Рішення від 30.06.2025 по справі 260/2569/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2025 року м. Ужгород№ 260/2569/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцович М.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Хустської окружної прокуратури (вул. 900-річчя Хуста, буд. 16, м. Хуст, Закарпатська обл., Хустський р-н, 90401, код ЄДРПОУ 02909967) до Пилипецької сільської ради (с. Пилипець, буд. 75, Закарпатська обл., Хустський р-н, 90011, код ЄДРПОУ 04350843), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Келечинська гімназія Пилипецької сільської ради Закарпатської області (90022, Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Келечин, будинок 148, код ЄДРПОУ 25439561), про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Хустська окружна прокуратура звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Пилипецької сільської ради, в якому просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Пилипецької сільської ради (код ЄДРПОУ 04350843) щодо невжиття заходів до оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради, яка розташована за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, 90011, загальною площею 950 м кв. та державної реєстрації права комунальної власності на зазначену будівлю;

2) зобов'язати Пилипецьку сільську раду Хустського району Закарпатської області (код ЄДРПОУ 04350843) вжити заходи до оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради Закарпатської області, яка розташована за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, 90011, загальною площею 950 м кв. та державної реєстрації права комунальної власності на зазначену будівлю.

Позивач свої позовні вимоги аргументував тим, що за наявності підстав та відповідних повноважень Пилипецькою сільською радою, як органом місцевого самоврядування, що здійснює від імені та в інтересах територіальних громад, відповідні права власника комунального майна, із часу прийняття в комунальну власність закладу освіти Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради Закарпатської області, тобто, з 18.02.2021 не вжито дій направлених на оформлення правовстановлюючих документів на приміщення закладу. Відповідно, використання зазначеного нерухомого майна здійснюється із порушенням вимог чинного законодавства шляхом користування будівлями, спорудами без державної реєстрації права власності та правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності). Вищезазначене створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним об'єктом нерухомості і ризики для нормального функціонування закладу та здійснення покладених на нього функцій, що може призвести до негативних наслідків.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Келечинську гімназію Пилипецької сільської ради Закарпатської області.

Відповідачем, 24.04.2025 року подано заяву про визнання позову, згідно якої на підставі частини 1 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України Пилипецька сільська рада у повному обсязі визнала позовні вимоги.

Третя особа 07 травня 2025 року подала до суду заяву, згідно якої повідомила суд, що не заперечує щодо задоволення позовних вимог.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, з врахуванням положень ст. 263 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.

Як вбачається із матеріалів справи, за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області функціонує заклад освіти Келечинська гімназія Пилипецької сільської ради Закарпатської області, будівля (приміщення) якої використовується без оформлення та реєстрації права власності, що не заперечується відповідачем.

Згідно пункту 1.5 рішення № 72 Хустської районної ради Закарпатської області IV пленарне засідання І сесії VIII скликання від 24.12.2020 передано безоплатно у комунальну власність територіальної громади Пилипецької сільської ради (код ЄДРПОУ 04350843) майно (оборотні, необоротні активи та нематеріальні активи) закладу освіти, що є спільною власністю територіальних громад сіл і селища Міжгірського району (Міжгірської районної ради) та розташовані на території Пилипецької сільської ради - Келечинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Міжгірської районної ради Закарпатської області (код ЄДРПОУ: 25439346), місцезнаходження якого с. Келечин, 148.

Рішенням І сесії VIII скликання № 101 від 18.02.2021 Пилипецької сільської ради затверджено передавальний акт комісії з реорганізації Келечинської сільської ради від 29.01.2021, відповідно до якого Пилипецька сільська рада є правонаступником майна, активів та зобов'язань Келечинської сільської ради.

Згідно акту приймання-передачі майна цілісного майнового комплексу Келечинського НВК І-II ступенів Міжгірської районної ради Закарпатської області із спільної власності територіальних громад сіл і селища Міжгірського району у власність Пилипецької сільської ради загальна площа приміщень складає 950 м.кв.

