Постанова від 04.07.2025 по справі 450/2750/25

Справа № 450/2750/25 Провадження № 3/450/1641/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2025 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Данилів Є.О., з участю прокурора прокурора Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області Сивоуса С. С., особи, стосовно якої розглядається справа про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , місце проживання АДРЕСА_2

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

відповідно до протоколу № 81 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 24.06.2025 року, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції з посади командира взводу охорони об'єктів та публічної безпеки №5 батальйону №2 полку Управління поліції охорони у Львівській області, являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно подав, без поважних причин, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 03.04.2025 року о 11:46 год.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , де ним було подано декларацію, а саме: АДРЕСА_2 .

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 24 червня 2025 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Відповідно до протоколу № 82 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 24.06.2025 року, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції з посади командира взводу охорони об'єктів та публічної безпеки №5 батальйону №2 полку Управління поліції охорони у Львівській області, являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 19.10.2024 року о 10:15 год.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце проживання ОСОБА_1 , де ним було подано декларацію, а саме: АДРЕСА_2 .

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 24 червня 2025 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав повністю.

Прокурор Сивоус С. С. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн.

Заслухавши ОСОБА_1 прокурора Сивоуса С. С. дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення і додані до них письмові докази, оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП виходячи із наступного.

Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Так, ч. 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VІІ Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік..

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VІІ Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Пунктом 2-7 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону, встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (№3384-ІХ від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно до наказу т.в.о. начальника УПО у Львівській області №165 о/с від 26.05.2020, ОСОБА_1 призначено на посаду командира взводу охорони об'єктів та публічної безпеки №5 батальйону №2 полку УПО у Львівській області.

Згідно з наказом начальника ГУНП у Львівській області №447 о/с від 17.09.2024, ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 17.09.2024, за п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про національну поліцію».

Таким чином, з урахуванням змін до ЗУ «Про запобігання корупції», внесених на підставі ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який вступив в дію 12.10.2023 ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (після звільнення), не пізніше 00:00 год. 01.04.2025 року.

Таким чином, з урахуванням змін до ЗУ «Про запобігання корупції», внесених на підставі ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), не пізніше 00:00 год., 18.10.2024 року.

Однак згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (після звільнення_), лише 03.04.2025 о 11:46., тобто несвоєчасно.

Також, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого саморядування, ОСОБА_1 , подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 19.10.2024 о 10:15 год., тобто несвоєчасно.

Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративні правопорушення №81 від 24.06.2025 року, № 82 від 24.06.2025 року, витягом з Єдиного державного реєстру Декларацій.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

За таких обставин, з метою досягнення визначеної статтею 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що складає 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись статтями ч. 1 ст. 172-6, 251, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 605, 60 гривень судового збору.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

СуддяЄ. О. Данилів