Номер провадження: 22-ц/813/6026/25
Справа № 522/16704/23
Головуючий у першій інстанції Косіцина В.В.
Доповідач Драгомерецький М. М.
про відкриття апеляційного провадження
23.06.2025 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Драгомерецького М.М.,
суддів: Громіка Р.Д., Сегеди С.М.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, в інтересах якого діє Подцерковний Гліб Олегович, на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 березня 2025 року по справі за позовом Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу - Білоус Ірина Олександрівна про зобов'язання привести до первинного стану об'єкт будівництва та скасувати рішення приватного нотаріуса щодо внесення змін до державної реєстрації права власності, -
31 березня 2025 року рішенням Приморського районного суду м. Одеси позовну заяву Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу - Білоус Ірина Олександрівна про зобов'язання привести до первинного стану об'єкт будівництва та скасувати рішення приватного нотаріуса щодо внесення змін до державної реєстрації права власності залишено без задоволення.
Повний текст рішення складено 05 травня 2025 року.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, 02 червня 2025 року представник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради - Подцерковний Гліб Олегович подав апеляційну скаргу в якій скаржник просить суд скасувати рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 березня 2025 року та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовну заяву.
09 червня 2025 року ухвалою Одеського апеляційного суду апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку із несплатою судового збору.
На виконання вимог ухвали суду, 13 червня 2025 року апелянтом надано суду докази сплати судового збору, а саме квитанцію про сплату.
Згідно супровідного листа, матеріали справи надійшли до Одеського апеляційного суду 19 червня 2025 року.
Перевіривши надані апелянтом відомості, апеляційний суд вважає, що вказані в ухвалі суду недоліки апеляційної скарги було виправлено, судовий збір сплачено в повному розмірі, а тому перешкоди для відкриття апеляційного провадження у справі відсутні.
Згідно п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов'язків має право на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
Невід'ємною частиною права на справедливий судовий розгляд є доступ до суду, у тому числі до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам, встановленим ст. 356 ЦПК України, подана з дотриманням визначеного ст. 354 ЦПК України строку.
З огляду на зазначене, перешкоди для відкриття апеляційного провадження Одеським апеляційним судом відсутні.
Керуючись ст. ст. 359, 360, 361 ЦПК України, -
Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, в інтересах якого діє Подцерковний Гліб Олегович, на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 31 березня 2025 року.
Виконати вимоги ст. 361 ЦПК України.
Встановити строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу, 30 (тридцять) календарних днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз'яснити учасникам справи, що у разі подання відзиву на апеляційну скаргу, до нього необхідно додати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, та в силу ст. 389 ЦПК України оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді Одеського апеляційного суду: М.М. Драгомерецький
Р.Д. Громік
С.М. Сегеда