Ухвала від 25.06.2025 по справі 380/12674/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

25 червня 2025 рокусправа № 380/12674/25

м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрусів У. Б., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) пред'явила позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (місцезнаходження: пр. Соборний, буд. 158б, м. Запоріжжя, 69057; ЄДРПОУ 20490012), у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення №134550017704 від 02.05.2025 «Про відмову у перерахунку пенсії» Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (відділу перерахунків пенсій №3 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, надання житлових субсидій та пільг), яким відмовлено ОСОБА_1 у переведенні із пенсії по віку на загальних підставах на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ та ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ у зв'язку з відсутністю законних підстав та необхідного стажу роботи на посадах державної служби;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати до стажу роботи позивача, який дає право на призначення пенсії державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу», Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ «Про державну службу» стаж роботи ОСОБА_1 на посадах спеціалістів у органах податкової служби (інспекції, адміністрації) ДПС, ДФС, Міндоходів України за період з 01.12.1993 до 18.06.2025 (по день подання цього позову), а саме:

- 01.12.1993 на посаді старшого державного податкового інспектора відділу зборів і стягнень податків з юридичних осіб в ДПІ по Галицькому районі м. Львова;

- 01.12.1994 на посаді головного державного податкового інспектора відділу зборів і стягнень податків з юридичних осіб в ДПІ по Галицькому районі м. Львова;

- 26.11.1996 на посаді головного державного податкового інспектора Державної податкової адміністрації у Галицькому районі м. Львова;

- 03.01.1997 на посаді головного державного податкового інспектора управління справляння податків з юридичних осіб ДПА у Галицькому районі м. Львова;

- 14.02.1998 на посаді головного державного податкового інспектора управління справляння податків з юридичних осіб у ДПІ у Галицькому районі м. Львова;

- 08.05.1998 на посаді головного державного податкового інспектора управління прямих і непрямих податків з юридичних осіб в тій же податковій;

- 01.09.2002 на посаді головного державного податкового інспектора відділу податку на прибуток та податкових платежів управління оподаткування юридичних осіб;

- 01.10.2003 на посаді головного державного податкового інспектора відділу прямих податків управління оподаткування юридичних осіб у ДПІ у Галицькому районі м. Львова;

- 26.09.2005 на посаді заступника начальника відділу податку на прибуток та інших податків і зборів, обов'язкових платежів;

- 14.11.2005 на посаді заступника начальника відділу оподаткування юридичних осіб;

- 23.02.2007 на посаді заступника начальника управління начальника відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб;

- 19.04.2007 на посаді начальника відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб;

- 16.03.2012 на посаді заступника начальника управління начальника відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб в ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області ДПС;

- 01.07.2013 на посаді заступника начальника управління начальника відділу податку на прибуток управління оподаткування та контролю об'єктів і операцій ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області;

- 26.01.2015 на посаді заступника начальника управління начальника відділу податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області;

- 17.02.2016 на посаді заступника начальника управління начальника відділу адміністрування податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб;

- 25.04.2016 на посаді начальника відділу адміністрування податку на прибуток місцевих податків, економічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб;

- 24.07.2017 на посаді начальника відділу адміністрування та камеральних перевірок податкової звітності з податку на прибуток платників території обслуговування Галицької ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Львівській області;

- 12.11.2018 на посаді заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Галицького управління ГУ ДФС у Львівській області;

- 19.09.2019 на посаді заступника начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Галицького управління ГУ ДПС у Львівській області;

- 17.09.2020 на посаді головного державного ревізора-інспектора Львівського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Львівській області;

- 22.12.2020 на посаді головного державного ревізора-інспектора Львівського відділу камеральних перевірок управління з виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області;

- 21.10.2021 на посаді головного державного інспектора Львівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання ризиків ГУ ДПС у Львівській області;

- 24.08.2022 на посаді головного державного інспектора Львівського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області;

- 02.12.2024 на посаді головного державного інспектора відділу податків і зборів з юридичних осіб у інших класах торгівлі управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Львівській області по 18.06.2025 (час подання позову);

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області перевести ОСОБА_1 з пенсії по віку на загальних підставах на пенсію державного службовця за віком відповідно до п. 12 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ та ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723 з 25.04.2025 - на підставі поданої заяви зареєстрованої за №3464 та доданими до неї документами в тому числі і довідками виданими позивачу ГУ ДПС у Львівській області 25.04.2025: №223-13-01-10-00-11; №224-13-01-10-00-11; №68-13-01-10-21.

Підставою позову є протиправність, на думку позивачки, рішення відповідача щодо відмови у переведенні з пенсії за віком на загальних підставах на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ «Про державну службу» та ст. 37 від 16.12.1993 №3723-ХІІ Закону України «Про державну службу».

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної юрисдикцій Львівського окружного адміністративного суду.

Позовна заява відповідає вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Під час вирішення питання про відкриття провадження у цій адміністративній справі підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження в справі не встановлено.

Враховуючи викладене, суддя виснувала про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

Приписами ч. 1 ст. 12 КАС України регламентовано, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України справи про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Враховуючи предмет та підставу пред'явленого позивачкою позову, суддя дійшла висновку, що ця адміністративна справа є справою незначної складності та підлягає розгляду в спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Крім того, позивачка у позовній заяві зазначила Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (Залізничне об'єднання управління ПФ України) третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Отже, можливість залучення до справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, обумовлена рішенням суду, яке може вплинути на її права, свободи, інтереси та обов'язки. Таким чином, залучення третіх осіб сприяє підвищенню результативності процедури доказування та забезпечує всебічний розгляд адміністративної справи.

Враховуючи те, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, є необхідність залучення його до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Крім того, суддя звертає увагу сторін на те, що згідно з ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Керуючись ст. 12, 19, 49, 77, 171, 248, 256-258, 260-263 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

2. Справу розглядатиме суд у складі судді Андрусів Уляни Богданівни одноособово у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

3. Залучити третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, буд. 10, м. Львів, 79016; ЄДРПОУ 13814885).

4. Відповідачу встановити 15-денний строк для подання відзиву до суду з дня вручення ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України.

У разі неподання відзиву у зазначений строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

5. Роз'яснити третій особі право подати пояснення щодо позову у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.

6. Копію цієї ухвали надіслати сторонам. Одночасно з копією ухвали відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

7. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади в Україні за адресою https://court.gov.ua/fair/sud1370/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяАндрусів Уляна Богданівна