Справа № 450/2870/25 Провадження № 3/450/1690/25
08 липня 2025 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Данилів Є.О., з участю прокурора Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області Сивоуса С.С., особи, стосовно якої розглядається справа про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
відповідно до протоколу № 531 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 24.06.2025 року, ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КПП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» (Центр легеневого здоров'я), будучи суб'єктом відповідальності відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 01.04.2025 року о 20:41 год.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є КНП ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний лікуально-діагностичний центр» (Центр легеневого здоров'я), яке знаходиться за адресою: Львівська область, Львівський район, с. Виннички, вул. Медична 2.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 24 червня 2025 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнав повністю.
Прокурор Сивоус С. С. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчинені адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн.
Заслухавши ОСОБА_1 прокурора Сивоуса С. С. дослідивши протокол про адміністративне правопорушення і додані до нього письмові докази, оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП виходячи із наступного.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Так, ч. 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 3 наказу КНП Львівської обласної ради «Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічнічного лікувально-діагностичного центру» № 7 від 07.01.2025 року «Про склад та організацію роботи експертних команд фтизіопульмонологічного профілю з оцінювання повсякденного функціонування особи» введено в персональний склад експертів та адміністраторів, які можуть бути залучені до складу експертних команд, ОСОБА_1 - лікар, який атестований за фахом «Фізична та реабілітаційна медицина».
Отже, ОСОБА_1 , будучи в складі експертних фтизіопульмнологічних команд, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Так, ОСОБА_1 зобов'язана була подати до декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік до 00:00 год. 01.04.2025 року. Разом з тим, у справі достовірно встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію 01.04.2025 року о 20:41 год., що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення № 531 від 24.06.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.05.2025 року, витягом з Єдиного державного реєстру Декларацій.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За таких обставин, з метою досягнення визначеної статтею 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобігання вчинення нових правопорушень, на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями ч. 1 ст. 172-6, 251, 283 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 605, 60 гривень судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяЄ. О. Данилів