про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
24 червня 2025 року справа №320/11703/25
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Оболонського районного суду м. Києва та Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Представника позивача ОСОБА_1 звернувся у Київський окружний адміністративний суд із адміністративним позовом до Оболонського районного суду м. Києва та Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, у якому просить суд:
- визнати протиправними дії Оболонського районного суду м. Києва щодо винесення наказів № 17/к від 22.02.2024 та № 7/к від 29.01.2025 в частині встановлення надбавки за вислугу років на державній службі головному спеціалісту Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 на 2024 рік з 02.02.2024 та на 2025 рік з 01.01.2025 в розмірі 30% посадового окладу;
- визнати протиправними та скасувати накази Оболонського районного суду м. Києва від 22.02.2024 № 17/к та від 29.01.2025 № 7/к в частині встановлення надбавки за вислугу років на державній службі головному спеціалісту Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 на 2024 рік 3 02.02.2024 та на 2025 рік з 01.01.2025 в розмірі 30% посадового окладу;
- зобов'язати Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві здійснити позивачу з 02.02.2024 за 2024 рік та з 01.01.2025 за 2025 рік перерахунок та виплату надбавки за вислугу років на державній службі відповідно до статті 52 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII та наказу Оболонського районного суд ум. Києва від 24.07.2023 № 84/к, з урахуванням виплачених сум;
- стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві на користь позивача надбавку відповідно до статті 52 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII та наказу Оболонського районного суд ум. Києва від 24.07.2023 № 84/к, з урахуванням виплачених сум з 02.02.2024 за 2024 рік та з 01.01.2025 за 2025 рік.
Процесуальні дії у справі.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Вісьтак М. Я.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.03.2025 року ухвалено залишити без руху позовну заяву.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.06.2025 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Оболонського районного суду м. Києва та Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії стосовно позовних вимог за спірний період по 10.09.2024 року повернуто позивачу.
Щодо прийняття позовної заяви до розгляду у частині позовних вимог, які стосуються періоду з 11.09.2024, суд не вбачає перешкод для відкриття провадження у справі.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Так, суд зазначає, що подана позовна заява відповідає вимогам ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав, установлених ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі у частині позовних вимог, які стосуються періоду з з 11.09.2024, згідно ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено.
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає до уваги, що відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За змістом ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Беручи до уваги наведене вище, суд здійснює розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження за наявними в справі матеріалами без проведення судового засідання, оскільки характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі на даний час свідчить про необхідність вирішення лише питань права, а згідно практики Європейського суду з прав людини щодо гарантій публічного судового розгляду (рішення від 08.12.1983 року у справі «Axen v. Germany», заява № 8273/78; рішення від 25.04.2002 року у справі «Varela Assalino contre le Portugal», заява № 64336/01), у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку Європейського Суду з прав людини, є доцільнішим, ніж усні слухання.
Разом з тим, ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на зазначене, враховуючи значення даної справи для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, предмет спору та характер спірних правовідносин, незначну складність справи, незначний обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, незначну кількість сторін, відсутність суспільного інтересу та відсутність заперечень позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає, що відповідна справа (за позовними вимогами, які стосуються періоду з 11.09.2024), підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні).
З огляду на наведене та керуючись статтями 12, 25, 160, 161, 171, 241, 248, 256, 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
Відкрити провадження у частині позовних вимог, які стосуються періоду з 11.09.2024 у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Оболонського районного суду м. Києва та Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення, визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи буде проводитись суддею Вісьтак М. Я. одноособово у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
Учасникам справи направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Запропонувати відповідачу упродовж п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд здійснюватиме розгляд справи на підставі наявних у ній доказів. Попередити відповідача про те, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Повідомити відповідача про наявність в суді матеріалів - копії позовної заяви та доданих до неї документів, які підлягають врученню йому безпосередньо у приміщенні Київського окружного адміністративного суду за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 6 поверх.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посилання: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Вісьтак М.Я.