Ухвала від 03.07.2025 по справі 644/5881/25

03.07.2025 Суддя ОСОБА_1

Справа № 644/5881/25

Провадження № 1-кс/644/786/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2025 року Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні Індустріального районного суду м. Харкова клопотання слідчо ї СВ відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №2 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12023221180001685 від 04.11.2023 року, -

ВСТАНОВИВ:

В своєму клопотанні слідча просить суд надатитимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Державної спеціалізованої установи « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , а саме: - до документів, які містять в собі їнформацію щодо того коли, кому та за яких підстав видано тіла наступних громадян: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 із наданням повної інформації щодо анкетних та контактних даних таких осіб; - документів, які містять в собі інформацію щодо направлення у встановлений законодавством термін до органів ДРАЦС лікарських свідоцтв про смерть наступних громадян: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_5 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_6 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , померла ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_7 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 , помер ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_8 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_8 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_9 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_9 , померла ІНФОРМАЦІЯ_14 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_10 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_10 , померла ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , РНОКПП НОМЕР_11 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_11 , помер ІНФОРМАЦІЯ_18 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , РНОКПП НОМЕР_12 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_12 , помер ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , РНОКПП НОМЕР_13 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_13 , померла ІНФОРМАЦІЯ_21 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , РНОКПП НОМЕР_14 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_14 , помер ІНФОРМАЦІЯ_23 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , РНОКПП НОМЕР_15 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_15 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , РНОКПП НОМЕР_16 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_16 , помер ІНФОРМАЦІЯ_26 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , РНОКПП НОМЕР_17 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_17 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 ; -посадові обов'язки осіб, які несуть персональну відповідальність за видачу тіл померлих громадян, інформування та направлення до органів ДРАЦС лікарських свідоцтв про смерть померлих громадян у встановлений законодавством термін. Клопотання мотивовано тим, що для повного, всебічного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні вказаної юридичної особи.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за № 12023221180001685 від 04.11.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з серпня 2021 року по серпень 2023 року невстановлені особи заволоділи грошовими коштами, належними ІНФОРМАЦІЯ_28 , чим спричинили останнім збитку на загальну суму 1 677 643.93 грн., що були неправомірно перераховані в якості соціальних та пенсійних виплат після смерті громадян.

В ході досудового розслідування органом досудового розслідування надіслано чисельні запити до ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , до органів охорони здоров'я, крім того отримано витяги з ДРАЦС щодо актових записів про смерть вказаних громадян.

В ході аналізу отриманої інформації органом досудового розслідування встановлено, що посадові особи закладів ІНФОРМАЦІЯ_34 , у тому числі службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи всупереч вимог Закону України «Про поховання та похоронну справу», наказу МОЗ України від 08.08.2006 № 545 «Про затвердження інструкції щодо заповнення та видачі лікарського свідоцтва про смерть», а також в порушення вимог наказу ІНФОРМАЦІЯ_35 від 17.01.1995 року щодо порядку зберігання та видачі трупів, здійснювали видачу трупів стороннім особам без наявності свідоцтва про смерть, виписували лікарські свідоцтва про смерть і не передавали їх в органи реєстрації актів цивільного стану, що заподіяло збитки державі на суму 1 392 202,22 грн.

Досудовим розслідуванням проводиться перевірка за фактами законності видачі трупів померлих осіб посадовими особами закладів охорони здоров?я м. Харкова та Харківської області без наявності свідоцтва про смерть, виданого органами реєстрації актів цивільного стану, що в подальшому призвело до неправомірних отримань грошових коштів з ІНФОРМАЦІЯ_36 третіми особами та заподіяло збитки державі в особливо великому розмірі.

Враховуючи вищевикладене, з метою проведення подальшого досудового розслідування та встановлення всіх осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться в Державній спеціалізованій установі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, іншими способами встановити обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які його вчинили, неможливо, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Державної спеціалізованої установи « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що може сприяти розкриттю кримінального правопорушення та має доказове значення по справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор доведе: що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; що може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Приймаючи до уваги наявність кримінального провадження за ч. 4 ст. 185 КК України, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що вказана в клопотанні інформація перебуває у володінні вказаної юридичної особи, що ця інформація та документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами вказаного вище кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання слідчої підлягає задоволенню.

Слідчий суддя бере до уваги і те, що слідча довела можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.

Керуючись ст. ст. 131- 132, 159-166 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчої задовольнити.

Надати групі слідчих СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області - старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , підполковнику поліції ОСОБА_21 , тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні Державної спеціалізованої установи « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме: - до документів, які містять в собі інформацію щодо того коли, кому та за яких підстав видано тіла наступних громадян: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 із наданням повної інформації щодо анкетних та контактних даних таких осіб; - документів, які містять в собі інформацію щодо направлення у встановлений законодавством термін до органів ДРАЦС лікарських свідоцтв про смерть наступних громадян: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_5 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП НОМЕР_6 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , померла ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_7 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 , помер ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , РНОКПП НОМЕР_8 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_8 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , РНОКПП НОМЕР_9 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_9 , померла ІНФОРМАЦІЯ_14 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , РНОКПП НОМЕР_10 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_10 , померла ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , РНОКПП НОМЕР_11 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_11 , помер ІНФОРМАЦІЯ_18 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , РНОКПП НОМЕР_12 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_12 , помер ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , РНОКПП НОМЕР_13 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_13 , померла ІНФОРМАЦІЯ_21 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , РНОКПП НОМЕР_14 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_14 , помер ІНФОРМАЦІЯ_23 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , РНОКПП НОМЕР_15 , була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_15 , померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , РНОКПП НОМЕР_16 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_16 , помер ІНФОРМАЦІЯ_26 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_4 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , РНОКПП НОМЕР_17 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_17 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 ; -посадові обов'язки осіб, які несуть персональну відповідальність за видачу тіл померлих громадян, інформування та направлення до органів ДРАЦС лікарських свідоцтв про смерть померлих громадян у встановлений законодавством термін.

Строк дії ухвали складає 30 днів з дня її постановлення.

Роз'яснити особам, які повинні надати тимчасовий доступ, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
128589849
Наступний документ
128589851
Інформація про рішення:
№ рішення: 128589850
№ справи: 644/5881/25
Дата рішення: 03.07.2025
Дата публікації: 04.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Індустріальний районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (03.07.2025)
Дата надходження: 01.07.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
03.07.2025 10:00 Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАБЕНКО ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
БАБЕНКО ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