Ухвала від 23.06.2025 по справі 709/2090/18

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 11-кп/821/308/25 Справа № 709/2090/18 Категорія: ч.1 ст.362 КК УкраїниГоловуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Черкаського апеляційного суду в складі:

головуючого судді ОСОБА_2

суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4

за участю секретаряОСОБА_5

прокурораОСОБА_6

обвинуваченого ОСОБА_7

захисника ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси в режимі відеоконференції кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні на вирок Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 18 листопада 2024 року, якою

ОСОБА_7

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця смт Чорнобай, Чорнобаївський район, Черкаська область, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , освіта вища, одруженого, непрацюючого, раніше не судимого,

визнано невинуватим у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, та виправдано на підставі пункту 3 частини 1 статті 373 КПК України за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

Вирішена доля речових доказів відповідно до ст.100 КПК України.

ВСТАНОВИЛА:

Органами досудового розслідування ОСОБА_9 обвинувачується в тому, що він, перебуваючи з 31.01.2013 року на посаді провідного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи наділеним, згідно наказу №7 від 01.02.2013 року «Про покладання обов'язків щодо здійснення функцій державних реєстраторів у ІНФОРМАЦІЯ_3 » повноваженнями державного кадастрового реєстратора, тобто особою, яка має право доступу до Державного земельного кадастру (далі - ДЗК), який є автоматизованою системою, що забезпечує збирання, оброблення, аналіз, моделювання та постачання геопросторових даних, в період з жовтня 2013 року по березень 2014 року, вчинив несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинене особою, яка має право доступу до неї, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_7 , відповідно до наказу №7 від 01.02.2013 року, був уповноважений здійснювати внесення відомостей до ДЗК і надавати такі відомості в межах повноважень, мати доступ до всіх відомостей ДЗК та самостійно приймати рішення про внесення, надання таких відомостей, а також про відмову у внесенні чи наданні відомостей, у відповідності до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1051 від 17.10.2012 року (далі - Порядок).

Ведення ДЗК, згідно статті 5 Закону України «Про Державний земельний кадастр» здійснюється, зокрема шляхом внесення відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру. Одним із об'єктів ДЗК є земельна ділянка, внесення відомостей про яку або надання відмови у внесенні, згідно частини 4 статті 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» здійснюється державним кадастровим реєстратором.

Рішенням сесії ІНФОРМАЦІЯ_4 №12 від 26.03.2001 року передано у приватну власність земельні ділянки, які розташовані на території Чорнобаївської селищної ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та видано державні акти на право приватної власності на землю громадянам: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 .

Законом України «Про Державний земельний кадастр», який набрав чинності 01.01.2013 року, внесено зміни до Земельного кодексу України та доповнено його статтею 79-1, якою визначено порядок формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав, зокрема земельна ділянка може буті об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до ДЗК. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у ДЗК.

Таким чином, з 01.01.2013 року власники земельних ділянок для надання їх в оренду та укладення договорів, об'єктами яких є земельні ділянки, повинні здійснити державну реєстрацію земельних ділянок у ДЗК та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Порядок державної реєстрації земельних ділянок, право власності на які виникло до 2004 року передбачено прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр», зокрема пунктом 2 визначено, що у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Тобто, для внесення відомостей до ДЗК, особи, які набули право власності на земельні ділянки на підставі рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_4 №12 від 26.03.2001 року, згідно пункту 110 Порядку повинні подати державному кадастровому реєстратору заяву про державну реєстрацію земельної ділянки, разом із технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та електронним документом. Вказана заява обліковується реєстратором, шляхом їх реєстрації у ДЗК з присвоєнням реєстраційного номера, фіксацією дати реєстрації та створенням її електронної копії.

В подальшому, перед прийняттям рішення про внесення відомостей, згідно пункту 111 Порядку реєстратор протягом 14 календарних днів перевіряє відповідність поданих документів вимогам, передбаченим пунктом 67 Порядку та електронний документ відповідно до пункту 74 Порядку, зокрема на його відповідність даним Державного земельного кадастру, геодезичній і картографічній основам, даним кадастрових карт та планів, яка проводиться шляхом використання відомостей автоматизованої системи та перегляду на карті проекції з електронного документу.

Внаслідок вказаної перевірки реєстратор зобов'язаний прийняти рішення про відмову у внесені відомостей в разі невідповідності поданих документів вимогам законодавства, подання документів не в повному обсязі або розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини.

Так, 05.10.2013 року ОСОБА_50 отримано для внесення відомостей до ДЗК електронний документ на земельну ділянку, яка на підставі державного акту № 438 від 27.03.2001 року належить ОСОБА_16 . Однак, до зазначеного електронного документу, для внесення відомостей до ДЗК, не надано заяву про державну реєстрацію земельної ділянки та технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що є підставою для відмови у внесенні відомостей.

Будучи обізнаним про наявність вищевказаних порушень та усвідомлюючи, що внесення відомостей до ДЗК здійснюється виключно на підставі вимог закону, ОСОБА_7 , маючи доступ до єдиної державнї геоінформаційної системи відомостей про землі, за допомогою її програмного забезпечення вніс електронний документ та відомості, які він містив до ДЗК, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій (інформаційній) системі, щодо земельної ділянки ОСОБА_16 .

Крім цього, ОСОБА_7 в результаті вказаної перевірки електронного документа стало відомо, що до ДЗК 01.10.2013 року внесено відомості про земельну ділянку з аналогічними межами та площею, належну ОСОБА_16 , якій присвоєно кадастровий номер 7125155100:04:000:2929, тобто про розташування в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки.

Однак, незважаючи на це та усвідомлюючи відсутність законних підстав для внесення до кадастру відомостей, представлених в електронному документі, ОСОБА_7 , маючи доступ до єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землі, затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0424, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_51 , що призвело до внесення повторних відомостей, присвоєння іншого кадастрового номера та створення двох об'єктів Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4593 га, що належить ОСОБА_36 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0069т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2976, яка належить ОСОБА_36 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0069, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_52 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074 га, що належить ОСОБА_53 (державний акт на право приватної власності на землю №222 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 02.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2942, яка належить ОСОБА_53 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0218, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_54 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4593 га, що належить ОСОБА_55 , (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0061т від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2920, яка належить ОСОБА_56 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0061, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_57 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4592 га, що належить ОСОБА_42 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 192901 від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2974, яка належить ОСОБА_42 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0066, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_58 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4591 га, що належить ОСОБА_46 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-060т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2922, яка належить ОСОБА_46 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0060, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_46 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:28 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4592 га, що належить ОСОБА_33 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0067т від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4075 га, що належить ОСОБА_23 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 25.04.2003) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2955, яка належить ОСОБА_23 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0222, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_23 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4076 га, що належить ОСОБА_23 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2956, яка належить ОСОБА_23 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0220, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_23 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4323 га, що належить ОСОБА_27 (державний акт на право приватної власності на землю №348 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 02.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2935, яка належить ОСОБА_27 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0344, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_27 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4646 га, що належить ОСОБА_34 (державний акт на право приватної власності на землю №316 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 01.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2930, яка належить ОСОБА_34 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0312, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_59 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6844 га, що належить ОСОБА_20 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6972 га, що належить ОСОБА_22 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 3,2539 га, що належить ОСОБА_31 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4672 га, що належить ОСОБА_38 (державний акт на право приватної власності на землю №427 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4676 га, що належить ОСОБА_44 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4672 га, що належить ОСОБА_60 (державний акт на право приватної власності на землю №945 від 27.08.2002) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_9 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 0,8185 га, що належить ОСОБА_60 (державний акт на право приватної власності на землю №385 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Також, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:29 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074 га, що належить ОСОБА_21 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4650 га, що належить ОСОБА_13 (державний акт на право приватної власності на землю №687 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4647 га, що належить ОСОБА_17 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 05.10.2013 року о 19:30 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4675 га, що належить ОСОБА_29 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4446 га, що належить ОСОБА_11 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 03.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2953, яка належить ОСОБА_11 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0136, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_11 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4230 га, що належить ОСОБА_14 (державний акт на право приватної власності на землю №б/н від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 30.09.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2911, яка належить ОСОБА_14 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0186, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_14 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4901 га, що належить ОСОБА_25 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4694 га, що належить ОСОБА_26 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0034т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2985, яка належить ОСОБА_26 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0034, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_26 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4692 га, що належить ОСОБА_26 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0035т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2990, яка належить ОСОБА_26 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0035, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_26 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4691 га, що належить ОСОБА_61 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2998, яка належить ОСОБА_61 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0032, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_62 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4175 га, що належить ОСОБА_63 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2988, яка належить ОСОБА_63 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0174, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_63 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4101 га, що належить ОСОБА_64 (державний акт на право приватної власності на землю №236 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4081 га, що належить ОСОБА_24 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 04.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2977, яка належить ОСОБА_24 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0204, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_24 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4577 га, що належить ОСОБА_32 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3041, яка належить ОСОБА_32 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0215, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_65 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,6432 га, що належить ОСОБА_41 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 30.09.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:2913, яка належить ОСОБА_41 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0300, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_41 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:02 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4103 га, що належить ОСОБА_45 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3050, яка належить ОСОБА_45 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0216, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_66 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4649 га, що належить ОСОБА_12 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4554 га, що належить ОСОБА_15 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4648 га, що належить ОСОБА_18 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4534 га, що належить ОСОБА_67 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 11.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3094, яка належить ОСОБА_19 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0316, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_19 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4554 га, що належить ОСОБА_28 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4602 га, що належить ОСОБА_30 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР 19-29-01-0844т від 29.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4766 га, що належить ОСОБА_40 (державний акт на право приватної власності на землю №ІІІ-ЧР 001673 від 19.02.2002) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 08.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3030, яка належить ОСОБА_40 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0525, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_40 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4766 га, що належить ОСОБА_40 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 15.10.2013 року о 22:03 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4020 га, що належить ОСОБА_43 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 11.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3118, яка належить ОСОБА_43 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0859, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_68 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 16.10.2013 року о 21:42 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4649 га, що належить ОСОБА_12 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 15.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3142, яка належить ОСОБА_12 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0766, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_12 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 16.10.2013 року о 22:13 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4101 га, що належить ОСОБА_64 (державний акт на право приватної власності на землю №236 від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 15.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3161, яка належить ОСОБА_64 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0232, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_69 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Зловживаючи правом доступу, ОСОБА_7 , 26.03.2014 року о 16:01 годині, вніс електронний документ та відомості про земельну ділянку площею 2,4074, що належить ОСОБА_21 (державний акт на право приватної власності на землю №ЧР від 27.03.2001) до ДЗК за відсутності заяви про державну реєстрацію земельної ділянки і технічної документації, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі.

Крім цього, ОСОБА_7 , будучи обізнаним про внесення до ДЗК 09.10.2013 року відомостей щодо земельної ділянки із кадастровим номером 7125155100:04:000:3056, яка належить ОСОБА_21 , та має аналогічні межі, площу, використовуючи надані йому можливості затвердив електронний документ, визначив кадастровий номер - 7125155100:04:000:0221, сформував кадастровий план, відкрив та підписав ключем ЕЦП поземельну книгу, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації щодо земельної ділянки ОСОБА_21 , та створив два об'єкти Державного земельного кадастру.

Дії ОСОБА_7 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 362 КК України як несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї.

Вироком суду першої інстанції ОСОБА_7 , визнано невинуватим та виправдано через не доведення наявності в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.362 КК України.

Не погоджуючись із рішенням суду, в апеляційній скарзі прокурор порушує питання про скасування вироку суду. Просить ухвалити новий вирок, яким визнати ОСОБА_7 винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України та призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі дві тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

В огбгрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що районний суд упереджено підійшов до оцінки доказів на яких ґрунтується обвинувачення. В основу свого рішення, суд поклав показання обвинуваченого, який свою вину не визнав та заперечив будь яку причетність до скоєного злочину та покази іншого обвинуваченого в аналогічній справі ОСОБА_70 . Показання свідків, місцевий суд трактував також на користь обвинуваченого.

Також, суд не взяв до уваги показання свідка ОСОБА_71 , який показав, що державний земельний кадастр являється автоматизованою системою. Державннй реєстратор, який отримав відповідний ключ мас доступ до ДЗК. Вимоги до ключів доступу передбачаються службою захисту інформації, так як до кваліфікованих електронних ключів. Вимоги до ключів доступу передбачаються службою захисту інформації, так як і до кваліфікованих електронних ключів. Доступ до ДЗК мався тільки з тих комп'ютерів, які пройшли атестацію спеціальною службою захисту інформації. Пояснив, що земельна ділянка існуюча, а також та. що накладається різняться по своїм кольоровим властивостям і можуть бути ідентифіковані візуально. Система ДЗК працює таким чином, що в разі часткового чи повного накладання земельної ділянки на уже зареєстровану земельну ділянку, система автоматично повідомить реєстратора про даний факт, однак реєстратор далі самостійно приймає рішення щодо вчиненим подальших дій з реєстрації такої ділянки і система автоматично не забороняє вчинити такі дії.

Робота побудована саме таким чином, тому що системі можуть бути ділянки із зазначеними помилковими координатами, наприклад коли при реєстрації водойми, посеред водойми на карті розміщено зареєстровану земельну ділянку, то реєстратор розуміє, що її координати помилкові та продовжує реєстрацію водойми, а в подальшому при зверненні власника земельної ділянки усуває помилку щодо неї.

Тобто, на етапі реєстрації ділянки, а саме «Перегляд на карті проекцію з електронного документу» реєстратору автоматично система ДЗК повідомляє про наявні накладання земельних ділянок часткові чи повністю, однак далі реєстратор сам приймає рішення реєструвати ділянку чи відмовити в реєстрації.

Крім того, стороною обвинувачення надано ряд письмових доказів в доведеність вини: обвинуваченого у вчиненні інкримінує мого йому кримінального правопорушення, однак судом усупереч вимогам ст. 94 К4 іК України в оскаржуваному вироку лише описано вказані письмові докази, але не враховано з а не надано належної оцінки.

Також судом не враховано той факт, що державну реєстрацію земельних ділянок здійснювали державний реестрато і начальник земельного відділу - ОСОБА_7 та ОСОБА_72 одночасно за різними заявами, а саме ОСОБА_7 за заявою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ОСОБА_72 за заявою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

На основі вищевикладеного вважає, що в діях ОСОБА_7 доведено наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України.

В запереченні на апеляційну скаргу обвинувачений ОСОБА_7 наводить мотиви з яких подана апеляційна скарга прокурора має бути залишена без задоволення, а вирок ІНФОРМАЦІЯ_7 від 18.11.2024 без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, доводи прокурора, який підтримав апеляційну скаргу, обвинуваченого та його захисника, які заперечили проти апеляційної скарги прокурора, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга прокурора не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 370 КПК України, вирок суду повинен бути законним та обґрунтованим. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Ці вимоги закону судом виконані в повному обсязі.

Відповідно до норми ч.3 ст.404 КПК України, обов'язок апеляційної інстанції полягає в безпосередньому дослідженні доказів лише у перелічених в законі випадках, а саме: 1) при наявності клопотання учасників кримінального провадження про повторне дослідження обставин, 2) якщо ці обставини досліджені судом першої інстанції не повністю, або з порушенням.

Враховуючи вищевикладене та встановивши, що вказані в апеляційній скарзі докази (документи, протоколи слідчих дій, речові докази), а також допит свідків: ОСОБА_71 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 був проведений всебічно, повно, з дотриманням процедури норм КПК України, а прокурор не навів переконливих доводів щодо необхідності повторного дослідження даних доказів, і клопотання зводиться лише щодо незгоди з оцінкою досліджених доказів, то в такому разі суд апеляційної інстанції вважає необхідним відмовити в задоволенні клопотання про повторне дослідження доказів, про що винесена ухвала без видалення до нарадчої кімнати. При цьому колегія суддів враховує постанову ВС від 16 березня 2021 року провадження N 51 -437 км 20 справа №154/2975/17 відповідно до якої сам по собі факт незгоди прокурора з висновками суду першої інстанції з приводу висунутого обвинувачення, не є підставою для повторного дослідження доказів в апеляційному суді. Повторне дослідження обставин є правом, а не обов'язком суду. Відмова в задоволенні клопотання про повторне дослідження доказів свідчить не про порушення кримінального процесуального закону та неповноту дослідження доказів, а про відсутність законних підстав та аргументованих доводів про таку необхідність.

Виходячи із змісту положень ст.62 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим 1950) та ст.373 КПК України обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях і постановляється при умові, коли в ході судового розгляду винність особи у вчиненні злочину доведена об'єктивними доказами, одержаними законним шляхом. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до правових позицій ІНФОРМАЦІЯ_8 , викладених у Постанові Пленуму № 9 від 01 листопада 1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», суд має суворо додержуватись принципу презумпції невинуватості, відповідно до якого неприпустимо покладати на підсудного доведення своєї невинуватості, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Згідно правових позицій ІНФОРМАЦІЯ_8 , викладених у Постанові Пленуму № 5 від 29 червня 1990 року «Про виконання судами України законодавства і постанов Пленуму Верховного Суду України з питань судового розгляду кримінальних справ і постановления вироку», при вирішенні питання про винність чи невинність підсудного обвинувальний ухил є неприпустимим, усі сумніви щодо доведеності обвинувачення, якщо їх неможливо усунути, повинні тлумачитися на користь підсудного. Коли зібрані в справі докази не підтверджують обвинувачення і всі можливості збирання додаткових доказів вичерпані, суд зобов'язаний постановити виправдувальний вирок.

Колегія суддів враховує, що усталена практика Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) вказує на необхідність оцінювати докази, керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом» (Рішення ЄСПЛ від 10.07.2001 року у справі «Авшар проти Туреччини» - п. 282). Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою (Рішення ЕСПЛ від 14.08.2008 року у справі «Кобець проти України» - п. 43). Також має братися до уваги якість доказів, включаючи те, чи не ставлять обставини, за яких вони були отримані, під сумнів їхню надійність та точність (Рішення ЄСПЛ від 11.07.2013 року у справі «Веренцов проти України» - п. 86, «Яллох проти Німеччини»). У справах «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21.04.2011 р. та «Барбера, Мессеге і Ябардо проти Іспанії» від 06.12.1998 p., «Бочаров проти України» Європейський Суд вирішив, що «суд при оцінці доказів керується критерієм доведеності винуватості особи «поза будь-яким розумним сумнівом» і така «доведеність може випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою».

Виправдувальний вирок, згідно норм ч.1 ст.373 КПК України ухвалюється у разі, якщо не доведено, що: вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.

Вказані вимоги закону районним судом при постановлені вироку щодо Довбиша виконані в повному обсязі.

Мотивуючи висновки про виправдання Довбиша, місцевий суд вірно встановив фактичні обставини по справі на підставі всебічного, повного та об'єктивного дослідження доказів по справі та прийшов до обґрунтованого висновку про відсутність в його діях складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.362 КК України.

При цьому суд у своєму вироку проаналізував кожен доказ, на який орган обвинувачення посилався у обвинувальному акті і дав їм належну оцінку з точки зору відносності, допустимості та достатності.

Такий висновок місцевого суду достатньо вмотивований і ґрунтується на доказах, які були предметом безпосереднього дослідження суду першої інстанцій відповідно до вимог ст. 94 КПК, які у своїй сукупності отримали належну оцінку.

Об'єктом кримінального правопорушення, передбаченого ст.362 КК України є - власність на комп'ютерну інформацію, встановлений порядок її зберігання та використання.

Об'єктивна сторона кримінального правопорушення полягає у вчиненні щодо відповідної комп'ютерної інформації несанкціонованих: 1) зміни; 2) знищення; 3) блокування.

Зміною комп'ютерної інформації слід визнавати заміну або вилучення будь-якої складової частини відповідної інформації чи внесення до цієї інформації будь-яких додаткових, раніше відсутніх у ній складових частин. Зміна, знищення, блокування, перехоплення, копіювання інформації є несанкціонованими, якщо вони здійснені без дозволу (згоди) власника інформації або уповноваженої ним особи.

Суб'єктом даного кримінального правопорушення є особа, яка має право доступу до інформації, що є предметом кримінального правопорушення, у зв'язку з виконанням нею трудових, службових обов'язків або внаслідок наданого власником інформації дозволу, і зловживає цим правом, використовуючи надані їй можливості для вчинення заборонених цією статтею дій.

Обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК, є прямий умисел.

В обґрунтування цих висновків, суд першої інстанції слушно вказав, що зміною комп'ютерної інформації слід визнавати заміну або вилучення будь-якої складової частини відповідної інформації чи внесення до цієї інформації будь-яких додаткових, раніше відсутніх у ній складових частин. Тобто зміна інформації, а саме ця кваліфікуюча ознака інкримінується ОСОБА_76 , полягає у будь-якій модифікації інформації, що призводить до її перекручування, хоча при цьому інформація в цілому зберігається. До зміни інформації слід віднести і її доповнення іншими, фальсифікованими даними. При чому йдеться про модифікацію змісту інформації. Окрім того, обов'язковою ознакою зміни комп'ютерної інформації є те, що ці дії є несанкціонованими, тобто на вчинення таких дій особа, яка має доступ до цієї інформації, не має ні дійсного, ні передбачуваного права. Зміною комп'ютерної інформації слід визнавати заміну або вилучення будь-якої складової частини відповідної інформації чи внесення до цієї інформації будь-яких додаткових, раніше відсутніх у ній складових частин.

Стороною обвинувачення не надано суду доказів, які б підтверджували вчинення Довбишем дій, які б утворювали об'єктивну та суб'єктивну сторону вищевказаного кримінального правопорушення.

Так, під час здійснення кримінального провадження в суді першої та апеляційної інстанції Довбиш свою винуватість в інкримінованому йому діянні не визнав і пояснив, що при здійсненні своєї діяльності як кадастрового реєстратора виконував свої функціональні обов'язки самостійно, відповідно до положень ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" і відповідно до п.п. 5, 9 Порядку ведення державного земельного кадастру. Всі рішення, які він приймав, і це стосується земельних ділянок, які є предметом даної справи, він приймав самостійно без будь-якого тиску, в нього був свій кабінет, комп'ютер, логін і пароль входу в систему, свій електронний підпис і він ніяким чином по цих земельних ділянках не контактував із іншим кадастровим реєстратором ОСОБА_77 . Він видавав витяги з ДЗК власникам земельних ділянок, які знаходились в адмінмежах смт. Чорнобай, які підписали договори оренди із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 ". У власників цих паїв були державні акти старого зразку червоного кольору у яких не було зазначено кадастового номера, але ним було перевірено технічну документацію на ці земельні ділянки, відповідно був зроблений запис про право власності у книзі записів про реєстрацію державних актів. Як зазначає обвинувачення, що він повинен був відмовити особі в перенесенні відомостей до ДЗК посилаючись на те, що в межах цієї земельної ділянки є інша, то він цього зробити не міг, тому що ці межі земельних ділянок були тотожні, співпадали на 100% і крім того належали одній і тій самій земельній ділянці. У нього не було обов'язку під час перенесення відомостей передивлятися проекцію цієї земельної ділянки на комп'ютері. Свідок ОСОБА_78 підтвердив, що у 2013 році програма ніяк не відображала кадастровому реєстратору про накладання земельної ділянки одна на одну, або про дубляж кадастрових номерів. Зазначив, що він діяв санкціоновано в автоматизованій системі і його дії були чітко регламентовані інструкцією. Накладання однієї земельної ділянки на іншу, дубляж кадастрових номерів є технічними помилками, які підлягають виправленню за заявами власників.

Як встановлено матеріалами кримінального провадження, органами досудового розслідування ОСОБА_7 було висунуто обвинувачення у несанкціонованій зміні інформації, яка обробляється автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК України, що виражається в тому, що він за твердженням сторони обвинувачення, в період з вересня по листопад 2013 року, як державний кадастровий реєстратор, всупереч вимогам Закону України «Про Державний земельний кадастр» та Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1051 від 17.10.2012, незважаючи на неповноту поданих йому документів, без заяв власників про державну реєстрацію земельних ділянок та технічної документації, як це передбачено п. 110 Порядку № 1051, зобов'язаний був, згідно п. 111 Порядку № 1051, прийняти рішення про відмову у внесенні відомостей до ДЗК про реєстрацію в ДЗК земельних ділянок, перелічених в обвинувальному акті, проте провів реєстрацію цих земельних ділянок та вніс відомості про земельні ділянки до ДЗК та присвоїв їм інші кадастрові номери, чим вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що висунуте Довбишу обвинувачення повністю спростовується зібраними і дослідженими в судовому засіданні суду першої інстанції доказами в їх сукупності, що власне і послугувало підставою виправдання обвинуваченого ОСОБА_7 , а доводи апеляційної скарги прокурора лише зводяться до невірної оцінки доказам наявним в матеріалах справи.

Проаналізувавши об'єктивну та суб'єктивну сторону кримінального правопорушення, передбаченого ст. 362 КК, судом першої інстанції правильно вказано, що надані стороною обвинувачення докази, не доводять наявність в діях обвинуваченого прямого умислу.

Так, місцевий суд встановив, що Довбиш по суті здійснював не реєстрацію земельних ділянок в ІНФОРМАЦІЯ_9 , а перенесення відомостей про ці земельні ділянки до електронної ІНФОРМАЦІЯ_9 , тобто переносив відомості з Державного реєстру земель на паперових носіях до Державного земельного кадастру на електронних носіях, в т.ч. шляхом пакетного завантаження, тобто діяв у відповідності до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», що не передбачало від кадастрового реєстратора ОСОБА_7 вчинення таких дій як державна реєстрація земельної ділянки, оскільки ці земельні ділянки вже були зареєстровані в ДЗК в паперовій формі, а отже він мав лише перенести відомості про ці земельні ділянки до електронної ІНФОРМАЦІЯ_9 на підставі наданих йому обмінних файлів, без подання заяв про це їх власниками, без витребування технічних документацій на ці земельні ділянки від власників землі та без стягнення плати за таке перенесення.

Разом з тим, апеляційний суд вважає, що, надані стороною обвинувачення докази, що були безпосередньо досліджені судом першої інстанції, зокрема показання допитаних свідків, не підтверджують наявність в діях Довбиша складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 362 КК.

Частиною 2 ст. 94 КПК визначено, що жоден доказ не має наперед встановленої сили. При постановленні вироку суд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин кримінального провадження в їх сукупності, керуючись законом, повинен оцінити кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного рішення та для вирішення питань, зазначених у ст. 374 КПК.

Так, згідно позазів свідка ОСОБА_73 вбачається, що у 2013 році вона працювала в ІНФОРМАЦІЯ_10 землевпорядником. Потім працювала в ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " і при проведенні інвентаризації виявили у кадастрових картах різні кадастрові номери на одну земельну ділянку. Це було видно коли на карті нажати на земельну ділянку, тоді висвічується дві інформаційні довідки з двома кадастровими номерами на одну земельну ділянку. Відомо, що була подвійна оренда земельних ділянкок за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » і за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », як так сталося сказати не може. Коли дізналися про те, що було два договори оренди на одну земельну ділянку, то зверталися у ЦНАП з питанням як це можливо вирішити, також зверталися у земельний відділ, де їм повідомили, що для вирішення даного питання повинні звертатися власники земельних ділянок.

Згідно показів свідка ОСОБА_75 , який показав, що у 2013 році він працював начальником ІНФОРМАЦІЯ_12 . На протязі вересня - листопада 2013 року до нього звернулася ОСОБА_79 , представник ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", та повідомила, що товариством у 2004 році укладені договори оренди землі, проведено їх реєстрацію, у 2012 році було укладено додаткові угоди про продовження договорів оренди, але товариство не може здійснити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєстрацію права оренди, оскільки ці земельні ділянки не відображаються в Публічній кадастровій карті. Він пояснив ОСОБА_79 , що для того щоб ці земельні ділянки почали відображатися в Публічній кадастровій карті, йому потрібно обмінні файли в ХML-форматі для того, щоб він, шляхом завантаження їх в систему НКС, переніс відомості про ці земельні ділянки з Державного реєстру земель до електронного реєстру Державного земельного кадастру. Наголошував, що внесені в АС ДЗК обмінні файли на початковому етапі були перевірені самою системою на наявність будь-яких помилок, відомості про що відображалися в окремому вікні, що дозволяло йому продовжувати операцію перенесення відомостей про ці земельні ділянки до АС ДЗК з обмінних файлів. Наголосив, що він як кадастровий реєстратор здійснював саме перенесення відомостей, а не реєстрацію земельних ділянок, оскільки вони вже були зареєстровані в ДЗК. Вказав на те, що на той період нічого не було відомо про дії державним реєстратором ОСОБА_7 . Пізніше він дізнався, що іншим кадастровим реєстратором ОСОБА_7 паралельно із ним за зверненям представника іншої юридичної особи, а саме ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " здійснювались ті самі дії щодо перенесення земельних ділянок до АС ДЗК, при цьому проміжок який становив між перенесенням ним і діями ОСОБА_7 становив від 1 години до декількох днів. Зазначив, що видалення земельної ділянки із ДЗК не передбачено, можливе скасування державної реєстрації земельної ділянки за рішенням суду. Також вказав на те, що у 2013 році функціоналу ні по перенесенню, ні по видаленню земельної ділянки не існувало. Кадастровий реєстратор формував електронну заяву, описував суть помилки і направляв на розгляд до адміністратора, яким приймалося відповідне рішення про видалення земельної ділянки в архів і лише на рівні центрального органу, коли закривали поземельну книгу, то земельна ділянка була віднесена до архіву і не висвічувалась в кадастрі.

Згідно показів свідка ОСОБА_74 , він є засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », вони займаються вирощуванням зернових культур, земельні ділянки вони орендують у пайовиків. Технічну документацію для реєстрації земельних ділянок виготовляла Чорнобаївська організація, назву не пам'ятає. Державну реєстрацію земельних ділянок здійснювали державний реєстратор і начальник земельного відділу - ОСОБА_7 і

ОСОБА_80 . Пояснив, що про факт подвійної реєстрації дізнався, коли прийшов час обробляти земельні ділянки. Вони звернулися до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », де попередньо в оренді перебували земельні ділянки, щоб поділити земельні ділянки і обробляти одним масивом. І коли розбиралися по кожній людині, то виявилося, що по одній земельній ділянці два кадастрові номери.

Згідно показів свідка сторони захисту ОСОБА_81 , який показав, що у 2013 році було укладено договір на виконання робіт по виготовленню технічної документації для внесення відомостей до державного кадастру, замовником був представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » - ОСОБА_82 . Пояснив, що коли формується земельна ділянка програма автоматично підтягує відомості з державного кадастру і видно чи є накладки земельної ділянки на іншу. Тобто якби була накладка, то вони б не виготовляли технічну документацію і попередили, що вже є кадастровий номер на земельну ділянку.

Згідно показів свідка сторони захисту ОСОБА_79 , яка показала, що вона працювала в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з 2005 по 2017 роки. Люди заключали договори оренди землі з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », договори підписували особисто, потім ці договори забирали на м. Черкаси, для виготовлення технічної документації. Після виготовлення технічної документації вона відносила дані договори у земельний відділ, здавала ОСОБА_83 , він їх перевіряв, а підписував ОСОБА_80 . Повідомила, що коли з'явилося ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », то частина власників земельних ділянок почали підписувати договори оренди землі з ними. Зі слів їй було відомо, що представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » носив договори для реєстрації ОСОБА_7 .

Згідно показів свідка сторони захисту ОСОБА_84 , який показав, що він з 2004 року працює в ПП « ОСОБА_85 ». ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » був замовником для виготовлення технічної документації, яку вони розробляли у 2013 році. Технічну документацію замовляли безпосередньо для реєстрації земельних ділянок з визначенням кадастрових номерів. При складанні технічної документації співробітниками здійснювалась перевірка щодо наявності зареєстрованих земельних ділянок в ДЗК.

Згідно показів свідка ОСОБА_71 , який показав, що Державний земельний кадастр являється автоматизованою системою. Державний реєстратор, який отримав відповідний ключ має доступ до ДЗК. Вимоги до ключів доступу передбачаються службою захисту інформації, так як і до кваліфікованих електронних ключів. Доступ до ДЗК мався тільки з тих комп'ютерів, які пройшли атестацію спеціальною службою захисту інформації. Пояснив, що земельна ділянка існуюча, а також та, що накладається різняться по своїм кольоровим властивостям і можуть бути ідентифіковані візуально. Система повідомляє про те, що здійснено накладання земельної ділянки і відповідний процент площі тої земельної ділянки яка реєструється накладається на вже існуючу земельну ділянку. Зазначив, що поняття реєстрація земельної ділянки в системі ДЗК і дії по перенесенні відомостей про земельну ділянку, яка раніше була зареєстрована в ДЗК це різні за своїм змістом дії. Повідомив, що якщо земельній ділянці у 2004 році було присвоєно кадастровий номер і вона була внесена в книгу Державного кадастру земель, то у 2013 році таку земельну ділянку реєструвати як об'єкт не потрібно, кадастровий реєстратор повинен був перенести відомості до АС ДЗК. Але якщо з тих чи інших причин земельну ділянку не було внесено до ДЗК з цим кадастровим номером, то достатньо державному реєстратору знайти в архівному фонді документацію землеустрою, по якій була зареєстрована земельна ділянка, отримати електронний документ від інженера землевпорядника, який складав цей електронний документ і без заяви та без оплати внести ці відомості до системи ДЗК. Електронний документ - це електронний файл у форматі ХML. Також повідомив, якщо земельній ділянці не було присвоєно кадастровий номер починаючи з 2004 року по 2012 рік, але це право на неї посвідчено виключно державним актом або вона була передана в оренду, то для того щоб присвоїти кадастровий номер треба визначити місце розташування, координати, а це можливо на підставі технічної документації і на підставі неї зробити електронний документ і відомості внести до ДЗК, відповідно тут потрібна заява. Вказував на те, що державний реєстратор технічно може внести зміни до ХML файлу, якщо файл не підписаний ЕЦП, а якщо ХML файл підписаний ЕЦП - то не може внести зміни.

Допитані під час розгляду даного кримінального провадження свідки: ОСОБА_86 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_13 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 пояснили, що у них у власності перебувають земельні ділянки, які до 2013 року були в оренді у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Реєстрацією земельних ділянок займалася ОСОБА_79 , яка працювала у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Потім у 2014 році вони заключили договори оренди землі із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », реєстрацією займався їх представник ОСОБА_82 . Деякі свідки пояснили, що їм було відомо про те, що на одну земельну ділянку було два кадастрові номери, як це сталося пояснити не можуть.

Надаючи оцінку показанням свідків, суд першої інстанції обґрунтовано зазначив, що жоден, допитаний в судовому засіданні свідок не підтвердив обставин викладених в обвинувальному акті, при цьому мотивував своє рішення.

Районний суд надаючи оцінку показанням допитаних свідків прийшов до обґрунтованого висновку, що висунуте обвинувачення стосувалосось виключно правовідносини набуття зазначеними особами права власності на земельні ділянки та передачі їх в оренду спочатку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а потім, в період дії договорів оренди землі з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » - іншому орендарю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що власне підтверджується дослідженими в судовому засіданні судовими рішенням з цього питання - рішеннями ІНФОРМАЦІЯ_7 , відповідно до яких позови ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до фізичних осіб та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про визнання недійсними договорів оренди землі задоволені (т. 1 письмових доказів, які сторона захисту має намір використати як доказ в суді а.с. 187-206).

Доводи апеляційної скарги прокурора з приводу того, що суд не взяв до уваги показання свідка ОСОБА_71 , які підтверджують винуватість Довбиша в інкримінованому діянні, є безпідставними.

Свідок ОСОБА_91 повідомив про порядок роботи ДЗК, зокрема щодо реєстрації земельних ділянок та дій реєстратора при цьому, в тому числі, у випадку, коли той помітив помилку при внесенні відомостей до ДЗК.

Суд першої інстанції прийшов до висновку, що не було спростовано прокурором, що Довбиш таких дій по реєстрації земельних ділянок не здійснював, внаслідок чого обвинувачений не помітив та не міг помітити помилки при внесенні ним електронного документу та відомостей про земельні ділянки, наведені в обвинувальному акті, до ДЗК.

Отже свідок ОСОБА_91 не повідомив про фактичні дані, що свідчать про умисні дії, котрі можливо кваліфікувати, як несанкціонована зміна інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї.

Разом з тим судом першої інстанції були досліджені письмові докази надані стороною обвинувачення та захисту, які також не підтвердили обставини викладені в обвинувальному акті, зокрема:

- дані протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 18 червня 2018 року з додатками, згідно якого здійснено тимчасовий доступ до електронної інформації та її вилучення, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 , зокрема відомостей з Державного земельного кадастру про земельні ділянки, їхню реєстрацію, кадастрового реєстратора, який здійснив реєстрацію, поземельні книги, транзакції, які були здійснені відносно зазначених земельних ділянок за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру та ін. (т. 4 а.с. 69-76);

- дані листа ІНФОРМАЦІЯ_14 від 14 червня 2018 року № 21-23-0.2-3825/2-18 з додатками, відповідно до якого Головне управління надало інформацію надану ІНФОРМАЦІЯ_15 в електронному виді та в паперовому виді Поземельні книги на земельні ділянки відповідно до переліку кадастрових номерів (т. 4 а.с. 77-80);

- дані протоколу огляду документів від 17 серпня 2018 року, згідно якого оглянуто документи щодо орендованих ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_16 " земельних ділянок, зокрема оригіналів технічної документації. Встановлено, що у вказаних технічних документаціях усі клопотання від імені власників земельних ділянок на ім'я директора ПП " ОСОБА_92 " ОСОБА_81 про виготовлення технічної документації на земельну ділянку (пай) для оформлення договору оренди на землю не підписані власниками земельних ділянок. Вказане свідчить про те, що представлені на огляд технічні документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) не були сформовані в повному обсязі. Крім цього, встановлено, що на титульних аркушах, усіх представлених на огляд технічних документації із землеустрою відсутні позначки про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей до Державного земельного кадастру, що свідчить про те, що дані технічні документації із землеустрою не були подані державному кадастровому реєстратору (т. 4 а.с. 97-103);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4323 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_27 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 104-113);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4691 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_93 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 114-123);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4554 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_28 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 124-133);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4675 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_94 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 144-152);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4602 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_95 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 153-162);

- даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 3.2539 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_96 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 163-171);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4577 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_97 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 172-180);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4307 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_98 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 181-190);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6432 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_99 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 191-200);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4020 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_100 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 201-210);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4676 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_101 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 4 а.с. 211-220);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4103 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_102 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 13-22);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4175 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_103 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 23-31);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4672 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_104 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 32-39);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 0.8185 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_104 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 40-45);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4101 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_105 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 46-59);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4446 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_11 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 60-68);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4649 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_12 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 69-77);

- даними технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4650 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_13 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 78-86);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4230 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_14 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 96-105);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4554 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_15 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 106-110);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4671 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_16 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 111-120);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4647 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_17 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 121-129);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4648 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_18 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 130-139);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4534 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_19 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 140-148);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6844 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_20 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 149-158);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4074 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_21 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 159-168);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.6972 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_22 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 169-178);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 4.8151 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_23 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 179-190);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 2.4081 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_24 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договору оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 191-200);

- дані технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку площею 4.9386 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, ОСОБА_26 в межах Чорнобаївської селищної ради, яка складається з пояснювальної записки, додатків до пояснювальної записки, акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), договорів оренди, графічних матеріалів, правовстановлюючих документів, інших документів, коректурного листа (т. 5 а.с. 201-216);

- дані протоколу огляду документів від 20 квітня 2018 року з додатком №1 та інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, згідно якого земельні ділянки, відомості про які наявні у реєстрі, зареєстровані по дві земельні ділянки за одним власником. Дані земельні ділянки, що зареєстровані за одним власником мають ідентичну площу, цільове призначення «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та адресу «Черкаська область, Чорнобаївський район, Чорнобаївська селищна рада» (т. 5 а.с. 217-250, т.6 а.с. 1-127);

- дані протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 15 червня 2018 року з додатком у вигляді опису речей і документів, вилучених під час здійснення тимчасового доступу до речей і документів, згідно якого здійснено тимчасовий доступ до електронної інформації, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 , а саме документів щодо отримання послуг електронного цифрового підпису ОСОБА_7 в період з 2012 по 2018 рік (т. 6 а.с. 149-151);

- дані наказу ІНФОРМАЦІЯ_14 від 22 січня 2016 року № 4, відповідно до якого провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру - кадастрового реєстратора ОСОБА_7 призначено відповідальним за застосування ІНФОРМАЦІЯ_18 та надано право застосування ЕЦП у ІНФОРМАЦІЯ_19 (т. 6 а.с. 154);

- дані наказу ІНФОРМАЦІЯ_14 від 27 серпня 2015 року № 6-к, відповідно до якого провідного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_20 переведено на посаду провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру, покладено здійснювати повноваження Державного кадастрового реєстратора (т. 6 а.с. 155);

- дані протоколу огляду документів від 08 серпня 2018 року з поземельними книгами ІНФОРМАЦІЯ_3 в загальній кількості 73 штуки, згідно якого встановлені факти повторного відкриття поземельної книги із другим кадастровим номером на земельні ділянки, на яку уже відкриті поземельні книги та наявний кадастровий номер, тобто поземельні книги відкриті на одну і ту ж саму земельну ділянку кадастровими реєстраторами ОСОБА_106 та ОСОБА_7 (т. 6 а.с. 175-177, т. 7 а.с. 1-174, а.с. 184-246, т. 8 а.с. 1-193, а.с. 204-248, т. 9 а.с. 1-56);

- дані листа ІНФОРМАЦІЯ_14 від 23 квітня 2018 року № 21-23-0.3-2706/2-18 з додатками у вигляді таблиці та заяв громадян до ІНФОРМАЦІЯ_3 про надання відомостей з Державного земельного кадастру, а також витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, відповідно до якого головне управління надало інформацію стосовно дій державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_75 та ОСОБА_7 за період з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року та зазначило, що у діях державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_75 та ОСОБА_7 вбачаються помилки при внесенні відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру (т. 9 а.с. 60-114);

