Постанова від 25.06.2025 по справі 142/467/25

Єдиний унікальний номер 142/467/25

Номер провадження № 3/142/275/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 червня 2025 року смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Гринишина А.А., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Каришків барського району Вінницької області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, відповідно до протоколу працюючого контролером в ПрАТ «ПлазмаТек»,

за ч. 3 ст. 184 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

25 червня 2025 року до Піщанського районного суду Вінницької області від відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 480935 від 18 червня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП.

Відповідно до вказаного протоколу, 24 травня 2025 року, приблизно о 17 годині 00 хвилини, ОСОБА_1 ухилилася від виконання передбачених ст. 150 СК України обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 24 травня 2025 року о 17 годині 00 хвилин, на автодорозі Т-02-25 сполученням Ставки-Піщанка керував транспортним засобом, мотоциклом «SPARK», без права керування таким транспортним засобом, чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст. 126 КУпАП, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, проте в матеріалах справи міститься його заява про розгляд справи у його відсутність. За вказаних обставин, враховуючи положення ст. 268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності.

Суд, вивчивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені матеріали, приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 3 ст. 184 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу.

Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, повністю доведена дослідженими у судовому засіданні матеріалами справи, а саме протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 480935 від 18 червня 2025 року, в якому зафіксовано, що 24 травня 2025 року, приблизно о 17 годині 00 хвилини, ОСОБА_1 ухилилася від виконання передбачених ст. 150 СК України обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 24 травня 2025 року о 17 годині 00 хвилин, на автодорозі Т-02-25 сполученням Ставки-Піщанка керував транспортним засобом, мотоциклом «SPARK», без права керування таким транспортним засобом, чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст. 126 КУпАП.

З копії паспорта громадянина України ОСОБА_2 слідує, що він народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто має повних п'ятнадцять років та є неповнолітнім.

Відповідно до рапорту поліцейського А Гончара від 24 травня 2025 року він спільно із інспектором з РПП СПД№1 ВП№1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції Сергієм Тімофєєвим заступив у добовий наряд. Близько 17.00 год. Вони здійснювали патрулювання на автомобілі РЕНО ДАСТЕР населених пунктів смт.Піщанка в напрямку села Ставки по автодорозі Т-02-25, під час патрулювання був зупинений транспортний засіб мотоцикл марки «SPARK SP 150 R-15», червоного кольору, без реєстрації під керуванням жителя АДРЕСА_1 неповнолітнього ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , у якого не має відповідних документів на право керування даним транспортним засобом. На місце події було запрошено батька ОСОБА_1 , роз'яснено вимоги ст.126 ч.2 КУпАП та повідомлено інспектора ювенальної превенцїї для прийняття рішення по суті.

З письмових пояснень ОСОБА_1 та неповнолітньої ОСОБА_3 вбачається, що 24 травня 2025 року, приблизно о 17 годині 00 хвилини, ОСОБА_4 , взяв без дозволу мотоцикл батька «SPARK SP 150 R-15», щоб поїхати в с-ще Піщанка, де на під'їзді був зупинений працівниками поліції, про, щобуло повідомлено батька ОСОБА_1 .

Таким чином, в діях неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 КУпАП, та разом з тим, що він не досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку, та не підлягає адміністративній відповідальності, а тому суд приходить до переконання, що у діях батька ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Статтею 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».

Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У справі «Ізмайлов проти росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, та беручи до уваги характер та обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 184 КУпАП та вважає необхідним та достатнім для виправлення останньої будезастосування до нього адміністративного стягнення в межах санкції ч. 3 ст. 184 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 гривень 60 копійок.

Керуючись ст.ст. 33 - 35, 221, 245, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Піщанський районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: