30 квітня 2025 року справа №320/9630/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо не виконання постанови Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 11.07.2011р.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок ОСОБА_2 основної пенсії, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інваліду 2-ї групи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком та щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, встановивши її на рівні 1 мінімальної заробітної плати та виплату пенсії починаючи з 07 січня 2011 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Постановою Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-a/80970/11 було зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної пенсії згідно з ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, та пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, відповідно до ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з встановленого законодавством на відповідний період прожиткового мінімуму для особи, яка втратила працездатність, починаючи з 21.06.2011р.
Також Постановою Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-a/80970/11 було зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі Київської області призначити Позивачу підвищення до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, згідно з ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановивши її в розмірі одної мінімальної заробітної плати встановленої законодавством на відповідний період, проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії Позивачу згідно з ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за проживання на території радіоактивного забруднення з 07.01.2011 року в розмірі одної мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством за відповідний період.
Позивач пояснює, що 23.03.2023 року він звернувся до відповідача із заявою про надання завірених копій розпоряджень про призначення та перерахунок пенсії з 2011 по теперішній час, а також з адвокатським запитом щодо отримання інформації відносно нарахування й виплати пенсії ОСОБА_1 з помісячною розбивкою з 2011 року по сьогоднішній день, на підставі ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; щодо різниці між фактично нарахованою й виплаченою пенсією та пенсією, яка б мала бути нарахована, у відповідності до Постанови Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-а/80970/11 з помісячною розбивкою з 2011 року по сьогоднішній день.
У Відповіді Відповідача від 02.05.2023, останній вказав на відсутність підстав для надання запитуваної інформації.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з частиною другою статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ОСОБА_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , виданим Міським Білоцерківським РВ ГУ МВС України в Київській області 27 листопада 1996 року.
ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, що підтверджується посвідченням від 16.11.2021 серії НОМЕР_2 .
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області (Білоцерківський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) та отримує пенсію по 2 групі інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Захворювання позивача пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_3 від 26.09.2011, виданим Пенсійним фондом України.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-a/80970/11 було зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної пенсії згідно з ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, та пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, відповідно до ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з встановленого законодавством на відповідний період прожиткового мінімуму для особи, яка втратила працездатність, починаючи з 21.06.2011р.
Також Постановою Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-a/80970/11 було зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Білоцерківському районі Київської області призначити Позивачу підвищення до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, згідно з ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановивши її в розмірі одної мінімальної заробітної плати встановленої законодавством на відповідний період, проводити нарахування та виплату підвищення до пенсії Позивачу згідно з ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за проживання на території радіоактивного забруднення з 07.01.2011 року в розмірі одної мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством за відповідний період.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.04.2013 постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 11.07.2011 залишено без змін.
З матеріалів справи вбачається, що 27.11.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області із заявою від 23.03.2023 в якій просив надати завірені копії розпоряджень про призначення/перерахунок пенсії з 2011 року по теперішній час.
З відповіді Відповідача від 06.04.2023 №1000-0213-8/51720 вбачається, що останнім виконує вимоги Постанови Білоцерківського міськрайонного суду у Київській області від 11.07.2011 по справі №2-a/80970/11 не в повному обсязі.
Позивач звернувся з адвокатським запитом щодо отримання інформації щодо нарахування й виплати пенсії ОСОБА_1 з помісячною розбивкою з 2011 року по сьогоднішній день, на підставі ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; щодо різниці між фактично нарахованою й виплаченою пенсією та пенсією, яка б мала бути нарахована, у відповідності до Постанови Білоцерківського міськрайонного суд Київської області від 11.07.2011р. по справі №2-а/80970/11 з помісячною розбивкою з 2011 року по сьогоднішній день.
У Відповіді Відповідача від 02.05.2023, останній вказав на відсутність підстав для надання запитуваної інформації.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Так, суд у справі №2-a/80970/11 дійшов висновку, що позивач має законне право на державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, а також на встановлення з 07.01.2011 підвищення до пенсії у розмірі одної мінімальної заробітної плати встановленої законодавством на відповідний період
Відповідно до частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров?я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Так, визначення зон радіоактивного забруднення територій до 01 січня 2015 року містилося у статті 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до цієї статті до зон радіоактивного забруднення було віднесено такі зони: зона відчуження, зона безумовного (обов'язкового) відселення, зона гарантованого добровільного відселення та зона посиленого радіоекологічного контролю.
Стаття 3 Конституції України визначає, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, з урахуванням дискреції держави щодо визначення порядку та розміру гарантій, зумовленої фінансово-економічними можливостями для збереження справедливого балансу між інтересами особи та суспільства, без порушення сутності відповідних прав. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно зі статтею 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції є нормами прямої дії.
Статтею 16 Конституції України передбачено, що забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.
Статтею 39 вищезазначеного Закону у редакції, чинній до 01 січня 2015 року передбачалось, зокрема, що: «Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах:
??у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
??у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
??у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.
Пенсіонерам, які працюють у зонах радіоактивного забруднення, оплата праці додатково підвищується на 25 процентів від розміру мінімальної заробітної плати.
Громадянам, які працюють в зоні відчуженням також в зоні безумовного (обов'язкового) відселення після повного відселення жителів, за рішенням Адміністрації зони відчуження, встановлюється доплата згідно з положенням, затвердженим Кабінетом Міністрів України».
Статтею 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальності за порушення бюджетного законодавства визначені у Бюджетному кодексі України.
