Справа№ 953/6045/25
н/п 3/953/1943/25
"08" липня 2025 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Юрлагіна Т.В., при секретарі Біруковій Л.М., розглянувши матеріали, що надійшли з 7-го Управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з вищою освітою, заступника голови ВЛК ДУ « Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за участю:
прокурора - Войчака Г.П.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
захисника - Камінера В.М.,
ОСОБА_1 , який входив до складу позаштатної військово-лікарської комісії та займав посаду заступника голови ВЛК Державної установи «Інститут патологїї хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Національної академії медичних наук України», будучи відповідно до п. п. ґ п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, а саме 20.02.2025 о 15:44 без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 01.01.2024 - 28.12.2024 рік, (при звільненні) (далі - декларація при звільненні), чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726КУпАП.
Згідно з п. 1.1 р. 1 «Загальні положення» Статуту Наукової установи, який затверджений Бюро Президії Національної академії медичних наук України 14.08.2024 року, встановлено, що Наукова установа є державною науковою, неприбутковою установою, яка заснована на державній власності й відноситься до відання Національної академії медичних наук України.
Відповідно до п 1 р. 1. «Загальна частина» Положення про позаштатну тимчасову діючу Військово-лікарську комісію Наукової установи, встановлено, що позаштатна постійно діюча ВЛК визначає порядок проведення лікарської та військово-лікарської експертизи військовослужбовців з травмами та їх наслідками (поранення та каліцтва) і захворювання кістково-м'язової системи, які поступили для обстеження та/або лікування до Наукової установи.
Наказом № 201 “к» від 31.08.2011 призначено лікарем ортопедом-травматологом до відділення ортопедичної артрології з 01.09.2011.
Наказом Наукової установи № 59 «О» від 29.03.2024 затверджено ОСОБА_1 як заступника голови позаштатної військово-лікарської комісії Наукової установи.
Відповідно до п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч. 7 ст. 45 Закону № 1700-VII суб'єкти декларування з числа військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному частиною четвертою статті 24 Закону України "Про Національну поліцію" (крім суб'єктів декларування із числа військовослужбовців, зазначених у пунктах 1-5 цієї частини), зобов'язані подати визначені цією статтею декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин - припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби (служби в поліції).
Дія цієї частини не поширюється на суб'єктів декларування з числа військовослужбовців:
1) які проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади;
2) які входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько - льотних комісій або відряджені до них;
3) які проходять службу у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
4) які здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України "Про оборонні закупівлі", Закону України "Про публічні закупівлі" або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, у тому числі.
Наказом № 169«О» від 26.12.2024 ОСОБА_1 був звільнений з посади заступника голови позаштатної військово-лікарської комісії.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади заступника голови позаштатної військово-лікарської комісії, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб'єкти декларування - особи, означені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше доданими деклараціями.
Так, ОСОБА_1 , від 26.12.2024 будучи звільненим з посади заступника голови позаштатної ВЛК, 20.02.2025 о 15.44 подав декларацію при звільненні, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, повноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/218b802e-0e0b-4172-a229-e77f1838e043.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільненні, (яку відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII повинен був подати до 26.01.2025) подав 20.02.2025, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Войчак Г.П. у судовому засіданні вважав доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Захисник Камінер В.М. у судовому засіданні підтримав подані письмові заперечення, просив закрити провадження у справі, зазначив, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, оскільки Державна установа «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» є науковою установою, ОСОБА_1 як завідувач відділення ортопедичної артрології та ендопротезування є посадовою особою установи, яка здійснює основну діяльність у сфері науки, а тому на нього не розповсюджуються вимоги щодо декларування відповідно до п. 5 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав позицію свого захисника, зазначив, що вину не визнає.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, прокурора, дослідивши надані матеріали, суд прийшов до наступних висновків.
Положення чистин 1, 2 статті 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Приписами статті 280 КУпАП визначено, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити у судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти законне та мотивоване рішення.
Законом «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20 вересня 2023 року №3384-IX, який набрав чинності 12жовтня 2023року, до п.п.г) п.1 та п.п.ґ) п.2 ч.1 ст.3 Закону №1700-VІІ було внесено зміни. Згідно з зазначеними змінами особами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», визнано: особовий склад штатних військово-лікарських комісій; голів та членів лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голів, їх заступників, членів та секретарів позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Положення ч.2 ст.45 Закону №1700-VІІ зобов'язують осіб, зазначених у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, з 12 жовтня 2023 року члени як штатних, так і позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій стали суб'єктами декларування. На зазначених осіб не поширюються особливості, встановлені у ч.7 ст.45 Закону №1700-VІІ для військовослужбовців і поліцейських поліції особливого призначення, залучених під час воєнного стану до ведення бойових дій, щодо терміну подання декларації не пізніше 90календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби (служби в поліції). Відтак декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік члени військово-лікарських комісій зобов'язані подавати на загальних підставах.
Відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування визначена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до змісту диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП з об'єктивної сторони протиправний намір цього адміністративного правопорушення реалізується у формі дії (несвоєчасне подання декларації) та бездіяльності (неподання декларації). При цьому, характеризуючою ознакою вчинення особою такого проступку є саме відсутність поважних причин несвоєчасного подання нею декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
При встановленні наявності у діях особи складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, такими суб'єктами повинні обов'язково з'ясовуватися обставини щодо віднесення суб'єкта адміністративного правопорушення до осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», щодо несвоєчасності подання ним декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також обставини щодо наявності або відсутності у такої особи поважних причин несвоєчасної подачі декларації.
Зі змісту Витягу з наказу № 201 «к» ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» від 31 серпня 2011 року вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийнято на посаду лікаря ортопеда-травматолога на 1.0 ст. до відділення ортопедичної артрології з 01.09.2011 року.
Відповідно до п. 1.1 Розділу І «Загальні положення» статуту ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України, затвердженого 14 серпня 2024 року постановою №26/4 Бюро президії Національної академії медичних наук України, ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» є державною науковою, неприбутковою установою, яка заснована на державній власності і відноситься до відання Національної академії медичних наук України.
Наказом в.о. директора ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» ОСОБА_2 «Про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії» № 40 «О» від 14 лютого 2024 року, в ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» було створено позаштатну постійно діючу військово-лікарську комісію, у складі, в тому числі, заступника голови ВЛК - Олексія Марущака - завідувача відділенням ортопедичної артрології та ендопротезування.
Наказом в.о. директора ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» ОСОБА_2 № 59 «О» від 29 березня 2024 року були внесені зміни до п. 1 наказу в.о. директора ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» «Про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії» № 40 «О» від 14 лютого 2024 року.
Крім того, вказаним наказом внесено зміни до наказу № 56 «О» від 20.03.2024 про подання декларацій, згідно якого визнано суб'єктами декларування голову та членів лікарсько-консультативної комісії, у ому числі, ОСОБА_3 , завідувача відділення ортопедичної артрології та ендопротезування.
Про обізнаність із змістом наказу свідчить підпис ОСОБА_4 на другому аркуші наказу.
Суд не бере до уваги доводи захисника щодо того, що ОСОБА_4 не суб'єктом суб'єктом адміністративного правопорушення з огляду на наступне.
Відповідно до абзацу 5 частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» дія розділу VII цього Закону не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері науки.
Дійсно, відповідно до п.1.1 Розділу І «Загальні положення» статуту ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України, затвердженого 14 серпня 2024 року постановою №26/4 Бюро президії Національної академії медичних наук України, ДУ «ІПХС ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України» є державною науковою, неприбутковою установою, яка заснована на державній власності і відноситься до відання Національної академії медичних наук України.
Водночас, ОСОБА_4 був суб'єктом декларування в силу п.п. ґ п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» як заступник голови позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, головною метою діяльності якої є не наукова діяльність, а проведення медичного огляду військовослужбовців, які поступили для обстеження та/або лікування до Інституту, визначення необхідності продовження лікування та/або медико-соціальної реабілітації у зв'язку із захворюванням кістково-м'язової системи або після поранень та травм опорно-рухової системи згідно з чинним законодавством (п.3.1. Положення про постійно діючу позаштатну військово-лікарську при ДУ «ІПХС ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України»).
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_4 декларації при звільненні, під час розгляду справи не встановлено, оскільки докази на підтвердження поважності причин несвоєчасного подання вказаної декларації ОСОБА_4 в матеріалах справи відсутні.
Інші доводи, зазначені у запереченнях, не спростовують обставин, встановлених під час розгляду справи, щодо наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП в діях ОСОБА_4 .
Вина ОСОБА_4 підтверджується сукупністю зібраних та досліджених під час судового розгляду доказів по справі про адміністративне правопорушення, а саме:
1) даними протоколу про адміністративне правопорушення №335 від 12.06.2025;
2) копією запиту 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо надання інформації від 10 липня 2024 року;
3) копією відповіді на запит ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» від 19 липня 2024 року №891;
4) копією наказу в.о. директора ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» ОСОБА_2 «Про створення позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії» № 40 «О» від 14 лютого 2024 року;
5) копією наказу в.о. директора ДУ «ІПХС ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» ОСОБА_2 № 59 «О» від 29 березня 2024 року «Про внесення змін до наказу № 40 «О» від 14 лютого 2024 року та складу постійно діючої військово-лікарської комісії. Про внесення змін до наказу № 56 «О» від 20 березня 2024 року про подання декларацій;
6) копією Витягу з наказу № 201 «к» ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України» від 31 серпня 2011 року про прийняття ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на посаду лікаря ортопеда-травматолога на 1.0 ст. до відділення ортопедичної артрології з 01.09.2011 року;
7) інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій про подання ОСОБА_4 декларації за період 01.01.2024-28.12.2024 (при звільненні) 20 лютого 2025 року;
8) письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Статтею 5 Конвенції ООН проти корупції, ратифікованої Україною Законом №251-V від 18.10.2006 року,передбачено, що кожнаДержава-учасниця, згідно з основоположними принципами своєї правової системи, розробляє й здійснює або проводить ефективну скоординовану політику протидії корупції, яка сприяє участі суспільства і яка відображає принципи правопорядку, належного управління державними справами й державним майном, чесності й непідкупності, прозорості й відповідальності (п.1). Кожна Держава-учасниця прагне періодично проводити оцінку відповідних правових інструментів й адміністративних заходів з метою визначення їхньої адекватності з точки зору запобігання корупції та боротьби з нею (ч.3).
Корупційне правопорушення- діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою зазначеною у ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність (ст.1 вказаного Закону).
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам.
Разом з тим, в суспільстві не повинно бути сумнівів у порядності (доброчесності) публічної служби, тому за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, особа повинна нести відповідальність, передбачену Законом.
Враховуючи обставини вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, вважаю необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, яке буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 гривні.
На підставі викладеного, керуючись ст.172-20, ст.ст.248, 251, 252, 268, 280, 283, КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. (Отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA928999980314020542000020649, Код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу: оплата штрафу за постановою суду від 08.07.2025 року).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746, ПІБ, ідентифікаційний номер платника судового збору та номер справи)
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.В. Юрлагіна