Рішенням XXXI сесії Пилипецької сільської ради № 7 від 16.11.2023 перепрофільовано та змінено повне найменування Келечинського закладу загальної освіти І-ІІ ступенів Пилипецької сільської ради Закарпатської області на Келечинську гімназію Пилипецької сільської ради Закарпатської області та затверджено Статут навчального закладу.

Навчальний заклад зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Ідентифікаційний код юридичної особи : 25439561.

Згідно довідки Пилипецької сільської ради № 176 від 27.02.2025, будівля Келечинської гімназії з інвентарним номером 10310001 знаходиться на балансі сільської ради.

З огляду на те, що Пилипецькою сільською радою із часу прийняття в комунальну власність закладу освіти не вжито дій направлених на оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та приміщення закладу, позивач звернувся до суду в інтересах держави з даним позовом.

Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.

У відповідності до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів громадян і держави в судах у випадках визначених законом.

Право на звернення прокурора або його заступника до адміністративного суду в інтересах держави передбачено статтею 24 Закону України «Про прокуратуру» та статтею 53 КАС України.

Частиною другою статті 23 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно зі ст. 22 Закону України «Про освіту» юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом її діяльності є освітня діяльність. Заклад освіти залежно від засновника може діяти як державний, комунальний, приватний чи корпоративний.

Статтею 66 Закону України «Про освіту» регламентовано, що сільські ради відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти, забезпечення доступності дошкільної та повної загальної середньої освіти, засновують заклади освіти, а також реорганізовують, перепрофільовують (змінюють тип) та ліквідовують їх з урахуванням спеціальних законів.

Відповідно до ст. 80 Закону України «Про освіту», до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти, належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо. Основні фонди, оборотні кошти та інше майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають вилученню, крім випадків, встановлених законом.

Частиною 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування» (далі -Закон) визначено, що підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Згідно ст. 316 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК України), правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Статтями 328, 331, ЦК України встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 182 ЦК України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, до яких належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ч. 1 ст. 181 ЦК України), обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Згідно ч. 4 ст. 334 Цивільного кодексу України права на нерухоме майно, яке підлягають державній реєстрації, виникають з моменту такої реєстрації.

Статтями 2, 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон №1952-1V) визначено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Державна реєстрація прав здійснюється на засадах обов'язковості державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав. Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Окрім того, ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, підлягають обов'язковій державній реєстрації.

У Державному реєстрі прав, відповідно до ст. 5 Закону, реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Право власності на житловий будинок, будівлю, споруду, а також їх окремі частини може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності чи інше речове право на земельну ділянку, на якій вони розташовані.

Відповідно до ч. З ст. 182 ЦК України, ухилення від реєстрації права на нерухомість, окрім іншого, можуть бути оскаржені до суду.

Згідно пунктів 6, 7, 44 «Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.

Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами України та цим Порядком.

Для державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 року, за відсутності документа, що посвідчує набуття права державної або комунальної власності на такий об'єкт, подаються технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна; витяг з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо такого об'єкта (у разі державної реєстрації права державної власності); документ, що підтверджує факт перебування об'єкта нерухомого майна у комунальній власності, виданий відповідним органом місцевого самоврядування (у разі державної реєстрації права комунальної власності); документ, що підтверджує факт відсутності перебування об'єкта нерухомого майна у державній власності, виданий Фондом державного майна чи його регіональним відділенням (у разі державної реєстрації права комунальної власності).

Статтями 13 та 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють від імені Українського народу права власника в межах, визначених Конституцією.

Сільські, селищні, міські ради, згідно ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування», є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування, відповідно до п.п. 3 та 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування», є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Права суб'єкта комунальної власності від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють відповідні ради.

Як вже встановлено судом, за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області функціонує заклад освіти Келечинська гімназія Пилипецької сільської ради Закарпатської області, будівля (приміщення) якої використовується без оформлення та реєстрації права власності, що не заперечується відповідачем.