Відповідно до частини першої статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов?язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
3 01.01.2014 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року не було передбачено жодних змін чи обмежень для застосування розмірів основної пенсії чи доплат до неї, встановлених ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Чинним залишався і Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до статті 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дія положень цього закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.
То ж Кабінет Міністрів не має повноважень зменшувати або відміняти встановлені Законом пільги, тобто не має права приймати підзаконні акти, які будуть суперечити Чорнобильському Закону.
3 огляду на те, що Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має пріоритет на підзаконним нормативно-правовим актом - Порядком № 1210, то з 01.01.2014 року нарахування та виплата, зокрема, щомісячної доплати до пенсії повинні були здійснюватися у розмірі та на підставі ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 року, який набув чинності 03.08.2014 року, розділ «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України» на 2014 рік» доповнено пунктом 67, яким, зокрема, встановлено, що норми і положення ст.ст. 20-23,30,31,37,39,48,50-52,54 Чорнобильського Закону застосовуються у порядку розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2014 рік.
Отже, з 03.08.2014 року Кабінету Міністрів України законодавчо були надані повноваження встановлювати інші, ніж передбачені ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розміри підвищень та доплат до пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Оскільки на той час був також чинний Порядок № 1210, яким визначено механізм обчислення пенсії щодо якої виник спір, то за загальним правилом дії норм права у часі, враховуючи, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» був прийнятий пізніше Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то саме положення Закону «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та Порядку № 1210 підлягають пріоритетному застосуванню до спірних відносин з 03.08.2014 року.
Отже, в період з 1 січня по 2 серпня 2014 року відповідач повинен був нараховувати та виплачувати позивачу доплату до пенсії в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 21.02.2018 року у справі № 619/2262/17, від 19.06.2018 року у справі №344/14522/17, від 11.09.2018 року у справі №522/6810/17 та від 06.11.2018 року №303/6762/16-а.
Щодо пропуску позивачем строку звернення до суду за захистом відповідних прав, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, КАС України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків.
Суд зазначає, що пенсія за своєю правовою природою є єдиним джерелом існування пенсіонера, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним статтею 1 Першого протоколу до Конвенції), суд переконаний, що до спірних правовідносин необхідно застосовувати частину першу статті 122 КАС України та при визначенні права позивача на звернення до адміністративного суду керуватися строками, визначеними в інших законах, зокрема, законах України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати». Такий висновок суд робить, виходячи з наступного.
В Конституції України закріплено, що людина визнається найвищою соціальною цінністю в Україні, яка є соціальною і правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права (статті 1, 3 та 8).
Основний Закон також встановлює, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх, зокрема, у старості та в інших випадках, передбачених законом; це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків фізичних та юридичних осіб, бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (стаття 46).
Право на соціальний захист відноситься до основоположних прав і свобод, які гарантуються державою і, за жодних умов не можуть бути скасовані, а їх обмеження не допускається, крім випадків, передбачених Конституцією України (статті 22 та 64).
Відповідно до статті 46 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії; нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Системний аналіз даної статті дає підстави дійти до висновку, що у ній містяться два строкових обмеження стосовно виплат пенсії за минулий час: три роки - для особи, яка не отримувала нараховану пенсію з власної вини; без обмеження строку - для особи, яка не отримувала нараховану пенсію з вини відповідного суб'єкта владних повноважень.
Оскільки судом встановлено, що виплата позивачеві основної та додаткової пенсії за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 є наслідком протиправних дій суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, то відповідно до спірних правовідносин має застосовуватися друга умова - виплата пенсії за минулий час без обмеження строку.
В свою чергу, відповідно до статті 2 Закону України від 19.10.2000 №2050-III "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Системний аналіз наведених правових норм дозволяє дійти висновку, що адміністративний суд не може застосовувати шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, як підставу для відмови у задоволенні позову, у справах з вимогами, пов'язаними з виплатою компенсаторної складової доходу, та у справах з вимогами, пов'язаними з виплатою доходу як складової конституційного права на соціальний захист, до якого належить, зокрема, й пенсія.
З огляду на позицію Конституційного Суду України, що міститься у рішенні від 15.10.2013 № 8-рп/2013 у справі за конституційним зверненням громадянки ОСОБА_2 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, статей 1,12 Закону України "Про оплату праці" і у рішенні від 15.10.2013 № 9-рп/2013 у справі за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_3 щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України, а також на підставі аналізу положення частини першої статті 122 КАС України в системному зв'язку з положенням частини другої статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суд дійшов висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 24.04.2018 у справі №646/6250/17 та від 19.06.2018 у справі №646/6250/17.
Таким чином, позивач не пропустив строк звернення до суду з даною позовною заявою.
Відповідно до статей 9, 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Водночас докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які вона посилається в обґрунтування позовних вимог у цій частині, та не були спростовані відповідачем.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, пред'явлені до Головного управління ПФУ у Київській області, підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Під час звернення з даним позовом до суду позивач судовий збір не сплачував, оскільки є звільненою від сплати судового збору як особа, яка постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1 категорії) на підставі п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір». Таким чином, судовий збір за рахунок відповідача на користь позивача відшкодуванню не підлягає. На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250, 255 КАС України, суд,-
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо не виконання постанови Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 11.07.2011р.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок ОСОБА_2 основної пенсії, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інваліду 2-ї групи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком та щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, встановивши її на рівні 1 мінімальної заробітної плати та виплату пенсії починаючи з 07 січня 2011 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лиска І.Г.