- дані протоколу огляду документів від 09 серпня 2018 року згідно якого оглянуто CD-R диск, вилучений 18.06.2018 року в ході проведення тимчасового доступу до документів ІНФОРМАЦІЯ_21 , картографії, та кадастру. Встановлено, що 56 електронних документів, створені на 28 земельних ділянок, власниками яких є одні і ті ж особи, тобто на кожну із вказаних ділянок створено по два електронні документи (т. 9 а.с. 157-177);

- дані протоколу огляду документів від 20 квітня 2018 року згідно якого проведено огляд веб-сайту Публічна кадастрова карта та встановлено, що відносно 28 земельних ділянок два кадастрові номери позначають одну і ту ж земельну ділянку. Крім цього в ході огляду встановлено, що при введенні у пошуковому рядку окремих кадастрових номерів на екрані монітору з'являється повідомлення із текстом "Відомості про земельну ділянку з кадастровим номером відсутні" (т. 9 а.с. 178-201);

- дані особової карти державного службовця ОСОБА_7 (т. 9 а.с. 208-210);

- даними наказу ІНФОРМАЦІЯ_14 від 05 жовтня 2017 року № 491/0/50-17-к, відповідно до якого ОСОБА_7 призначено на посаду державного кадастроваго реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_22 (т. 9 а.с. 213)

- дані посадової інструкції затвердженої в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_14 , згідно якої визначено посадові обов'язки державного кадастроваго реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_22 (т. 9 а.с. 214-215);

- дані листа ІНФОРМАЦІЯ_23 від 06 квітня 2018 року №5909/5/99-99-08-02-02-16 з додатком, про отримані ОСОБА_7 доходи за місцем роботи у період з 1 кв. 2012 р. по 4 кв. 2017 р. (т. 9 а.с. 217-219);

- дані розподілу обов'язків затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_12 від 09 грудня 2013 року № 55, згідно якого розподілено обов'язки між начальником та заступником начальника - завідувачем ІНФОРМАЦІЯ_20 (т. 9 а.с. 230-233);

- дані порядку затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_12 від 09 грудня 2013 року № 55, згідно якого визначено взаємозаміщення начальника та заступника начальника - завідувача ІНФОРМАЦІЯ_20 (т. 9 а.с. 234);

- дані наказу ІНФОРМАЦІЯ_12 від 01 лютого 2013 року № 7, відповідно до якого на провідного спеціаліста сектору державного земельного кадастру відділу ОСОБА_7 покладено обов'язки щодо здійснення функцій державних кадастрових реєстраторів у ІНФОРМАЦІЯ_3 (т. 9 а.с. 235);

- дані рапорту начальника управління ГСУ національної поліції України підполковника поліції ОСОБА_107 про те, що в діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 362 КК України (т. 10 а.с. 25);

- дані рапорту старшого інспектора з особливих доручень Департаменту кіберполіції національної поліції України ОСОБА_108 про те, що в діях кадастрових реєстраторів ОСОБА_75 та ОСОБА_7 вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України (т. 10 а.с. 28);

- дані пояснюючої ОСОБА_7 , де зазначено, що за період роботи з дати призначення і по сьогоднішній день, він особисто надав адміністративну послугу у вигляді Витягу з державного земельного кадастру господарству ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " 28.12.2017 року на земельну ділянку; більше адміністративні послуги господарствам ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ним не надавались (т. 10 а.с. 33);

- дані листа ІНФОРМАЦІЯ_14 від 06 квітня 2018 року № 10-23-0.2-2329/2-18 з додатком, відповідно до якого Головне управління надало інформацію яка стала відома під час розгляду звернень громадян, стосовно дій державних кадастрових реєстраторів ОСОБА_75 та ОСОБА_7 із застосуванням ЕЦП за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 по земельних ділянках (т. 10 а.с. 36-41);.

- дані листа ІНФОРМАЦІЯ_14 від 16 липня 2018 року № 10-23-0.2-4554/2-18 з додатком, відповідно до якого Головне управління надало інформацію про реєстрацію в Державному реєстрі земель земельних ділянок згідно переліку та відомостей про те, у якому порядку та на підставі яких документів повинна була здійснюватись державна реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, зокрема у період з 30.09.2023 по 15.11.2013 (т. 10 а.с. 45-52);

- дані інструкції з використання функціональної можливості Національної кадастрової системи «Державна реєстрація земельних ділянок», згідно якої визначений порядок роботи у програмі при реєстрації земельних ділянок (т. 10 а.с. 59-74).

Судом першої інстанції, за клопотанням сторони захисту були досліджені інші докази, які містяться в матеріалах кримінального провадження та долучені до матеріалів кримінального провадження, котрі вказують про існування державних актів та технічної документації виготовлені 04.03.2013 землевпорядною організацією ПП « ОСОБА_85 » та 29.05.2013 ПП « ОСОБА_92 » на земельні ділянки щодо яких обвинувачення стверджувало, що ОСОБА_109 здійснив несанкціоновані зміни в автоматизованій системі:

- державні акти на право приватної власності на землю, відповідно до яких ОСОБА_29 , ОСОБА_22 , ОСОБА_20 , ОСОБА_110 , ОСОБА_23 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_13 , ОСОБА_17 , ОСОБА_115 , ОСОБА_46 , ОСОБА_39 , ОСОБА_60 , ОСОБА_31 , ОСОБА_16 , ОСОБА_21 , ОСОБА_37 , ОСОБА_27 , ОСОБА_41 , ОСОБА_88 , ОСОБА_26 , ОСОБА_116 , ОСОБА_15 , ОСОБА_11 , ОСОБА_86 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_63 , ОСОБА_25 , ОСОБА_24 , ОСОБА_19 , ОСОБА_28 , ОСОБА_14 , ОСОБА_18 , ОСОБА_35 , ОСОБА_40 , ОСОБА_12 , ОСОБА_119 мають у власності земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Чорнобаївської селищної ради (а.с. 1-43 т.1 письмових доказів);

- договори оренди землі від 11.03.2004, відповідно до яких вищевказані особи передали належні їм земельні ділянки в оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (т.1 а.с.44-134 письмових доказів);

- книга записів реєстрації договорів оренди земельних ділянок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (т.1 а.с.135-171 письмових доказів);

- заяви ОСОБА_13 , ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , ОСОБА_11 , ОСОБА_69 , ОСОБА_14 , до ІНФОРМАЦІЯ_24 , ІНФОРМАЦІЯ_25 про скасування помилкового кадастрового номера (т.1 а.с.172-177 письмових доказів);

- наказ ІНФОРМАЦІЯ_26 від 25.01.2013 №25 з додатком про визначення державних кадастрових реєстраторів (т. 1 а.с.178-185письмових доказів);

- рішення ІНФОРМАЦІЯ_27 , відповідно до яких позови ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до фізичних осіб та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » про визнання недійсними договорів оренди землі задоволені (т.1 а.с.187-206);

- інструкції користувача по роботі з Національною кадастровою системою та інструкція з використання функціональної можливості Національної кадастрової системи (т.1 а.с.207-254 письмових доказів);

