Рішення від 30.06.2025 по справі 400/5586/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2025 р. № 400/5586/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін, відповідно до процедури передбаченої ст.262 КАС України, адміністративну справу,

за позовомФермерського господарства “ПД Світанок», вул. Молодіжна, 14, с. Любоіванівка, Первомайський р-н, Миколаївська обл., 55324,

до відповідачаГоловного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6, м. Миколаїв, 54005 Державної податкової служби України, пл. Львівська, 8,м. Київ, 04053,

провизнання протиправним та скасування рішення від 13.05.2025 року №12856305/45616671; зобов'язання зареєструвати податкову накладну від 02.04.2025 року № 4,

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство «ПД Світанок» (далі - позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі- відповідач 1) та Державної податкової служби України (далі по тексту - відповідач 2) з вимогами про: скасування рішення комісії Головного управління ДПС в Миколаївській області про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування Фермерського господарства «ПД Світанок» в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.05.2025 року № 12856305/45616671 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 02 квітня 2025 року; зобов'язання Державної податкової служби України ( Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 02.04.2025 року Фермерського господарства «ПД Світанок» датою її подання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ФГ «ПД Світанок» здійснює господарську діяльність. На виконання договору між позивачем та СТОВ «Помінь» позивач надавав останньому послуги поставки, а саме насіння соняшника у кількості 15930,00 кг., а покупець зобов'язався прийняти товар та оплатити його вартість.

На виконання умов договору позивач 02.04.2025 року поставлено товар своєму контрагенту в кількості 15930,00 кг на суму 395710,76 грн, в тому числі 48596,06 грн ПДВ, що підтверджується видатковою накладною № 4 від 02.04.2025 року та товарно - транспортною накладною № 4 від 02.04.2025 року. СТОВ «Промінь» прийняло товар та здійснило оплату у розмірі 347114,70 грн, що підтверджується випискою з банку.

Позивачем за правилами першої події (поставка товару) складено податкову накладну №4 від 02.04.2025 року на суму 347114,76 грн в т.ч ПДВ 48596,06 грн,т а подано для реєстрації до Єдиного реєстру податкових накладних 02.04.2025, однак реєстрацію податкової накладної було зупинено з підстав того, що ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, оскільки постачання товару/послуги 1206, перевищує величину залишку визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем подано повідомлення з поясненнями щодо підстав складання податкових накладних та підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.Проте, за результатами письмових пояснень та копій документів відповідачем протиправно прийнято рішення про відмову в реєстрації в ЄРПН.

16.06.2025 р. ГУ ДПС у Миколаївській області подало відзив на позовну заяву, відповідно до якого отримані від суб'єкта господарювання документи визнані як такі, що не відповідають вимогам п. 6 Порядку № 1165 та Порядку № 520. Підставою для прийняття рішення від 13.05.2025 року №12856305/45616671 про відмову у реєстрації вказаної податкової накладної є не повне надання додаткових копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкової накладної.

У розділі «додаткова інформація» зазначено: «платником не надано пояснення та документальне підтвердження щодо вирощування соняшника урожаю 2024 року (в тому числі, які земельні ділянки були задіяні для вирощування).». Для прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісією враховується вся наявна інформація по платнику.

Згідно з Рішенням про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.05.2025 №12856305/45616671 підставою для відмови слало ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН, платником податку.

За приписами підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинним документом є документ, який містить відомості про господарську операцію.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Верховний Суд, зокрема, у постанові від 11.05.2022 у справі № 640/11205/19 зауважує

на необхідності дослідити питання добросовісності позивача, відповідності формальних документів об'єктивним обставинам вчинення господарських операцій та їх реальний характер.

Наявність формально складених первинних документів та/або сплати грошових коштів не може слугувати підставою для врахування господарських правовідносин, як таких, що відбулись, за відсутності самого факту придбання/поставки товару, просить в задоволенні позову відмовити

ДПС України у встановлені строки відзив до суду не надало. Копія ухвали про відкриття провадження у справі від 02.06.2024 вручена ДПС України 03.06.2025 з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

Фермерське господарство «ПД Світанок» є господарством, яке працює з 04.07.2024 року, основним напрямком діяльності якого є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. У користуванні господарства мається сільськогосподарська техніка, а саме два трактори та інша техніка, земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальної площею 111 га., мається наймана праця.

ФГ «ПД Світанок» був укладений договір поставки № 40 від 18.09.2024 року, на поставку сільськогосподарської продукції із Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Промінь». За умовами договору ФГ «ПД Світанок» зобов'язалось поставити покупцю товар, а саме насіння соняшника в кількості 15930,00 кг., а покупець зобов'язався прийняти товар за оплатити його вартість. На виконання умов договору ФГ «ПД Світанок» 02.04.2025 року поставлено товар своєму контрагенту в кількості 15930,00 кг. на суму 395710,76 грн., в тому числі 48596,06 грн. ПДВ, що підтверджується видатковою накладною № 4 від 02.04.2025 року та товарно-транспортною накладною № 4 від 02.04.2025 року. В свою чергу СТОВ «Промінь» прийняло товар та здійснило його оплату в сумі 347114,70 грн., що підтверджується випискою з банківського рахунку. При цьому СТОВ «Промінь» сплачено не всю суму, та залишено за собою 48596,06 грн. суми ПДВ.

За правилами першої події (поставка товару) складено податкову накладну № 4 від 02.04.2025 року на суму 347114,76 грн., у т.ч. ПДВ 48596,06 грн., яку було подано для реєстрації до Єдиного реєстру податкових накладних 02.04.2025.

02.05.2025 року отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної, оскільки постачання товару/послуги 1206, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

05.05.2025 року ФГ «ПД Світанок» було надіслано повідомлення № 4, в якому викладено пояснення та надано документи по податковій накладній № 4, а саме: договір поставки № 40 від 18.09.2024 року, видаткову накладну № 4 від 02.04.2024 року, товарно-транспортну накладну № 4 від 02.04.2025 року, рахунок на оплату № 4 від 02.04.2025 року, виписку з банківського рахунку за період з 01.04.2025 по 30.04.2025 та інші.

08.05.2025 року ФГ «ПД Світанок» отримано повідомлення №12842874/45616671 про необхідність надання додаткових пояснень, а саме первинних документів щодо придбання, зберігання, транспортування продукції, складських документів, банківських виписок а також надати пояснення та документальне підтвердження щодо вирощування соняшника урожаю 2024 року.

08.05.2025 року позивачем було надіслано повідомлення № 2 про надання додаткових пояснень та надання документів по податковій накладній № 4, а саме: відомість про земельні ділянки, звіт № 29-СГ за 2024 рік, документи на підтвердження здійснення господарських операцій по придбанню насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів, звіт

№ 20-ОПП по земельним ділянкам, звіт № 20-ОПП по земельним ділянкам та інші документи.

Рішенням від 13.05.2025 року №12856305/45616671 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних комісія Головного управління ДПС в Миколаївській області відмовила в реєстрації податкової накладної № 4 від 02.04.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку із ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

14.05.2025 року позивачем рішення оскаржено в адміністративному порядку. До скарги було долучено копії документів, а саме: договору поставки № 40 від 18.09.2024 року, видаткової накладної № 4 від 02.04.2025 року, товарно-транспортної накладної № 4 від 02.04.2025 року, рахунку на оплату № 4 від 02.04.2025 року, виписки з банківського рахунку за період з 01.04.2025 по 30.04.2025, відомості про земельні ділянки, звіту № 29-СГ за 2024 рік, документи на підтвердження здійснення господарських операцій по придбанню насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів, звіт №20-ОПП по земельним ділянкам, звіт № 20-ОПП по техніці, та інші.

Рішенням від 21.05.2025 № 21621/45616671/2 ДПС України відмовлено у задоволенні скарги платника податків. Підставою для відмови зазначено ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.

Відмову відповідача в реєстрації податкової накладної № 4 від 02.04.2025 в Єдиному реєстрі податкових накладних позивач вважає протиправною звернувся до суду за захистом своїх прав.

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341),

податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно- правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165.

Відповідно до п. 1 вказаного Порядку №1165, критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі,- визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно з п. 3 Порядку №1165, податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/ розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

При цьому, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування мають бути зазначені: номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Позивач,вказує, що ним було надано відповідні пояснення (повідомлення) та копії документів щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено.

Відповідач не зазначає конкретних документів, яких, на його думку не вистачає для здійснення реєстрації податкових накладних, а також не повідомляє причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи не були враховані.

Спірне рішення податкового органу не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії та породжує неоднозначне трактування, що, в свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Зазначений висновок суду узгоджується з правовою позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 04.12.2018 по справі №821/1173/17 та від 10.04.2020 № 819/330/18.

Також, позивачем до контролюючого органу разом з поясненнями подані копії документів: договір поставки № 40 від 18.09.2024 року, видаткову накладну № 4 від 02.04.2025 року, товарно-транспортну накладну № 4 від 02.04.2025 року, рахункок на оплату № 4 від 02.04.2025 року, виписки з банківського рахунку за період з 01.04.2025 по 30.04.2025, відомості про земельні ділянки, звіту № 29- СГ за 2024 рік, документи на підтвердження здійснення господарських операцій по придбанню насіннєвого матеріалу, добрив, паливно-мастильних матеріалів, звіт № 20-ОПП по земельним ділянкам, звіт № 20-ОПП по техніці, та інші.

Законодавство не висуває вимоги до платника податків у разі зупинення реєстрації податкової накладної сканувати та надавати на адресу контролюючого органу всю власну бухгалтерію.

Наявні в матеріалах справи документи у повній мірі підтверджують реальність вищевказаних господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації податкові накладні.

Разом з тим, відповідачі не заперечують факт подання позивачем пояснень та копій первинних документів. Але вважають, що їх недостатньо.

Позивач надав документи, яких, на його думку, достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте, посилання на вказані підстави в обґрунтування прийняття рішення про відмову, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що документи, подані позивачем є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.

Суд зазначає, що відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути підставою для відмови в реєстрації податкових накладних чи розрахунку коригування без наведення відповідного обґрунтування, а також за умови, якщо інші надані документи підтверджують проведення господарської операції. Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України. Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Суд вважає, що надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів повністю відображають зміст господарської операції позивача із його контрагентом та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкових накладних.

Всупереч частини другої статті 77 КАС України контролюючий орган не довів належними, достатніми та беззаперечними доказами правомірність спірного рішення у справі.

Отже, з огляду на неконкретність вимог контролюючого органу про надання документів, рішення про відмову в реєстрації податкової накладної не відповідає критерію обґрунтованості.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачі не довели правомірності своїх дій, що є підставою для задоволення позову.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Позивач надав платіжне доручення про сплату судового збору в сумі 2422,40 грн, що підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів солідарно.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Фермерського господарства “ПД Світанок» (вул. Молодіжна, 14, с. Любоіванівка, Первомайський р-н, Миколаївська обл., 55324 код ЄДРПОУ 45616671) до Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв, 54005, код ЄДРПОУ 44104027, Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053 код ЄДРПОУ 43005393) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Миколаївській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Фермерського господарства «ПД Світанок» в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.05.2025 року № 12856305/45616671 про відмову в реєстрації податкової накладної № 4 від 02 квітня 2025 року.

3. Зобов'язати Державну податкову службу України ( Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 4 від 02.04.2025 року Фермерського господарства «ПД Світанок» датою її подання.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053 код ЄДРПОУ 43005393) на користь Фермерського господарства “ПД Світанок» (вул. Молодіжна, 14, с. Любоіванівка, Первомайський р-н, Миколаївська обл., 55324 код ЄДРПОУ 45616671) судові витрати в розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 коп).

5.Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Героїв Рятувальників, 6, м. Миколаїв, 54005 код ЄДРПОУ 44104027) на користь Фермерського господарства "ПД Світанок" (вул. Молодіжна, 14, с.Любоіванівка, Первомайський район, Миколаївська область, 55324, код ЄДРПОУ 45616671) судові витрати в розмірі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 коп).

6. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя В. В. Біоносенко

Рішення складено в повному обсязі 30.06.2025