Постанова від 07.07.2025 по справі 594/757/25

Справа № 594/757/25

Провадження № 3/594/243/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2025 року м.Борщів

Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Губіш О.А., розглянувши матеріали, що надійшли від начальника відділення поліції №1 (м.Борщів) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,

за ст.124, ч.1 ст.130, ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи позбавленим права керування транспортним засобом строком на три роки постановою Борщівського районного суду Тернопільської області від 30 серпня 2022 року у справі №594/548/22, повторно, протягом року, 05 червня 2025 року о 11 год. 12 хв. в м. Борщеві, по вул. Січових Стрільців, 22, керував автомобілем марки Mersedes-Benz E200, НОМЕР_1 , чим порушив п.2.1 а Правил дорожнього руху України, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце проведення розгляду справи був сповіщений у визначеному законом порядку. Причини неявки не повідомив. Будь-яких заяв, клопотань щодо відкладення розгляду справи до суду не подавав, що в свою чергу, в силу припису ст. 268 КУпАП дає право суду провести розгляд справи без його участі.

Поряд з тим, вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП повністю доведено зібраними по справі доказами, які узгоджуються між собою.

Так, вина ОСОБА_1 стверджена даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 351954, який сумніву не викликає, оскільки складений уповноваженою особою, відповідно до вимог ст.ст. 254, 256 КУпАП, тому є належним доказом по справі.

З постанови Борщівського районного суду Тернопільської області від 30 серпня 2022 року у справі №594/548/22, яка набрала законної сили, слідує, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

З постанови інспектора ВП №1 (м.Борщів) Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області Атаманчука М.В. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 4212943 від 06.03.2025, слідує, що до ОСОБА_1 застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20400 грн за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.126 КУпАП.

Крім того, підтверджується оптичним диском, долученим до протоколу, із відеофіксацією з автомобільного реєстратора 70МАІ та нагрудної камери поліцейського 857164, 857156.

Відповідно до п.2.1 а) Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Частиною 5 ст.126 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.

На підставі наведеного вище приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченогох ч.5 ст.126 КУпАП - повторне протягом року керування транспортним засобом особою позбавленою права керування транспортними засобами.

За таких обставин, вбачаючи в діях ОСОБА_1 ознаки адміністративного правопорушення, передбачених ст.126 ч.5 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, приходжу до висновку, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ст.126 ч.5 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки з матеріалів справи не встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу, а тому відсутні підстави для застосування такого виду стягнення як його оплатне вилучення.

У відповідності до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір.

На підставі ч.5 ст.126 КУпАП та керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення ОСОБА_1 даної постанови, а в разі оскарження цієї постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу (81600 гривень); витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 - 605 (шістсот п'ять) грн 60 (шістдесят) коп. судового збору.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Скарга на постанову може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд.

Суддя:

Попередній документ
128709727
Наступний документ
128709729
Інформація про рішення:
№ рішення: 128709728
№ справи: 594/757/25
Дата рішення: 07.07.2025
Дата публікації: 10.07.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Борщівський районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (23.07.2025)
Дата надходження: 13.06.2025
Предмет позову: керування транспортним засобам особою , яка не має відповідних документів на право керування
Розклад засідань:
27.06.2025 11:10 Борщівський районний суд Тернопільської області
07.07.2025 12:20 Борщівський районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУБІШ ОКСАНА АНТОНІВНА
суддя-доповідач:
ГУБІШ ОКСАНА АНТОНІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Гавринюк Степан Васильович