- лист ІНФОРМАЦІЯ_24 від 17.09.2018 №29-23-0.61-5821/2-18 з додатком у вигляді інформації щодо наявності договорів оренди земельних ділянок приватної власності в адмінмежах ІНФОРМАЦІЯ_4 , укладених за період 2004-2013 роки (т.1 а.с.300-305 письмових доказів);

- лист ІНФОРМАЦІЯ_24 від 19.09.2018 №29-23-0.6-5914/2-18 з додатком, відповідно до якого надані роз'яснення законодавства, а також зазначено, що у Національній кадастровій системі (ДЗК) наявні відомості про земельні ділянки з кадастровими номерами згідно переліку, які відображаються як «пакетно завантажені». Державна реєстрація договорів оренди проведена у 2004 році у Книзі записів реєстрації договорів оренди, яка у відповідності до «тимчасового порядку ведення державного реєстру земель» являється складовою частиною Державного реєстру земель, відомості про вказані земельні ділянки вважаються такими, що зареєстровані в Державному реєстрі земель (т.1 а.с.308-317 письмових доказів);

- заяви про надання відомостей з Державного земельного кадастру та витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки (а.с.21-178 т.2 письмових доказів).

Доводи апеляційної скарги прокурора про однобічність та неповноту судового слідства є безпідставними, оскільки в апеляційній скарзі прокурора не наведено жодного доказу, який би не був досліджений судом першої інстанції, і на який є посилання в обвинувальному акті.

Проаналізувавши докази в їх сукупності, судом вмотивовано встановлено, що право власності на вказані земельні ділянки були набуті їх власниками до 01.01.2013, відповідно до вимог ст.ст. 81, 116 Земельного кодексу України (далі - ЗК) (в редакції станом на день такого набуття щодо кожної земельної ділянки).

Водночас, з Державних актів на право приватної власності на землю, які були виготовлені та видані у період з 2001-2004 роки, з зазначенням в них площі, меж таких земельних ділянок та внесенням інформації про ці земельні ділянки до Книги записів державних актів на землю. Вбачається, що всім цим земельним ділянкам були присвоєні кадастрові номери, земельні ділянки, з моменту видання їх власникам Державних актів на право приватної власності на землю, з внесенням про це відповідних записів до Книги записів державних актів на право приватної власності на землю, є такими, що повністю сформовані. Відомості про ці земельні ділянки внесені до ДЗК (в паперовій формі), зареєстровані в ДЗК та як наслідок можуть виступати об'єктами цивільних прав.

В апеляційній скарзі прокурор не навів будь-якого обґрунтування на спростування висновків суду першої інстанції про відповідність дій ОСОБА_7 положенням Закону України «Про Державний земельний кадастр», Порядку ведення ДЗК тощо.

Відповідно до п.138 Порядку, згідно з яким, помилками у Державному земельному кадастрі є, в тому числі, помилка, допущена у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 01.01.2013 до Державного фонду документації із землеустрою), і така помилка виправляється державним кадастровим реєстратором за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру, у відповідності до положень п.п. 144, 146 Порядку на підставі заяв їх власників, які й були подані деякими власниками земельних ділянок та досліджені під час розгляду справи судом першої інстанції.

Крім того з приводу наслідків таких дій обвинуваченого, що призвело до внесення повторних відомостей, зміни інформації в актах земельних ділянок, суд першої інстанції зважив на п.138 Порядку. Водночас про наявність помилки також зазначено й у листі ІНФОРМАЦІЯ_24 від 23.04.018 №21-23-0.3-2706/2-18. При цьому у листі зазначено, що право власності на земельні ділянки було оформлено державними актами старого зразка, тому виникла необхідність присвоєння їм кадастрових номерів. З цією метою у 2013 році вказані земельні ділянки були зареєстровані у ДЗК та їм визначено і присвоєно кадастрові номери. При цьому деяким земельним ділянкам було помилково присвоєно два кадастрові номери. Дана помилка була допущена з тієї причини, що заявниками було укладено договори оренди або угоди про поновлення договорів оренди на одну і ту ж саму земельну ділянку одночасно з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » терміном на 10 років та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » терміном на 5 років.

Колегія суддів дійшла висновку про те, що сторона обвинувачення не довела та не надала суду допустимих та достатніх доказів, які б поза розумним сумнівом підтверджували в дях Довбиша склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України.

В той же час прокурор в апеляційній скарзі не навів доводів на спростування наведених висновків суду першої інстанції.

Доводи прокурора про невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні фактичним обставинам кримінального правопорушення є безпідставними, оскільки в апеляційній скарзі прокурора не наведено жодного доказу, який би не був досліджений судом, і на який є посилання в обвинувальному акті, або про дослідження якого заявляв прокурор в суді першої інстанції.

Та обставина, що державну реєстрацію земельних ділянок здійснювали державний реєстратор і начальник земельного відділу ОСОБА_7 і ОСОБА_72 одночасно за різними заявами, дії яких не були узгоджені, що й не інкримінувалось ОСОБА_7 , не свідчить, що останній здійснював несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї.

Районний суд, розглядаючи матеріали справи, обґрунтовано постановив виправдувальний вирок, зробивши ґрунтовний аналіз доказів, що були надані стороною обвинувачення, допитавши обвинуваченого, свідків, дослідивши письмові докази, зазначивши підстави для прийняття такого рішення. При цьому порушень процесуального порядку дослідження та оцінки доказів, наведених місцевим судом у вироку, судом апеляційної інстанції не встановлено, тому доводи апеляційної скарги прокурора з цього приводу, є необґрунтованими.

Доводи апеляційної скарги про надання судом першої інстанції неправильної оцінки фактичним обставинам є безпідставними, які спростовуються наявними у провадженні доказами.

Не наведено таких доказів і в апеляційній скарзі прокурора, яка за своїм змістом не відрізняється новизною: в ній наведені лише докази, які вже були досліджені судом першої інстанції та отримали його вірну оцінку.

Апеляційний суд не вбачає неповноти судового розгляду, адже під час нього не залишилися недослідженими обставини, з'ясування яких може мати істотне значення для ухвалення законного, обґрунтованого та справедливого судового рішення.

Доводи прокурора про істотні порушення судом першої інстанції кримінального процесуального закону є безпідставними. В апеляційній скарзі прокурора не наведено жодного порушення процесуального закону судом. Такі порушення вимог КПК України, які б тягли скасування виправдувального вироку, по справі відсутні.

Аргументи наведені в апеляційній скарзі прокурора не спростовують висновків суду першої інстанції щодо необхідності ухвалення виправдувального вироку.

Згідно ст.404 КПК України, судові рішення суду першої інстанції перевіряються апеляційним судом в межах апеляційної скарги.

За таких обставин, при відсутності підстав для скасування виправдувального вироку щодо Довбиша, відсутності об'єктивних та безспірних доказів для постановлення обвинувального вироку за даним обвинуваченням стосовно Довбиша та вичерпності можливості для отримання нових доказів, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга прокурора задоволенню не підлягає.

Керуючись, статтями 405, 407,415,419 КПК України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні - залишити без задоволення.

Вирок Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 18 листопада 2024 року про виправдання ОСОБА_7 за ч.1 ст.362 КК України - залишити без змін.

Ухвала суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її проголошення.

Головуючий - суддя -

Судді -