Рішення від 07.07.2025 по справі 400/4567/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2025 р. № 400/4567/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ярощука В.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачівІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_2 ,

провизнання протиправним та скасування рішення, оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2025 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:

визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду питань щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_3 , оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, в частині відмови в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період позивачу;

зобов'язання комісії з розгляду питань щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_3 повторно розглянути заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу першого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та прийняти рішення про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він звернувся до відповідача із заявою про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на підставі абзацу першого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки він здобуває освіту за денною формою здобуття освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту». До вказаної заяви ним було подано усі належні підтверджуючі документи. Однак, рішенням комісії, оформленого протоколом 25.04.2025 № 28, йому було відмовлено в надані відстрочки на військову службу за мобілізацією у зв'язку із тим, що резервістам відстрочка не надається. На переконання позивача вказане рішення є протиправним, оскільки він при звільнення зі строкової служби в запас не надав згоди на включення його до військового резерву. Крім цього, він відслужив три роки строкової військової служби після чого був звільнений в запас, вступив до навчального закладу до досягнення 25 років, вперше здобуває новий рівень освіти, послідовність навчання у нього не порушена, навчається за денною формою навчання.

У відзиві на позовну заяву від 05.06.2025 № 1/7074 ІНФОРМАЦІЯ_4 заперечив проти позову і просив відмовити в його задоволенні. Відзив умотивовано тим, що згідно з чинним законодавством районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки і Комісія при них є різними, не тотожними суб'єктами владних повноважень, а тому ІНФОРМАЦІЯ_4 є неналежним відповідачем у цій справі. Крім цього, відповідач зазначив, що позивач не має статусу військовозобов'язаного, а є резервістом. Відтак, враховуючи частину восьму статті 391 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», він не має права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Одночасно з позовною заявою до суду надійшла заява позивача від 06.05.2025 про забезпечення позову, яка ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 07.05.2025 задоволена частково, а саме: заборонено відповідачу вчиняти будь-які дії, пов'язані з мобілізацією відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також переміщення позивача для проходження військової служби до іншого місця служби або іншої військової частини, до набрання законної сили судовим рішення в адміністративній справі № 400/4567/25, але не довше ніж на строк проведення загальної мобілізації в Україні, тобто до 07.08.2025.

08.05.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі № 400/4567/25, про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано позивачу надати згоду суду на заміну первісного відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 на належного відповідача - Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також про витребування у ІНФОРМАЦІЯ_1 такі докази:

а) копію рішення уповноваженого органу про утворення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , якою було прийнято рішення, оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28;

б) копію рішення (наказа, розпорядження) про включення (зарахування) позивача до військового резерву;

в) копію поданої позивачем на ім'я голови Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 заяви з додатками, за результатами розгляду якої було прийнято рішення, оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28;

г) копію (витяг) рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформленого протоколом від 25.04.2025 № 28, стосовно позивача.

У встановлений судом строк ІНФОРМАЦІЯ_4 витребувані в нього докази не надав, про причини їх ненадання суд не повідомив.

Натомість позивач подав 14.05.2025 до Миколаївського окружного адміністративного суду клопотання про залучення до участі в справі як співвідповідача Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 21.05.2025 задоволено.

Ухвалу Миколаївського окружного адміністративного суду від 21.05.2025 та позовну заяву з додатками Комісія при ІНФОРМАЦІЯ_2 отримала 29.05.2025, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу (ф. 119) до поштового відправлення № 0610255734388.

У встановлений судом строк Комісія при ІНФОРМАЦІЯ_2 правом на подання відзиву на позовну заяву, а позивач - відповіді на відзив не скористалися.

Розглянувши заяви по суті справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

Згідно з розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації від 28.05.2024 № 82-р «Про створення комісії з питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу, під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 » утворено комісію з питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу, під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 , до складу якої було включено представників ІНФОРМАЦІЯ_1 і Баштанської районної військової адміністрації.

Відповідно до даних військового квитка позивача він з 14.05.2021 по 30.04.2024 проходив строку військову службу (пункти 5, 17), зарахований до оперативного резерву (розділ VII) та взятий ІНФОРМАЦІЯ_2 02.05.2024 на військовий облік військовозобов'язаних (розділ VI).

У військово-обліковому документі позивача, сформованого через мобільний застосунок «РЕЗЕРВ+», зазначено, що позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язаний.

Згідно з довідкою Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради від 01.05.2025 № 266 позивач є студентом денної форми навчання Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради з 01.09.2024 по 01.07.2027.

Відповідно до довідки Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради від 08.04.2025 № 623518 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти поточне здобуття позивачем освіти у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради не порушує послідовність, визначену частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

У квітні 2025 року позивач подав на ім'я голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 заяву про надання йому відстрочки на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Повідомленням від 26.04.2025 № 5/5364 ІНФОРМАЦІЯ_4 проінформував позивача, що протоколом від 25.04.2025 № 28 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та що він підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на загальних підставах. Причина відмови: резервістам відстрочка не надається.

Вважаючи рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, в частині відмови йому в наданні відстрочки протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з такого.

Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХІІ) військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби, приписку до призовних дільниць, прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, виконання військового обов'язку в запасі, проходження служби у військовому резерві, дотримання правил військового обліку.

Абзацами п'ятим і шостим частини дев'ятої статті 1 Закону № 2232-ХІІ встановлено, що щодо військового обов'язку громадян України поділяються на такі, зокрема, категорії:

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Отже, військовозобов'язані та резервісти - це різні категорії осіб.

Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (частина п'ята статті 1 Закону № 2232-ХІІ).

Частиною першою статті 2 Закону № 2232-ХІІ встановлено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з абзацом другим частини другої статті 2 Закону № 2232-ХІІ проходження військової служби здійснюється громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом.

Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом: призову (направленням) громадян України на військову службу; прийняття громадян України на військову службу за контрактом (частина перша статті 4 Закону № 2232-ХІІ).

Відповідно до абзаців третього і восьмого частини шостої статті 2 Закону № 2232-ХІІ видами військової служби є:

військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;

військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Згідно з абзацами першим і другим частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.

Частинами сьомою і восьмою статті 391 Закону № 2232-ХІІ встановлено, що призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають громадяни України, які на момент призову:

1) визнані за результатами медичного огляду непридатними до військової служби за станом здоров'я;

2) досягли граничного віку перебування в резерві, або якщо час, що залишився до досягнення такими громадянами граничного віку перебування в резерві, є меншим за строк, на який здійснюється призов;

3) вислужили встановлені строки військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, і з дня їх звільнення з такої служби пройшло менше одного року;

4) мають загальний строк військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період у календарному обчисленні не менше одного року. Такі особи в зазначений період можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період за їхньою згодою.

Призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають також громадяни України, визначені абзацами четвертим-дванадцятим частини першої та частиною другою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон № 3543-ХІІ) визначено перелік військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізацію.

Натомість частиною третьою статті 23 Закону № 3543-ХІІ встановлено переліки осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, без прив'язки їх до того, до якої категорії осіб вони належать, зокрема, чи є вони військовозобов'язаними або резервістами.

Із системного аналізу Закону № 2232-ХІІ і Закону № 3543-ХІІ слідує, що резервісти не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, з підстав, які встановлені:

частиною сьомою статті 391 Закону № 2232-ХІІ;

абзацами четвертим-дванадцятим частини першої та частиною другою статті 23 Закону № 3543-ХІІ;

частиною третьою статті 23 Закону № 3543-ХІІ.

Відповідно до частини першої статті 53 Конституції України кожен має право на освіту.

Згідно з частин першою-третьої статті 3 Закону України «Про освіту» кожен має право на якісну та доступну освіту. Право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.

В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров'я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

Право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів, у тому числі шляхом здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Таким чином, у період проведення загальної мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації як військовозобов'язані, так і резервісти, які є здобувачами, зокрема, вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

Суд встановив, що згідно з даними військового квитка позивача він зарахований до оперативного резерву (розділ VII), водночас взятий ІНФОРМАЦІЯ_2 02.05.2024 на військовий облік військовозобов'язаних (розділ VI).

У військово-обліковому документі позивача, сформованого 28.03.2025 через мобільний застосунок «РЕЗЕРВ+», зазначено, що позивач перебуває на військовому обліку як військовозобов'язаний.

Відтак з наявних матеріалів справи не можливо достовірно встановити правовий статус позивача, а саме: чи є вій військовозобов'язаним чи резервістом.

У зв'язку з цим, 08.05.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про витребування у ІНФОРМАЦІЯ_1 такі докази:

а) копію рішення уповноваженого органу про утворення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , якою було прийнято рішення, оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28;

б) копію рішення (наказа, розпорядження) про включення (зарахування) позивача до військового резерву;

в) копію поданої позивачем на ім'я голови Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 заяви з додатками, за результатами розгляду якої було прийнято рішення, оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28;

г) копію (витяг) рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформленого протоколом від 25.04.2025 № 28, стосовно позивача.

Вищенаведені докази відповідач суду не надав, про причини їх неподання не повідомив.

Крім цього, відповідач не надав суду будь-які інші достовірні докази того, що позивач є резервістом, а не військовозобов'язаним.

Згідно з абзацами першим і другим частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відповідно до частини дев'ятої статті 80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

За таких обставин, суд визнає ту обставину, що позивач має статус військовозобов'язаного.

Відтак рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, в про відмову в наданні позивачу відстрочки від призову від військової служби під час мобілізації, на особливий період на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ, є протиправним, оскільки:

по-перше, позивач є військовозобов'язаним, а не резервістом;

по-друге, резервісти також не підлягають призову на військову службу під час мобілізації з підстав, встановлених частиною третьою статті 23 Закону № 3543-ХІІ.

Позовні вимоги у частині визнання протиправним і скасування рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, в частині стосовно позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до абзацу першого пункту 62 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі - Порядок № 560), здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період подають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, за формою згідно з додатком 9.

Згідно з довідкою Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради від 01.05.2025 № 266 позивач є студентом денної форми навчання Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради з 01.09.2024 по 01.07.2027.

Відповідно до довідки Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради від 08.04.2025 № 623518 про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти поточне здобуття позивачем освіти у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради не порушує послідовність, визначену частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту».

У позовній заяві позивач стверджував, а ІНФОРМАЦІЯ_4 не заперечив, що він додав до заяви про надання відстрочки довідку Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради від 08.04.2025 № 623518.

Отже, позивач надав Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 необхідний документ, що підтверджує наявність у нього права на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ.

Тобто він дотримався усіх визначених законом умов щодо надання йому вказаної відстрочки.

Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

З огляду на це, позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період також підлягають задоволенню.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги задоволенню підлягають.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Квитанціями до платіжних інструкцій від 06.05.2025 № 3174-7284-4140-2645 і від 06.05.2025 № 8515-1866-9495-0139 підтверджується понесення позивачем судових витрат у розмірі 2119,60 грн на сплату судового збору за подачу адміністративного позову та заяви про забезпечення позову. Тому вказана сума підлягає стягненню на користь позивача.

Проте, Комісія при ІНФОРМАЦІЯ_2 не є бюджетною установою, а отже і розпорядником бюджетних коштів. Відповідно до абзацу першого пункту 57 Порядку № 560 і розпорядження начальника Баштанської районної військової адміністрації від 28.05.2024 № 82-р «Про створення комісії з питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу, під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 » він створений при ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відтак судовий збір підлягає відшкодуванню шляхом стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 22, 139, 241-246, 255, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) і Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним і скасувати рішення Комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлене протоколом від 25.04.2025 № 28, в частині відмови в наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ОСОБА_1 .

3. Зобов'язати Комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), подану ним у квітні 2025 року, про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та прийняти рішення про надання йому відстрочки від призову на військову службу, під час мобілізації.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 2119 (Дві тисячі сто дев'ятнадцять) гривень 60 копійок.

5. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

6. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

7. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Г.Ярощук

Рішення складено в повному обсязі 07 липня 2025 року