Ухвала від 07.07.2025 по справі 333/4538/25

Справа №333/4538/25

Провадження №2-о/333/348/25

УХВАЛА

про залучення заінтересованої особи

07 липня 2025 року м.Запоріжжя

Комунарський районний суд м.Запоріжжя у складі: головуючого - судді Тучкова С.С., за участю секретаря судового засідання Шелесько Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу №333/4538/25 за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - ОСОБА_2 , -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Комунарського районного суду м.Запоріжжя перебуває цивільна справа №333/4538/25 за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - ОСОБА_2 .

07.07.2025 року від представника заявника до суду надійшла заява про залучення територіальної громади в особі Запорізької міської ради в якості заінтересованої особи.

Заявник, її представник, заінтересована особа у судове засідання не з'явилися, були повідомлені судом своєчасно і належним чином про час і місце розгляду справи.

Відповідно до ст. 294 ЦПК України, під час розгляду справ окремого провадження суд зобов'язаний, серед іншого, вживати заходів щодо всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи.

Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до частини третьої статті 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.

Згідно з частиною 9 статті 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

З огляду на те, що порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, а відповідно до частини третьої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами статей 52, 53 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Враховуючи, що заявник просить встановити факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини з метою подальшого оформлення спадкових прав, для забезпечення всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку за необхідне залучити в якості заінтересованої особи територіальну громаду в особі Запорізької міської ради, оскільки рішення у справі може вплинути на його права та обов'язки.

Керуючись ст.ст.10, 53, 240, 294 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи територіальну громаду в особі Запорізької міської ради.

Судовий розгляд відкласти до 16-00 години 09 вересня 2025 року.

Копію ухвали надіслати учасникам справи, а залученій заінтересованій особі - також копію заяви та доданих до неї документів, повідомлення про час та місце розгляду справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію про стан розгляду справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud0812/.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя С.С. Тучков

Попередній документ
128658733
Наступний документ
128658735
Інформація про рішення:
№ рішення: 128658734
№ справи: 333/4538/25
Дата рішення: 07.07.2025
Дата публікації: 09.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них:; про встановлення факту родинних відносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (14.11.2025)
Дата надходження: 26.05.2025
Предмет позову: про встаноавлення факту постійного проживання зі спадковавцем
Розклад засідань:
07.07.2025 10:30 Комунарський районний суд м.Запоріжжя
09.09.2025 16:00 Комунарський районний суд м.Запоріжжя
13.10.2025 16:20 Комунарський районний суд м.Запоріжжя
06.11.2025 09:40 Комунарський районний суд м.Запоріжжя