Згідно пункту 1.5 рішення № 72 Хустської районної ради Закарпатської області IV пленарне засідання І сесії VIII скликання від 24.12.2020 передано безоплатно у комунальну власність територіальної громади Пилипецької сільської ради (код ЄДРПОУ 04350843) майно (оборотні, необоротні активи та нематеріальні активи) закладу освіти, що є спільною власністю територіальних громад сіл і селища Міжгірського району (Міжгірської районної ради) та розташовані на території Пилипецької сільської ради - Келечинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Міжгірської районної ради Закарпатської області (код ЄДРПОУ: 25439346), місцезнаходження якого с. Келечин, 148.

Рішенням І сесії VIII скликання № 101 від 18.02.2021 Пилипецької сільської ради затверджено передавальний акт комісії з реорганізації Келечинської сільської ради від 29.01.2021, відповідно до якого Пилипецька сільська рада є правонаступником майна, активів та зобов'язань Келечинської сільської ради.

Згідно акту приймання-передачі майна цілісного майнового комплексу Келечинського НВК І-II ступенів Міжгірської районної ради Закарпатської області із спільної власності територіальних громад сіл і селища Міжгірського району у власність Пилипецької сільської ради загальна площа приміщень складає 950 м.кв.

Рішенням XXXI сесії Пилипецької сільської ради № 7 від 16.11.2023 перепрофільовано та змінено повне найменування Келечинського закладу загальної освіти І-ІІ ступенів Пилипецької сільської ради Закарпатської області на Келечинську гімназію Пилипецької сільської ради Закарпатської області та затверджено Статут навчального закладу.

Навчальний заклад зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Ідентифікаційний код юридичної особи : 25439561.

Згідно довідки Пилипецької сільської ради № 176 від 27.02.2025, будівля Келечинської гімназії з інвентарним номером 10310001 знаходиться на балансі сільської ради.

Відповідно до пункту 1.1. Статуту Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради Закарпатської області навчальний заклад є комунальною власністю Пилипецької територіальної громади.

Гімназія належить до комунальної форми власності. Засновником є Пилипецька сільська рада. (п. 1.2. Статуту).

Гімназія підпорядкована Засновнику та Відділу освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Пилипецької сільської ради (п. 1.3. Статуту), є юридичною особою, обслуговується централізованою бухгалтерією відділу освіти, має штамп та печатку з вказівкою свого найменування, зведений баланс у відділі освіти, (п.1.3. Статуту.)

Місцезнаходження гімназії: село Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, (п. 1.7. Статуту).

Гімназія є закладом освіти, що забезпечує здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти, у якій створені та функціонують : дошкільний підрозділ, початкова школа, гімназія.

Головною метою Гімназії є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, надання послуг з навчання, виховання і розвиток дітей дошкільного та шкільного віку, підготовка їх до професійного самовизначення (п. 1.11. Статуту).

Відповідно до п. 1.12. Статуту, основними завданнями Гімназії є : реалізація державної політики в галузі освіти; створення умов для здобуття здобувачами освіти дошкільної освіти, початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти в обсязі державних стандартів дошкільної освіти, початкової, базової загальної середньої освіти, розвитку їх творчих здібностей і нахилів.

Управління Гімназією здійснює Пилипецька сільська рада - засновник; відділ освіти - уповноважений орган засновником; директор Гімназії; педагогічна рада Гімназії.

Органи самоврядування мають право брати участь в управлінні Гімназією в порядку та межах визначених чинним законодавством про освіту та цим Статутом (п. 4.1. Статуту).

Безпосереднє керівництво Гімназією здійснюється її директором, який, зокрема, розпоряджається в установленому порядку майном і коштами, несе відповідальність за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази Гімназії, (п. 4.2., 4.3. Статуту).

Матеріально-технічна база Гімназії включає основні фонди ( будівлі, споруди, земля, комунікації, обладнання, майно тощо) оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається у зведеному балансі централізованої бухгалтерії відділу освіти (п. 6.1. Статуту).

Майно Гімназії є комунальною власністю Пилипецької сільської територіальної громади, (п.6.2. Статуту).

Фінансування Гімназії здійснюється відповідно до встановленого законодавством порядку (п. 7.1. Статуту).

Відповідно до інформації Пилипецької сільської ради від 13.03.2024 № 229/02-06 технічний паспорт на вказаний об'єкт відсутній.

Надаючи оцінку встановленим обставинам, суд вказує, що єдиним органом, уповноваженим управляти комунальним майном, яке знаходиться за адресою с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, є Пилипецька сільська рада.

Враховуючи викладене, Пилипецька сільська рада зобов'язана згідно з вимогами чинного законодавства вжити заходів для оформлення та державної реєстрації права власності на приміщення закладу освіти - Келечинська гімназія Пилипецької сільської ради Закарпатської області.

Разом з тим, за наявності підстав та відповідних повноважень Пилипецькою сільською радою, як органом місцевого самоврядування, що здійснює від імені та в інтересах територіальних громад, відповідні права власника комунального майна, упродовж двох років з моменту прийняття у комунальну власність не виготовлено технічний паспорт, фактично, не здійснено жодних юридично значимих обов'язкових дій щодо оформлення та державної реєстрації права власності на зазначену вище будівлю.

Вказане свідчить про бездіяльність відповідача, яка полягає у безпідставному зволіканні в оформленні правовстановлюючих документів на майно, що належить територіальній громаді.

В свою чергу безпідставне зволікання з державною реєстрацією права власності громади в особі селищної ради на приміщення Келечинської гімназії може призвести до нецільового використання приміщення або його вибуття з власності громади, що в свою чергу суперечить інтересам держави.

Суд вказує, що відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним нерухомим майном, ризики безпідставного вибуття останнього з власності територіальної громади, інтереси якої сільська рада представляє, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав громади, а саме дітей.

При цьому забезпечення якнайкращих інтересів дитини є одним із базових міжнародних принципів, який закріплений, зокрема, у ст. 24 Хартії основних прав Європейського Союзу. Зміст цього принципу полягає у тому, що при здійсненні будь-яких дій по відношенню до дітей, як з боку органів державної влади, так і з боку приватних установ, вищі інтереси дитини повинні розглядатися як пріоритетні.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 4 Закону України «Про освіту», право на безоплатну освіту забезпечується: для здобувачів дошкільної та повної загальної середньої освіти - за рахунок розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності та їх фінансового забезпечення у порядку, встановленому законодавством, і в обсязі, достатньому для забезпечення права на освіту всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України.

Відтак, обов'язок органів державної влади та місцевого самоврядування полягає у створенні, у межах визначених законом повноважень, умов для отримання дитиною освіти, забезпечення її доступності шляхом, зокрема, належного функціонування розгалуженої мережі навчальних закладів.

Даний висновок узгоджується з правовою позицією, що міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду від 18.10.2018 у справі № 822/3692/17, від 05.11.2019 у справі № 804/4585/18, від 01.06.2021 у справі № 0440/6514/18.

За наведеного правового регулювання суд вважає обґрунтованими позовні вимоги позивача.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Положеннями ст. 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи те, що позивачем доведено суду правомірність заявлених вимог, суд приходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Таким чином, судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 255 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Хустської окружної прокуратури (вул. 900-річчя Хуста, буд. 16, м. Хуст, Закарпатська обл., Хустський р-н, 90401, код ЄДРПОУ 02909967) до Пилипецької сільської ради (с. Пилипець, буд. 75, Закарпатська обл., Хустський р-н, 90011, код ЄДРПОУ 04350843), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Келечинська гімназія Пилипецької сільської ради Закарпатської області (90022, Закарпатська обл., Хустський р-н, с. Келечин, будинок 148, код ЄДРПОУ 25439561), про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Пилипецької сільської ради щодо невжиття заходів оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради, яка розташована за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, 90011, загальною площею 950 м кв. та державної реєстрації права комунальної власності на зазначену будівлю.

Зобов'язати Пилипецьку сільську раду вжити заходи щодо оформлення правовстановлюючих документів на приміщення Келечинської гімназії Пилипецької сільської ради Закарпатської області, яка розташована за адресою: с. Келечин, 148, Хустського району Закарпатської області, 90011, загальною площею 950 м кв. та державної реєстрації права комунальної власності на зазначену будівлю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяМ.М. Луцович