Рішення від 02.07.2025 по справі 300/1676/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" липня 2025 р. справа № 300/1676/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Фещик Наталія Миколаївна звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про, просить:

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності до військової служби ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 ОСОБА_1 , військова спеціальність НОМЕР_2 , категорія 1, непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку. Відповідно до п. 8 Тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 ТП № КР09/1481 призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 позивач зарахований у запас 19.12.2022, протокол № 5768 гр. ІІ ст. 40 "а" Наказу МОУ № 402-2008. Згідно п. 14 Тимчасового посвідчення 21.12.2022 позивач виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 ст. 37 ч. 6 п. 3 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII. В листопаді 2024 року було виявлено, що відповідно до військово-облікових даних "Резерв+", уповноваженими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 не внесено відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку позивча. Після чого, позивач неодноразово звертався до уповноважених осіб адресата засобами телефонного зв'язку з проханням виправити відповідні недоліки та внести відповідні відомості до реєстру, що було проігноровано. В листопаді 2024 року Адвокатське об'єднання "Оптімус", в особі адвоката Фещик Н.М., звернулося до відповідного ТЦК та СП з адвокатським запитом про надання інформації та документів про відповідні приводи та підстави не здійснення відповідних дій, а також вимогою виправлення недоліків, допущених суб'єктом владних повноважень. Вказаний запит, як і попередні прохання позивача, проігноровані. В лютому 2024 року позивачем було виявлено, що він перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 (за місцем реєстрації місця проживання) з внесенням відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про те, що позивач - є військовозобов'язаним та нібито має місце порушення правил військового обліку. Адвокатське об'єднання "Оптімус" в особі адвоката Фещик Н.М. звернулося до цього ТЦК та СП з адвокатським запитом про надання інформації та документів про приводи та підстави не здійснення відповідних дій, а також вимогою виправлення недоліків, допущених суб'єктом владних повноважень. При цьому, документи (оригінали), що підтверджують непридатність до військової служби позивача були наявні в ІНФОРМАЦІЯ_4 та надані додатково разом з адвокатським запитом в копіях, а також надані з відповідним запитом до ІНФОРМАЦІЯ_6 . Непридатним до військової служби визнано позивача відповідно до довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 від 19.12.2024 № 5786, що наявна у розпорядженні у відповідача. Видачі вказаного документу передувало проходження відповідного медичного огляду та військово-лікарської комісії. Втім, не отримавши від суб'єктів владних повноважень відповідей позивач змушений звертатися до суду з даним позовом.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду 31.06.2025. Відповідно до відзиву відповідач заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позову з мотивів, що відповідно до відомостей, якими володіє ІНФОРМАЦІЯ_7 , які отримав під часу обміну інформації з ІНФОРМАЦІЯ_8 , позивач 01.03.2013 зарахований в запас призовною комісією при Дніпровському РВК м, Києва відповідно до ст. 18, п. 1, пп. 2 Закону № 2232-XII. З 14.07.2022 позивач перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_9 та визнаний обмежено придатним до військової служби у воєнний час по гр. 2, ст. 39Б МОУ № 402, комісією при ІНФОРМАЦІЯ_10 . Зазначено, що з тих даних, які надає суду позивач, у нього в період з липня по грудень 2022 року змінився діагноз з 39Б (гіпертонічна хвороба II стадії) на 40А (Пароксизмальна форма фібриляції передсердь). Проте, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні відомості про постановку позивача на військовий облік за новим місцем проживання, як військовозобов'язаного. У зв'язку з цим відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" № 1951-VIII (в редакції, діючій на той час), відомості про позивача, як військовозобов'язаного були внесені ІНФОРМАЦІЯ_8 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів за наявними архівними даними. Таким чином, фактично на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_11 позивач не перебуває. Даними щодо звернення позивача із відповідними заявами щодо прийняття його на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_7 на даний момент не володіє. Водночас зазначено, що відповідно до запису у Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного позивач 01.12.2022 був взятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_7 та виключений з військового обліку військовозобов'язаних на підставі ст. 37 ч. 6 п. 3 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" № 2232-XII, відповідно до довідки ВЛК, про що зроблено відповідний запис, але відповідні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів внесені не були. Зазначено, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 30.12.2022 № 1487 вирішення питання про виключення з військового обліку військовозобов'язаних здійснюється за їх оcобистої присутності. У зв'язку з закінченням терміну дії довідки ВЛК про непридатність до військової служби, рекомендовано позивачу з'явитись до уповноваженого органу з метою підтвердження діагнозу для подальшого вирішення питання виключення з військового обліку. Відтак, відповідач вважає свої дії правомірними. Крім наведеного зазначено, що адвокатський запит не є заявою особи у розумінні Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" № 1951-VIII, Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" № 3543-XII, Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 та Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а є адвокатським запитом, а отже позивач передчасно звернувся до суду.

