Рішення від 26.06.2025 по справі 577/3409/25

Справа № 577/3409/25

Провадження № 2-о/577/190/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2025 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі:

головуючого судді Буток Т.А.

при секретарі Кузнєцовій О.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Конотоп цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Державний реєстратор прав на нерухоме майно Управління адміністративних послуг Конотопської міської ради Сумської області Цап Юрій Олексійович про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, свої вимоги обґрунтовує тим, що вона та її діти ОСОБА_4 , ОСОБА_5 є співвласниками квартири за адресою: АДРЕСА_1 . 08.05.2025 року вона звернулася до державного реєстратора про реєстрацією права власності на вказану квартиру. Проте, їй було відмовлено у зв'язку з розбіжністю в написанні її ім'я у свідоцтві про право власності на житло та її паспорті громадянина України. Вищевказана розбіжність у написанні її ім'я на даний час є перешкодою для реєстрації права власності на належну їй квартиру. В позасудовому порядку вирішити дане питання не можливо, а тому вона вимушена звернутися до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якій просить судове засідання провести без її участі, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити (а.с. 20).

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 22).

Заінтересована особа ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, надала заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 21).

Заінтересована особа Державний реєстратор прав на нерухоме майно Управління адміністративних послуг Конотопської міської ради Сумської області Цап Ю.О. в судове засідання не з'явився, надав заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, проти заявлених вимог не заперечує (а.с. 23).

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 03.07.2001 року Конотопським МРВ УМВС України в Сумській області, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Роздільна Одеської області (а.с. 6 - 8).

З копії свідоцтва про народження НОМЕР_2 вбачається, що ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Роздільна Роздільнянського району Одеської області, батьком записано ОСОБА_7 , матір'ю - ОСОБА_8 (а.с. 10).

Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу № 00041512401 від 21.09.2023 року, ОСОБА_9 та ОСОБА_6 30.05.2013 року уклали шлюб, після реєстрації шлюбу спільне прізвище ОСОБА_10 (а.с. 11).

Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 28.08.1996 року ЖЕД корпорації «Укрогропромбуд», квартира за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 (а.с. 12, 13).

Відповідно до рішення про відмову в проведенні реєстраційних дій № 78798398 від 08.05.2025 року ОСОБА_1 відмовлено у проведенні реєстраційних дій, у зв'язку з розбіжністю написання імені в наданих документах (а.с. 14).

Відповідно до довідки КП «Конотопське МБТІ» № 537 від 21.05.2025 року право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано за: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 (а.с. 15).

Аналізуючи зібрані по справі докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що необхідно встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтва про право власності на житло, серія та номер: б/н, дата документа: 28.08.1966 року, видавник ЖЕД корпорації «Укрогропромбуд» видане на ім'я ОСОБА_11 .

Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення.

Керуючись ст. ст. 12, 76-81, 89, 206, 259, 263-265, 268, 315, 319 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , свідоцтва про право власності на житло, виданого ЖЕД корпорація «Укрогропромбуд» 28 серпня 1996 року, б/н, на ім'я ОСОБА_11 .

Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування сторін:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 .

Заінтересована особа: ОСОБА_2 , мешканка АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 .

Заінтересована особа: ОСОБА_3 , мешканка АДРЕСА_3 , РНОКПП: НОМЕР_5 .

Заінтересована особа: Державний реєстратор прав на нерухоме майно Управління адміністративних послуг Конотопської міської ради Сумської області Цап Юрій Олексійович, адреса: м. Конотоп пр. Червоної Калини, 13, код ЄДРПОУ: 45014144.

Суддя Буток Т. А.

Попередній документ
128678558
Наступний документ
128678560
Інформація про рішення:
№ рішення: 128678559
№ справи: 577/3409/25
Дата рішення: 26.06.2025
Дата публікації: 09.07.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (08.07.2025)
Дата надходження: 12.06.2025
Предмет позову: встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа