Ухвала від 09.07.2025 по справі 643/10933/25

Справа № 643/10933/25

Провадження № 1-кп/643/917/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.07.2025

Суддя Салтівського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції при розгляді клопотання прокурора Салтівської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12025221170001458 від 06.05.2025 року у вчиненні суспільно небезпечного діяння, яке має ознаки кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України,

ВСТАНОВИВ:

04 липня 2025 року до Салтівського районного суду міста Харкова надійшло клопотання прокурора Салтівської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_4 про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12025221170001458 від 06.05.2025 року у вчиненні суспільно небезпечного діяння, яке має ознаки кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.

Ухвалою Салтівського районного суду міста Харкова від 04 липня 2025 року призначено підготовче судове засідання.

07.07.2025 року на адресу суду через систему «Електронний суд» надійшло клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, у зв'язку із територіальною віддаленістю від місцезнаходження суду.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю за необхідне клопотання задовольнити та призначити у справі судове засідання в режимі відеоконференції з наступних підстав.

Відповідно до п. 1, 4-1 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України запроваджено воєнний стан на всій території України, в тому числі на території Харківської області, який продовжено станом на теперішній час.

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

Учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.

Приймаючи до уваги той факт, що захисник ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_3 бажає приймати особисту участь у судовому засіданні при розгляді згаданого клопотання, з метою дотримання швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, враховуючи, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за участі захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. 28, 336 КПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про участь у підготовчому судовому засіданні 10 липня 2025 року о 12 год. 00 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

Підготовче судове засідання призначене на 10 липня 2025 року о 12 год. 00 хв. за участі захисника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 у даній справі здійснювати в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя - ОСОБА_1

Попередній документ
128725113
Наступний документ
128725115
Інформація про рішення:
№ рішення: 128725114
№ справи: 643/10933/25
Дата рішення: 09.07.2025
Дата публікації: 10.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Умисне вбивство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (23.11.2025)
Дата надходження: 02.07.2025
Розклад засідань:
10.07.2025 12:00 Московський районний суд м.Харкова
22.07.2025 13:00 Московський районний суд м.Харкова
02.09.2025 11:30 Московський районний суд м.Харкова
12.09.2025 11:00 Московський районний суд м.Харкова
24.09.2025 13:00 Московський районний суд м.Харкова
24.10.2025 12:00 Московський районний суд м.Харкова
21.11.2025 13:30 Московський районний суд м.Харкова
25.12.2025 14:00 Московський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОЛІЙНИК ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ОЛІЙНИК ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
державний обвинувач:
Салтівська окружна прокуратура м. Харкова
державний обвинувач (прокурор):
Салтівська окружна прокуратура м. Харкова
законний представник особи, стосовно якої передбачається/вирішув:
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Харківської міської ради
захисник:
Ярмак Сергій Валеріійович
особа стосовно якої вирішується питання щодо застосування примус:
Опанасюк Надія Борисівна
потерпілий:
Опанасюк Валентина Василівна