Постанова від 27.06.2025 по справі 462/3317/25

Справа № 462/3317/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 червня 2025 року м. Львів

Суддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б.М., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим постановою Залізничного районного суду м. Львова від 28.11.2024, порушив одне із встановлених йому обмежень, а саме 22.04.2025 о 23.03 год. був відсутнім за адресою свого місця проживання: АДРЕСА_1 , на момент перевірки, чим повторно протягом року після накладення на нього адміністративного порушив правила встановленого йому адміністративного нагляду допустив порушення, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП.

У суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав, просив суд суворо його не карати та вказав, що у майбутньому не допускатиме порушень.

Заслухавши пояснення особи, оглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, суд приходить до такого висновку.

Статтею 187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції.

Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачено також відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Винуватість ОСОБА_1 стверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД № 451449 від 25.04.2025, електронним рапортом реєстрації повідомлення зі служби 102 від 22.04.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 22.04.2025, згідно яких останній свою вину у вчиненому визнав повністю, довідкою про звільнення ОСОБА_1 , копією постанови Залізничного районного суду м. Львова від 28.11.2024, довідка про визначення днів відмітки та ознайомлення ОСОБА_1 із постановою суду, копіями постанов Залізничного районного суду м. Львова від 28.01.2025 та 08.04.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2

ст. 187 КУпАП.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Із врахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчиненого ним правопорушення, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст. 23 КУпАП, вважаю, що доОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Керуючись ст. 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

постановив:

ВизнатиОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути ізОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.

Роз'яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений ним не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, з наданням до суду в цей строк документа, який підтверджує його сплату.

В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, в разі несплати правопорушником штрафу у строк, штраф стягується у подвійному розмірі штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя (підпис) Б.М. Гедз

З оригіналом згідно.

Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 462/3317/25.

Суддя Б.М. Гедз

Попередній документ
128564797
Наступний документ
128564799
Інформація про рішення:
№ рішення: 128564798
№ справи: 462/3317/25
Дата рішення: 27.06.2025
Дата публікації: 04.07.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Залізничний районний суд м. Львова
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління; Порушення правил адміністративного нагляду
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (27.06.2025)
Дата надходження: 12.05.2025
Предмет позову: ч.2 ст.187 КУпАП
Розклад засідань:
27.05.2025 12:40 Залізничний районний суд м.Львова
27.06.2025 14:30 Залізничний районний суд м.Львова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕДЗ БОГДАНА МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
ГЕДЗ БОГДАНА МИХАЙЛІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Лозинський Андрій Васильович