Справа № 523/10455/25
Провадження №1-в/523/262/25
30 травня 2025 року м.Одеса
Суддя Пересипського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання т.в.о. начальника відділення поліції №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Одеси, громадянина України, зі середньою освітою, неодруженого, офіційно не працевлаштованого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого, зокрема востаннє:
- 11.04.2019 Суворовським районним судом м.Одеси за ч.2 ст.309, ч.1 ст.313, ст.ст.70, 71 КК України до 2 років 1 місяця позбавлення волі, звільнився 22.08.2022 за відбуттям строку покарання,
30.05.2025 року до Пересипського районного суду м.Одеси надійшло подання т.в.о. начальника ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , яке за протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями того ж дня передані для розгляду судді ОСОБА_1 .
Подання про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 строком на 12 місяців мотивовано тим, що, останній після звільнення з місця відбування покарання належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не встав, продовжує вести антигромадський спосіб життя, допускає порушення адміністративного нагляду та громадського порядку, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП.
Представник ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області та ОСОБА_3 в судове засідання не з'явились, проте останній звернувся до суду із заявою про розгляд справи за його відсутності, з огляду на що, з метою недопущення порушення передбачених законом строків розгляду, суд вирішив розглянути означене подання за відсутності вказаних осіб.
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), до осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, поміж іншого, належать повнолітні особи, засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Адміністративний нагляд щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, встановлюється в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою (ст.5 Закону).
Статтею 6 Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З огляду на матеріали розглядуваного подання, ОСОБА_3 засуджений вироком Суворовського районного суду м.Одеси від 11.04.2019 року ч.2 ст.309, ч.1 ст.313, ст.ст.70, 71 КК України до 2 років 1 місяця позбавлення волі, звільнився 22.08.2022 за відбуттям строку покарання.
Отже, в силу ст.89 КК України, строк погашення судимості ОСОБА_3 за означеним вироком має закінчитися 22.08.2025.
Крім того, як слідує з матеріалів подання, ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, про що свідчать додані до подання копії постанов про адміністративні правопорушення.
При цьому слід зауважити на тому, що ініціатором подання стосовно ОСОБА_3 , окрім зазначених вище протоколів про адміністративні правопорушення, до суду не було надано судових рішень щодо накладення на вказану особу адміністративних стягнення за інкримінованими правопорушеннями.
Утім, як убачається з наявної у матеріалах подання копії постанови суду від 16.04.2024 щодо встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 , наряду з іншим, на останнього було покладено обмеження зі забороною залишати межі будинку АДРЕСА_2 в період часу з 22:00 до 06:00 годин наступного дня.
Натомість, порівняльний аналіз наведеного обмеження з фактичними обставинами інкримінованих ОСОБА_3 правопорушень за ч.2 ст.178 КУпАП свідчить про те, що вказана особа притягалась до відповідальності за доданими до подання протоколами про адміністративні правопорушення у зв'язку з відсутності у нічний час доби іншої ніж за встановленим обмеженням адреси проживання (будинок АДРЕСА_3 ).
На підставі викладеного та з урахуванням того, що доводи розглядуваного подання стосовно ОСОБА_3 не доведені доданими до нього матеріалами справи, суд доходить висновку про залишення без задоволення подання т.в.о. начальника ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
Керуючись ст.ст.3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання т.в.о. начальника ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , - залишити без задоволення.
Копію постанови направити для відома ОСОБА_3 та до ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження до Одеського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Суддя: ОСОБА_1