03.04.2025 до суду надійшла відповідь представника позивача на відзив, відповідно до якої позивач не погоджується з запереченнями відповідача. Зазначено, що після тимчасової зміни місця проживання, як це передбачено п. 25 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7.12.2016 р. № 921 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), в семиденний строк позивач особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_11 . Після чого, ним було пройдено військоволікарську комісію та отримано наступні документи про визнання його непридатним до військової служби. Звертає увагу, що вказана норма діючого на грудень 2022 року законодавства визначала обов'язок громадян прибуття до ТЦК та СП саме при фактичній зміні місця проживання, а не при юридичній зміні місця реєстрації. Зазначено, що з моменту визнання позивача не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку (грудень 2022 року) не має статусу військовозобов'язаного, а тому не повинен був бути наявним запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів про позивача, як про військовозобов'язаного. Тому позивач і звернувся з відповідним позовом до суду. Зазначено, що відповідач зобов'язаний внести відомості про позивача, а саме те, що останній визнаний непридатним до військової служби військово-лікарською комісією. Щодо внесення відомостей ІНФОРМАЦІЯ_12 зазначено, що після початку функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів уповноваженими особами ІНФОРМАЦІЯ_13 відповідно до змісту архівних даних було внесено відповідні відомості до реєстру. Інших даних у вказаного державного органу не було. Натомість, оновлених даних щодо стану здоров'я та непридатності позивача саме ІНФОРМАЦІЯ_7 до вказаного реєстру не внесено. Аргументовано, що з моменту визнання особи непридатною до військової служби формально-юридично будь-які взаємовідносини такої особи з органами ТЦК та СП припиняються і особа не зобов'язана повідомляти про зміни в своєму стані відповідний орган. Позивач не підлягав взяттю на військовий облік, він не був і не є військовозобов'язаним. Адже, він в грудні 2022 року був визнаний непридатним до військової служби, а тому навпаки відповідно до Згідно ч. 6 ст. 37 Закону № 2232-XII підлягає виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Зазнчено, що в грудні 2022 року позивач пройшов медичний огляд та був визнаним непридатним до військової служби, що підтверджується довідкою ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 від 22.12.2022 № 5786. У воєнний час відповідний документ на затвердження у штатну ВЛК (станом на грудень 2022 року) не підлягав направленню. Згідно з Наказами Міністерства оборони України № 262 від 27.04.2024, № 686 від 14.10.2024 в абзаці третьому слова "офіцерів запасу" вказаної вище норми замінити словом "військовозобов'язаних". Таким чином, лише з квітня 2024 року визначено, що у воєнний час непридатність до військового обліку також оформлюється свідоцтвом про хворобу. А тому, відповідні зауваження не релевантні до взаємовідносин позивача з відповідачем, що виникли ще в грудні 2022 року.

14.04.2025 до суду надійшли заперечення відповідача, відповідно до яких відповідач не погоджується з доводами позивача. Просить відмовити в задоволенні позову.

17.04.2025 до суду надійшли додаткові пояснення представника позивача на відзив і заперечення відповідача, відповідно до яких позивач не погоджується з аргументами відповідача.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії від 19.12.2022 № 5786 ОСОБА_1 на підставі статті 40а графи ІІ Розладу хвороб непридатний до військової служби із виключенням з військового обліку (а.с. 35).

Згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку (п. 7). Призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 зарахований у запас 19.12.2022, протокол № 5768 гр. ІІ ст. 40 "а" Наказу МОУ № 402-2008 (зі змінами) (п. 8). 21.12.2022 виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі ст. 37 ч. 6 п. 3 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII (п. 13, 14) (а.с. 36, 37).

ІНФОРМАЦІЯ_3 не внесено вищевказаних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання позивача непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку, що відповідачем не заперечується.

Адвокатським об'єднанням "Оптімус", в особі адвоката Фещик Н.М. до ІНФОРМАЦІЯ_1 04.11.2024 направлявся адвокатський запит, що підтверджується фіскальним чеком УДППЗ "Укрпошта" ПН 215600426655 (а.с. 24, 30).

Вважаючи протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності позивача до військової служби, представник позивача звернувся до суду з даним позовом, просить суд визнати протиправно бездіяльність та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно позивача, шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання позивача непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку.

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів " № 1951-VIII.

Відповідно до статті 1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Згідно зі статтею 2 Закону № 1951-VIII основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі. Оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.

Частиною 5 статті 5 Закону № 1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Згідно з частинами 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Статтею 6 Закону № 1951-VIII передбачено, що до реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно зі статтею 8 Закону № 1951-VIII до службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: 1) відомості про виконання військового обов'язку; 2) відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); 3) відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"; 4) відомості про участь у бойових діях.

Відповідно до статті 9 Закону № 1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Частинами 1, 3 статі 14 Закону № 1951-VIII передбачено, що ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487.

Відповідно до абзаців 2, 3, 6, 7, 18, 19, 20 п. 79 Порядку № 1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з-поміж іншого:

організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;

здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;

організовують взаємодію з державними органами, підприємствами, установами та організаціями щодо строків та способів звіряння даних списків персонального військового обліку та карток первинного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також їх оповіщення;

організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них;

проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;

виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Отже, на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено обов'язок вносити до Реєстру передбачені Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Як встановлено, згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 ТП № КР09/1481 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку (п. 7). Призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 зарахований у запас 19.12.2022, протокол № 5768 гр. ІІ ст. 40 "а" Наказу МОУ № 402-2008 (зі змінами) (п. 8). 21.12.2022 виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі ст. 37 ч. 6 п. 3 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII (п. 13, 14) (а.с. 36, 37).

Однак, ІНФОРМАЦІЯ_3 не внесено вищевказаних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання позивача непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку, що відповідачем не заперечується.

Враховуючи вищенаведене, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 видано позивачу тимчасове посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 ТП № КР09/1481, в якому відповідачем були зроблені відмітки про те, що позивач непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку (п. 7), призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_4 зарахований у запас 19.12.2022, протокол № 5768 гр. ІІ ст. 40 "а" Наказу МОУ № 402-2008 (зі змінами) (п. 8), 21.12.2022 виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 на підставі ст. 37 ч. 6 п. 3 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII (п. 13, 14) (а.с. 36, 37), відповідач зобов'язаний був внести відповідні відомості до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За таких обставин, слід визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності до військової служби ОСОБА_1 згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку, згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 .

Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до частин 1, 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 гривень.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності до військової служби ОСОБА_1 згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП НОМЕР_4 ), шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку, згідно тимчасового посвідчення військовозобов'язаного від 21.12.2022 НОМЕР_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.