Постанова від 04.07.2025 по справі 754/8444/25

Номер провадження 3/754/2443/25

Справа №754/8444/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 липня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Вінтоняк Р.Я., при секретарі Сафроновій А.О., за участю прокурора Безолюка С.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Нойштреліц Німеччина, громадянки України, українки, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

за частиною 1 статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №496 від 27.05.2025 року встановлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу контролю виконавчої дисципліни Державної аудиторської служби України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 27 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 22.03.2024 року о 19.01 год. несвоєчасно без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 497 від 27.05.2025 року встановлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу контролю виконавчої дисципліни Державної аудиторської служби України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 27 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 22.03.2024 року о 19.11 год. несвоєчасно без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 498 від 27.05.2025 року встановлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу контролю виконавчої дисципліни Державної аудиторської служби України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 27 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 22.03.2024 року о 19.25 год. несвоєчасно без поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Постановою суду від 04 липня 2025 року матеріали справ про адміністративні правопорушення № 754/8444/25 (провадження № 3/754/2443/25), № 754/8445/25 (провадження № 3/754/2444/25) та № 754/8447/25 (провадження № 3/754/2445/25) з адміністративними протоколами відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об'єднано в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушень визнала повністю, підтвердила, що дійсно пропустила строки подачі декларацій за 2021 рік, 2022 рік та після звільнення, дані декларації були нею подані після нагадування колишнім керівником.

Прокурор обставини викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримав, вказавши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь передбачених частиною 1 статтею 172-6 КУпАП. Зазначив, що причин поважності несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надала.

Суддя, заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи - протоколи про адміністративне корупційне правопорушення, інші долучені до протоколів документи, дійшов наступного.

Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, є адміністративним правопорушенням.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами вказаного адміністративного проступку є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_1 будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана була до 31.01.2024 року подати декларації суб'єкта декларування за 2021, 2022 роки та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні). Водночас, дані декларації ОСОБА_1 були подані 22.03.2024 тобто поза межами вказаних строків без наявності поважних причин пропуску, що підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, складеними уповноваженою особою, поясненнями ОСОБА_1 , які наявні в матеріалах справи, та наданими ОСОБА_1 в судовому засіданні, роздруківкою послідовності дій користувача ІТС «Єдиний державний реєстр декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статтею 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення на ОСОБА_1 враховується її особа, ступінь вини, характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 283, 284, 294 КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції» суддя -

Постановив:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за вчинення якого накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп.

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: