Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/3009/25
Провадження № 3/332/1668/25
27.06.2025 м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя БлажкоУ.В., за участю прокурора Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя, Запорізької області, Мордовченко К.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка є начальником фінансового відділу Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , (інші відомості відсутні), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
Відповідно до розпорядження голови Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області від 14.01.2021 № 5-к, ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника фінансового відділу Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області, з присвоєнням 13-го рангу посадової особи місцевого самоврядування, яка належить до посади державної служби категорії «В».
Таким чином, начальник фінансового відділу Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно до абз. 2 п. 2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
За ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в», - «г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подала щорічну декларацію за 2023 рік - 21.05.2025 року о 18 год. 11 хв., а за 2024 рік - 04.04.2025 року о 11 год. 13 хв.
Таким чином, начальник фінансового відділу Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно подала без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 та 2024 роки.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 складені правильно, та просив визнати останню винуватою у вчинені правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень визнала, та пояснила, що несвоєчасне подання декларації сталося через зайнятість через догляд за неповнолітнім сином.
Заслухавши учасників справи, перевіривши докази, які містяться в матеріалах справи, суд доходить наступного висновку.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 236 від 09.06.2025, протоколом про адміністративне правопорушення № 235 від 09.06.2025, поясненнями ОСОБА_1 від 27.05.2025, копією паспорта ОСОБА_1 , копією декларації за 2023 рік, копією декларації за 2024 рік, посадовою інструкцією державного службовця категорії «Б» та «В», копією витягу з наказу № 5-к від 14.01.2021 про призначення на посаду ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.
За встановлених фактичних обставин справи беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 , при зазначених вище обставинах скоїла адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказані вище факти її вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи.
Виходячи з положень статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про вид та розмір адміністративного стягнення, яке підлягає застосуванню до ОСОБА_2 , суд виходить з такого.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, суд визнає щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у ході розгляду справи судом не виявлено.
Призначаючи ОСОБА_1 вид та міру адміністративного стягнення, суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а також ступінь вини та відомості про особу правопорушника, майновий стан, і вважає за доцільне застосувати стягнення у виді штрафу.
З огляду на ці обставини, суд доходить висновку про можливість призначення ОСОБА_1 , мінімального адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу, а саме п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності до особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що провадження по справі про адміністративне правопорушення у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 245, 283, 284 ч. 1, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, стягнувши штраф на користь держави (номер рахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄРДПОУ отримувача: 37941997, отримувач: ГУК у Зап.обл./ТГ м. Запоріжжя/21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Згідно з ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений постановою Кабінету Міністрів України.
Суддя У. В. Блажко