Ухвала від 20.06.2025 по справі 363/3159/25

"20" червня 2025 р. Справа № 363/3159/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2025 року м. Вишгород

Слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Вишгороді клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 12025116150000130 від 20.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,

ВСТАНОВИВ:

До Вишгородського районного суду Київської області надійшло клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 12025116150000130 від 20.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий посилається на те, що сектором дізнання Вишгородського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12025116150000130 від 20.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 19.05.2025 до Вишгородського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жительки АДРЕСА_1 про те, що невстановлена особа шляхом зловживання довірою в період часу із 06.05.2025 по 16.05.2025 заволоділа грошовими коштами в розмірі 32 822 гривні, що належать ФОП " ОСОБА_5 ".

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 пояснив, що він є приватним підприємцем (ФОП « ОСОБА_6 ») та основною діяльністю є роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами. Здійснює продаж продовольчих товарів через соціальну мережу «Інстаграм» (« ІНФОРМАЦІЯ_2 ») та його співмешканка в цьому допомагає.

Так, 05.05.2025 на вищевказану сторінку написала невідома особа жіночої статі, остання була підписана як « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та зробила замовлення товару. В подальшому, обговоривши вміст товару зазначили, що товар відправляється після того, як оплатять повну вартість замовлення.

Таким чином відправили реквізити для оплати ( НОМЕР_1 АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ») та суму замовлення. Сума даного замовлення вийшла 3900 гривень. Далі вищевказана особа 06.05.2025 надіслала квитанцію щодо оплати товару та написала дані для відправки (м. Київ, відділення № НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 , НОМЕР_3 ). Оскільки переказ грошових коштів на рахунок ФОП здійснювався з іншого банку, сума замовленого товару не прийшла відразу.

07.05.2025 вищевказана дана особа жіночої статі, яка представилась як « ОСОБА_8 » повідомила, що отримала дане замовлення та має намір замовити ще низькокалорійні фрукти. Вирішивши із нею вміст та суму замовлення особа надіслала квитанцію щодо перерахування нею грошових коштів в сумі 7255 гривень на вищевказаний рахунок та дані для відправки - відділення ІНФОРМАЦІЯ_5 № НОМЕР_4 м. Вишгород, НОМЕР_3 ).

08.05.2025 особа знову зробила замовлення товару на суму 6702 гривень та відправила квитанцію щодо оплати замовлення. Також вказала дані для відправки - відділення ІНФОРМАЦІЯ_5 № НОМЕР_4 м. Вишгород, НОМЕР_3 . Грошові кошти не надходили на рахунок.

09.05.2025 особа замовила продовольчі товари на суму 8500 гривень та відправила квитанцію щодо оплати. Дані для відправки збігаються із попередніми. Грошові кошти знову не надійшли.

10.05.2025 запитавши дану особу, чому не приходять грошові кошти за вищевказані замовлення, проте відповіді не отримали та акаунт був заблокований. В подальшому, 16.05.2025 дана особа написала з іншої сторінки як « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та замовила товар на суму 6465 гривень, надіслала квитанцію щодо оплати та вищевказані дані для відправки. Так, загальна сума збитку відповідно до наданих особою квитанцій становить - 32 822 гривні, які до теперішнього часу не надійшли на рахунок та на повідомлення особа не відповідає.

Прокурор вказує, що зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж має істотне значення для цього кримінального провадження і полягає у тому, що отримання інформації по номеру телефону: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » НОМЕР_3 у період часу з 00 год. 00 хв. 06.05.2025 по 00 год. 00 хв. 16.05.2025, що дасть можливість встановити, де на момент вчинення кримінального правопорушення та після його вчинення перебувала особа, яка аргументовано причетна до вчинення кримінального правопорушення, та перевірити причетність до даного кримінального правопорушення у кримінальному провадженні інших осіб встановити зв'язки між ними та безпосередньо органом досудового розслідування буде отримано важливий речовий доказ.

Зважаючи на вказані вище обставини, та те, що запитувана інформація знаходитися в оператора мобільного зв'язку, а також те, що вона має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, містить охоронювану законом таємницю та те, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації неможливо, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації, яка може знаходитись в операторів мобільного зв'язку: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ЄДРПОУ НОМЕР_5 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

В судове засідання прокурор не з'явився, в прохальній частині клопотання просить провести розгляд у його відсутність.

У відповідності до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття особи, яка подала клопотання, не перешкоджає розгляду клопотання.

Клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику представника особи, у володінні якої знаходиться інформація на підставі ст. 163 ч. 2 КПК України.

Дослідивши письмові матеріали клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, в тому числі, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок абонента , надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, наявна необхідність застосування цього заходу, що передбачено ст. 132 КПК України.

В судовому засіданні встановлено, що 20.05.2025 року до ЄРДР були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, що підтверджується витягом з кримінального провадження №12025116150000130.

Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження №12025116150000130 від 20.05.2025 року, що обґрунтовують клопотання, слідчий суддя вважає, що сторона кримінального провадження довела, що відомості, які містяться у вказаних документах, що містять охоронювану законом таємницю, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у зв'язку з чим вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Враховуючи вище викладене та керуючись статтями 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні за № 12025116150000130 від 20.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , дізнавачу сектору дізнання Вишгородського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , тимчасовий доступ до інформації яка знаходиться в операторів мобільного зв'язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » НОМЕР_3 у період часу з 00 год. 00 хв. 06.05.2025 по 00 год. 00 хв. 16.05.2025.

З можливістю вилучення наступної інформації:

адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (з розшифровкою їх місцезнаходження);

інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрація в мережі оператора зв'язку) із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі;

ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо;

типи з'єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо;

дата, час та тривалість з'єднання, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента;

ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості.

Інформацію надати на паперовому та електронному носіях.

Визначити строк дії ухвали тривалістю в 1 місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді апеляційному оскарженню не підлягає відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
128362751
Наступний документ
128362753
Інформація про рішення:
№ рішення: 128362752
№ справи: 363/3159/25
Дата рішення: 20.06.2025
Дата публікації: 26.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вишгородський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (20.06.2025)
Дата надходження: 19.06.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
11.06.2025 12:45 Вишгородський районний суд Київської області
16.06.2025 09:00 Вишгородський районний суд Київської області
20.06.2025 10:00 Вишгородський районний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШУБОЧКІНА ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
ШУБОЧКІНА ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА