65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про відкриття провадження у справі
"07" липня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/2545/25
Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.
розглянувши матеріали за вх.№2608/25
за позовом: Заступника керівника Подільської окружної прокуратури (код ЄДРПОУ/Умовний код: 0352855232 Одеська область, Подільський район, м. Подільськ, пр-т. Шевченка, 10, 66302) в інтересах держави в особі Одеської обласної державної (військової) адміністрація (проспект Шевченка, 4, м. Одеса, 65032, ідентифікаційний код 00022585), Подільської районної державної адміністрації Одеської області (пр-т Шевченка, 2, м. Подільськ, Одеська область, 66302, ідентифікаційний код 04057161), Балтської міської ради Подільського району Одеської області (вул. Любомирська, 193, м. Балта, Подільський район, Одеська область, 66100, ідентифікаційний код 04056954)
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Дробінко Людмили Дмитрівни ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення заборгованості з орендної плати, розірвання договору оренди водного об'єкту та зобов'язання повернути водний об'єкт
Заступник керівника Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Одеської обласної державної (військової) адміністрація, Подільської районної державної адміністрації Одеської області, Балтської міської ради Подільського району Одеської області звернувся з позовом до Фізичної особи-підприємця Дробінко Людмили Дмитрівни, в якому просить Господарський суд Одеської області:
- стягнути з фізичної особи- підприємця - Дробінко Людмили Дмитрівни на користь Балтської міської ради Подільського району Одеської області заборгованість за користування водним об'єктом, відповідно до договору оренди водного об'єкту загальнодержавного значення б/н від 24..05.2011, в сумі 116131,22 грн.
- розірвати договір оренди водного об'єкту загальнодержавного значення б/н, укладений 24 травня 2011 року між Балтською районною державною адміністрацією та фізичною особою - підприємцем Дробінко Людмилою Дмитрівною, який зареєстровано в Книзі записів договорів оренди об'єктів водного фонду від 23.05.2011 під № 9 та погоджено з Одеським обласним виробничім управлінням по водному господарству.
- зобов'язати фізичну особу- підприємця Дробінко Людмилу Дмитрівну (код РНОКПП: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) повернути власнику Одеській обласній державній (військовій) адміністрації водний об'єкт загальнодержавного значення - Перелітське водосховище, загальною площею 147,8753 га, який розташований на земельних ділянках загальною площею 183,99 га з кадастровими номерами 5120681600:01:001:0354 та 5120686600:01:001:0611 на території Балтської територіальної громади.
- стягнути з фізичної особи - підприємця Дробінко Людмили Дмитрівни на користь Одеської обласної прокуратури понесені витрати на сплату судового збору в сумі 7267,20 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд, визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження, із врахуванням при предмету позову.
Окрім того, у позовній заяві прокурор просить суд залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Дністровське міжрайонне управління водного господарства, оскільки спірний водний об'єкт, розташований на земельних ділянках з кадастровими номерами 5120681600:01:001:0354 та 5120686600:01:001:0611 перебуває у державній власності та наданий у постійне користування Дністровському міжрайонному управлінню водного господарства на підставі державних актів від 17.08.2011 серії ЯЯ № 205280 та від 17.08.2007 серії ЯЯ № 205281, заявлені прокурором позовні вимоги впливають на інтереси Дністровського МУВГ.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
З огляду на викладене, враховуючи, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Дністровське міжрайонне управління водного господарства за наведених у позові підстав, господарський суд на підставі ст. 50 ГПК України задовольняє заяву позивача та залучає до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Дністровське міжрайонне управління водного господарства.
Керуючись ст.ст. 50, 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "06" серпня 2025 р. о 10:40, із повідомленням учасників справи та представника прокуратури про підготовче засідання.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі суд. засідань №10 (5 поверх), тел. 0(482)307-965.
4. Заяву прокурора про залучення до участі у справі третьої особи задовольнити та залучити до участі у справі № 916/2545/25 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Дністровське міжрайонне управління водного господарства (67654, Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 83, ідентифікаційний код 05387185).
5. Встановити відповідачу строк на подання до суду відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
6. Встановити позивачу строк подання до суду відповіді на відзив протягом 7 днів з дня отримання відзиву на позов.
7. Встановити відповідачу строк подання до суду заперечень на відповідь на відзив протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Встановити третій особі строк на подання до суду письмових пояснень щодо позову протягом 7 днів з дня вручення даної ухвали.
9. Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду.
Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 07.07.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Деркач