Рішення від 04.07.2025 по справі 405/1443/25

Справа № 405/1443/25

2-а/405/27/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.07.2025 Подільський районний суд міста Кропивницького у складі:

головуючого судді Волоткевича А.В.,

секретар судового засідання Чала В.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Кропивницькому адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

Скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 № 1/3027 від 03.03.2025 року, якою ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

В обґрунтування поданого позову зазначив, що він 22.02.2025 близько 12:00 год був затриманий та доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Через деякий час того ж дня, позивача було доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Позивачу одразу було висунуто вимогу щодо негайного проходження військово лікарської комісії на визначення придатності до військової служби та вручено направлення на проходження ВЛК. Оскільки ОСОБА_1 не мав при собі медичної документації про стан здоров'я, необхідної для проходження ВЛК та в суботу в післяобідній час не мав змоги її отримати, він відмовився від проходження медичної комісії. 22.02.2025 в зв'язку з цим тво помічника начальника з правової роботи капітаном поліції ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 відносно позивача було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. 07.03.2025 за місцем проживання позивача надійшла постанова начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 від 03.03.2025 № 1/3027, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 ст. 210-1 та накладено штраф у розмірі 17000 грн 00 коп. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідач дійшов висновку, що позивач порушив вимоги абзацу 3 частини 1 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме відмовився від проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, та такими діями вчинив правопорушення передбачене частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію). Постанова начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 у справі про адміністративне правопорушення від 03.03.2025 є протиправною та такою, що порушує права позивача задекларовані Конституцією України та іншими діючими нормативними актами.

Ухвалою судді від 21.03.2025 адміністративний позов залишено без руху.

26.03.2025 від представника позивача надійшла заява на виконання ухвали судді від 21.03.2025.

Ухвалою судді від 03.04.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справи по суті.

07.04.2025 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому заперечено позовні вимоги та зазначено, що за обліковими даними ОСОБА_1 1996 року народження, перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ). 11.12.2024 ІНФОРМАЦІЯ_7 відносно громадянина ОСОБА_1 автоматично встановлений статус порушник правил військового обліку відповідно до Єдиного державного реєстру призовників військовозобов'язаних за резервістів. 22.02.2025 громадянина ОСОБА_1 було доставлено до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_1 представником Національної поліції України у зв'язку з виявленням відносно позивача інформації в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення правил військового обліку. 22.02.2025 тимчасово виконуючим обов'язки помічника начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 з правової роботи - ІНФОРМАЦІЯ_4 , капітаном ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 № 1/25001 за частиною 3 статті 210-1 КУпАП. ОСОБА_1 особисто отримав повістку для уточнення облікових даних та проходження медичної комісії у ІНФОРМАЦІЯ_8 , що підтверджується повісткою та розписки з неї. Громадянин ОСОБА_1 особисто отримав направлення на ВЛК № 9 від 09.02.2024, що підтверджується його особистим підписом в журналі реєстрації направлень на ВЛК виданих військовозобов'язаним для проходження медичного огляду, а також ОСОБА_1 були доведені приписи щодо відповідальності за відмову від проходження ВЛК, що підтверджується його підписом у вищезазначеному журналі. Отримання направлення на ВЛК № 9 та картку обстеження медичного огляду ОСОБА_1 заявив, що відмовляється від проходження військово-лікарської комісії. Належним та допустимим доказом факту відмови від ВЛК є його заява № 7004 від 22.02.2025, згідно з якою від ВЛК відмовляється в умовах особливого періоду під час дії мобілізації. Враховуючи викладене, тимчасово виконуючим обов'язки помічника начальника ТЦК та CП з правової роботи - ІНФОРМАЦІЯ_4 , капітаном ОСОБА_3 відносно позивача був складений протокол про адміністративне правопорушення № 1/25001. Позивачу зміст протоколу був озвучений і вручений другий примірник під особистий підпис, про що свідчать відмітки у протоколі. ОСОБА_1 також було забезпечено право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, про що свідчать його особисті підписи та письмові пояснення у протоколі. 03.03.2025 відбувся розгляд справи про адміністративне правопорушення скоєного громадянином ОСОБА_1 . Розгляд справи відбувся за відсутності громадянина ОСОБА_1 оскільки останній не прибув, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав. Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, з дотриманням прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив позовні вимоги повністю.

Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються, відповідно до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд встановив таке.

22.02.2025 тимчасово виконуючим обов'язки помічника начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 з правової роботи - ІНФОРМАЦІЯ_4 , капітаном ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 № 1/25001 за частиною 3 статті 210-1 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби. В протоколі ОСОБА_1 повідомлено про розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно нього, який відбудеться 03.03.2025 о 10:00 год. Другий примірник протоколу вручений ОСОБА_1 під підпис (а.с. 57).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 особисто отримав повістку для уточнення облікових даних та проходження медичної комісії у ІНФОРМАЦІЯ_8 , що підтверджується повісткою та розпискою (49-50).

ОСОБА_1 особисто отримав направлення на ВЛК № 9 від 09.02.2024, що підтверджується його особистим підписом в журналі реєстрації направлень на ВЛК виданих військовозобов'язаним для проходження медичного огляду, а також ОСОБА_1 були доведені приписи щодо відповідальності за відмову від проходження ВЛК, що підтверджується його підписом у вищезазначеному журналі (а.с. 52, 54-55).

ОСОБА_1 відмовився від проходження військово-лікарської комісії, що підтверджується заявою від 22.02.2025 (а.с. 53).

03.03.2025 відбувся розгляд справи про адміністративне правопорушення скоєного громадянином ОСОБА_1 . Розгляд справи відбувся за відсутності громадянина ОСОБА_1 оскільки останній не прибув, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

03.03.2024 начальником ІНФОРМАЦІЯ_9 полковником ОСОБА_2 винесено постанову №1/3027 по справі про адміністративне правопорушення, якою притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП у виді штрафу в сумі 17 000,00 грн (а.с. 13-16).

У зв'язку із незгодою з вказаною постановою відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Розглядаючи справу по суті, суд враховує таке.

У зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року N 2102-IX (дію стану подовжено) в Україні воєнний стан.

Згідно зі статтею 1Закону України "Про оборону України" та статті 1Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період це те, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію. У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини 1 статті 106 Конституції України Указом Президента України N 65/2022 від 24.02.2022 в Україні оголошена та проводиться загальна мобілізація.

За приписами статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Сили оборони реалізують повноваження, необхідні для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

Статтею 65 Конституції України визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Постановою КМУ від 16.052024 N 560 передбачено, що під час здійснення мобілізаційних заходів військовозобов'язані повинні проходити військово - лікарські комісії з метою встановлення ступеня придатності до військової служби. Вимогами абз. 3 п. 1 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово - лікарські комісії чи відповідного районного (міського)територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Стаття 68 Конституції України наголошує, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Громадяни за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (частина 7 статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").

За обліковими даними ОСОБА_1 перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_10 (Новоархангельськ).

Національна поліція України за зверненням районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (абзац 2 пункту 56 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. N 1487).

11.12.2024 відділом ІНФОРМАЦІЯ_5 відносно громадянина ОСОБА_1 встановлений статус порушник правил військового обліку відповідно до Єдиного державного реєстру призовників військовозобов'язаних та резервістів у зв'язку з неприбуттям за повісткою сформованою через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (а.с. 58).

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина перша статті 9 КУпАП).

Відповідно до абзацу першого статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Статтею 259 КУпАП встановлено - з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, порушника може бути доставлено зокрема до ТЦК та СП.

22.02.2025 ОСОБА_1 доставлено до приміщення ІНФОРМАЦІЯ_4 представниками Національної поліції України у зв'язку з виявленням відносно позивача інформації про порушення правил військового обліку.

Доставлення позивача до ІНФОРМАЦІЯ_4 представниками Національної поліції України, перебування його у ІНФОРМАЦІЯ_11 є правовідносинами які врегульовані чинним законодавством про мобілізацію та мобілізаційну підготовку.

ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи доведено особисто, про що свідчить підпис у протоколі про адміністративне правопорушення.

Пунктом 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року N 154 передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Позивач особисто отримав повістку для проходження медичної комісії N 7, що підтверджується розпискою з неї та копією самої повістки.

Порядок проведення медичного огляду резервістів та військовозобов'язаних, персональний склад військово-лікарських комісій, порядок їх роботи визначаються у порядку, встановленому Міноборони.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 N 402 затверджене Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Відповідно до пункту 3.1 глави 3 розділу II Положення медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України, на підставі направлення, яке формується в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, або у паперовій формі за формою, наведеною у додатку 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року N 560.

ОСОБА_1 особисто отримав направлення на ВЛК №9 від 22.02.2025, що підтверджується його особистим підписом у журналі реєстрації направлень на ВЛК виданих військовозобов'язаним для проходження медичного огляду, а також ОСОБА_1 були доведені приписи щодо відповідальності за відмову від проходження ВЛК, що підтверджується його підписом у вищезазначеному журналі.

Отримавши направлення на ВЛК та картку обстеження медичного огляду позивач заявив, що відмовляється від проходження військово-лікарської комісії.

Належним та допустимим доказом факту відмови від ВЛК є його заява вх. N 7004 від 22.02.2025, згідно з якою від ВЛК відмовляється в умовах особливого періоду під час дії мобілізації, а також відмітка про відмову від проходження ВЛК у журналі реєстрації направлень на ВЛК виданих військовозобов'язаним для проходження медичного огляду.

Положеннями КУпАП передбачено обов'язок особи, яка здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення повідомити особу про розгляд такої справи відносно неї. Метою такого повідомлення є поінформованість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності про час та місце розгляду справи для надання їй можливості реалізувати передбачені законом процесуальні права.

Відповідно до статті 235 КУпАП, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

03.03.2025 відбувся розгляд справи про адміністративне правопорушення скоєного громадянином ОСОБА_1 ..

Від імені ІНФОРМАЦІЯ_4 справу про адміністративне правопорушення передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП розглядав начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 полковником ОСОБА_2 .

Розгляд справи відбувся за відсутності ОСОБА_1 оскільки останній не прибув. Клопотання про відкладення розгляду справи до ІНФОРМАЦІЯ_4 не надходило.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, з дотриманням прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

За приписами статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Під час розгляду були з'ясовані обставини, що мають значення для правильного вирішення справи відповідно до вимог КУпАП, зокрема встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, встановлено його вина та обставини скоєного правопорушення під час дії особливого періоду в умовах воєнного стану.

Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не виявлено.

Відповідно до статті 283 КУпАП та інших вимог КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, з'ясувавши всі обставини по справі, оцінивши докази, керуючись законом і правосвідомістю, начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 полковником ОСОБА_2 виніс оскаржувану постанову.

Постанова оголошена негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови направлена позивачу за місцем його проживання, що підтверджується фіскальним чеком і визнається позивачем у позовній заяві.

Пунктом 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року N 560 передбачено, що Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період включає:

- оповіщення резервістів та військовозобов'язаних про виклик до районного (об'єднаного районного) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи його відділу, міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів України;

- прибуття резервістів та військовозобов'язаних до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу СБУ або відповідного підрозділу розвідувальних органів, уточнення своїх персональних даних, внесення відповідних змін у військово-облікові документи та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

- проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

- перевірку підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення;

- документальне оформлення призову на військову службу під час мобілізації;

- відправлення призваних громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період до місць проходження військової служби.

Відтак, заходи з призову військовозобов'язаного на військову службу включають в себе, зокрема, оповіщення, прибуття військовозобов'язаного до ТЦК та СП, проходження військово-лікарської комісію.

Отже, позивач був оповіщений про необхідність проходження медичного огляду повісткою N 7, усвідомлено відмовився від його проходження, таким чином в порушення вимог абзацу 3 частини 1 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" вчинив правопорушення передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП.

Наказом Міністра оборони України від 14,08.2008 N 402 яким затверджене Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення) у абзаці 3 пункту 3.4 глави 3 розділу II передбачено, що лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров'я комунальної або державної Форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов'язаний, що характеризують його стан здоров'я, а також вносять до ЄСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

Пункт 3.5 глави 3 розділу Положення (Військовозобов'язаний під час проведення медичного огляду зобов'язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою N 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року N 110 "Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за N 661/20974 (далі - форма N 2 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ). Тобто, надання картки амбулаторного хворого необхідне лише у разі відсутності такої інформації в ЕСОЗ (електронна система охорони здоров'я).

Позивач же у свою чергу маючи намір ухилитись від виконання імперативно встановленого законом військового обов'язку був обізнаним, що має право скаржитись, вказувати лікарям про вади здоров'я, про доступ членів ВЛК до ЕСОЗ, про можливість за необхідності отримати направлення на додаткове обстеження, усвідомлено відмовився від процедури проходження ВЛК ще до його початку, а відтак, відповідач повністю дотримався вимог законодавства щодо порядку призову на військову службу, дотримався процесуальних вимог під час провадження по справі про адміністративне правопорушення, особою що складала протокол про адміністративне правопорушення дотримано вимог щодо долучення доказів правопорушення, які були розглянуті під час розгляду справи, та зазначені у постанові по справі.

Позивач усвідомлюючи необхідність проходження військово - лікарської комісії, всупереч вимогам законодавства, усвідомлюючи значення та протиправний характер своїх дій (бездіяльності), передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки, що підтверджується його підписом з журналу видачі направлень на ВЛК про відповідальність за відмову від ВЛК і бажаючи їх настання, відмовився від проходження військово-лікарської комісії.

Твердження позивача про те, що він не перебував на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_11 , а тому відповідач не мав права направляти його на медичну комісію спростовуються п. 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 яким передбачено, що територіальні центри комплектування за соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та розвідувальних органів): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).

Стосовно направлення позивача на ВЛК до ІНФОРМАЦІЯ_8 , а не до ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 суд зауважує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 та наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 до повноважень ВЛК при обласних ТЦК також входить медичний огляд військовозобов'язаних за рішенням керівників ТЦК та СП без обмеження тільки обласних ТЦК. Статтею 268 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Позивач під підпис ознайомлений з статтями 268 КУпАП, 63 Конституції України, що вбачається з його підписів за ознайомлення у протоколі та повідомленні про розгляд справи.

Оскільки позивач був ознайомлений з місцем, часом та датою розгляду сплави, відсутністю клопотання про відкладення розгляду справи, справа була розглянута за його відсутності з урахуванням статті 268 КУпАП.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що справа про адміністративне правопорушення вирішена в точній відповідності з законом, а постанова по адміністративній справі N 1/3027 від 03.03.2025 цілком законна та обґрунтована.

Керуючись ст. 5, 6, 9, 72, 77, 132, 139, 241, 242, 244, 245, 246, 250, 255, 286, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні позову.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції, яким є Третій апеляційний адміністративний суд, протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_12 , адреса: АДРЕСА_2 , ІКЮО НОМЕР_2 .

Суддя Подільського районного

суду міста Кропивницького А. В. Волоткевич