що актом перевірки контролюючим органом встановлено передачу позивачем подачу у вказаний період електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці і пам'яті реєстраторів розрахункових операцій. Контролюючий орган зазначає, що при вибірковій перевірці контрольних стрічок РРО встановлено, що коди УКТ ЗЕД фактично містяться в розрахункових документах, які надавались.

Абзацами 4, 5, 6 п. 7 статті 3 Закону №265/95-ВР визначено, що суб'єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій, повинні передавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Програмні реєстратори розрахункових операцій та фіскальний сервер контролюючого органу повинні забезпечувати можливість одержання в автоматичному режимі даних про електронні розрахункові документи від фіскального сервера контролюючого органу, необхідних для формування засобами програмного реєстратора розрахункових операцій та передачі до фіскального сервера контролюючого органу фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків за відповідний період.

Порядок передачі інформації від реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, на базі технології, розробленої Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.

При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в програмних реєстраторах розрахункових операцій.

Згідно частини 4 статті 13 Закону №265/95-ВР вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, а також у програмних реєстраторах розрахункових операцій встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, згідно з технологією, розробленою Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.

Наказом Міністерства фінансів України від 08 жовтня 2012 року №1057, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2012 року за №1743/22055, затверджено Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, які встановлюються критерії щодо створення контрольної стрічки в електронній формі: у реєстраторах розрахункових операцій (далі - РРО) для різних сфер застосування; у програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі - ПРРО); вимоги до модемів, за допомогою яких РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв'язку згідно з технологією, розробленою Національним банком України (далі - Національний банк) (далі - Наказ №1057)

Відповідно до пункту 1.2 розділу I Наказу №1057 дані - інформація, яка створюється РРО/ПРРО та подана у формі, придатній для оброблення електронними засобами; канали передачі інформації - GSM/GPRS та/або інші дротові чи бездротові канали, що використовуються модемом для передачі інформації до сервера обробки інформації; контрольна стрічка в електронній формі (далі - КСЕФ) - копії розрахункових документів, а також копії фіскальних звітних чеків, послідовно сформованих РРО, що створені в електронній формі таким реєстратором, які зберігаються на носії контрольної стрічки у формі пакетів даних; протокол передачі інформації - документ, в якому наведено структуру пакетів даних РРО для обміну із сервером обробки інформації, інтерфейси взаємодії компонентів, процес персоналізації РРО тощо; пакет даних РРО (далі - ПД РРО) - набір даних, що генеруються РРО в електронному вигляді. ПД РРО містить інформацію про подію або стан РРО, код автентифікації повідомлення, має визначений формат, захищений від зміни та модифікації.

Разом з тим, суд зазначає, що як встановлено контролюючим органом, позивачем протягом січня-лютого 2022 року направленого до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних реєстраторів розрахункових операцій, також контролюючим органом встановлено, що при роздрукуванні з фіскальної пам'яті реєстраторів розрахункових операцій контролюючих стрічок коди на підакцизні товари згідно з УКТ ЗЕД зазначено.

З огляду на це, в діях позивача відсутнє порушення пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій».

За приписами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене та надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та наявність правових підстав для їх задоволення.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач сплатив судовий збір у розмірі 2 481,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням від 30 серпня 2022 року № 7818876.

З огляду на задоволення позову та враховуючи приписи статті 139 КАС України, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення на користь позивача судового збору, сплаченого за подання позовної заяви у розмірі 2 481,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 3, 5-9, 12, 15, 18, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 94, 139, 241-243, 245, 246, 263, 295, 297, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» (місцезнаходження: 02090, місто Київ, вул. Бутлерова, буд. 1, код ЄДРПОУ 40720198) до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (місцезнаходження: 49600, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр-т. Поля Олександра, буд. 57; код ЄДРПОУ 43968079) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків №134/32-00-07-01-03-29 від 2 червня 2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5 610,00 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Шостого апеляційного адміністративного суду відповідно до п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року № 2825-IX.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.О.Черникова