Рішення від 29.05.2025 по справі 450/311/25

Справа № 450/311/25 Провадження № 2/450/766/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" травня 2025 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Мельничук І. І.

секретаря судового засідання Дикої О. Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 3247 МВС України, Пустомитівського відділу ДВС у Львівській області Західного МУЮ про визнання права власності та зобов'язання здійснити державну реєстрацію конфіскованого майна придбаного на публічних торгах, -

ВСТАНОВИВ:

в провадженні Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 3247 МВС України, Пустомитівського відділу ДВС у Львівській області Західного МУЮ про зобов'язання здійснити державну реєстрацію конфіскованого майна придбаного на публічних торгах, в якому позивач звернулася до суду з позовом, в якому позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати право власності на конфіскований автомобіль марки - «TOYOTA» модель - «AVENSIS»,2008 року випуску, колір - сірий, номер кузову - НОМЕР_1 за ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_2 ) паспорт НОМЕР_3 , адреса реєстрації АДРЕСА_1 на підставі акту про проведені електронні торги від 16.05.2024 №71284967; зобов?язати територіальний сервісний центр МВС № 3247 провести державну рестрацію автомобіля марки «TOYOTA» модель - «AVENSIS», 2008 року випуску, колір - сірий, номер кузову - НОМЕР_4 за ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_2 ) паспорт НОМЕР_3 , адреса ресстрації АДРЕСА_1 , який придбав вказане майно на підставі акту про проведені електронні торги від 16.05.2024 №71284967.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ОСОБА_1 набув право власності на конфісковане майно - автомобіль марки «TOYOTA», модель «AVENSIS», 2008 року випуску, кузов № НОМЕР_5 , номерний знак НОМЕР_6 - за результатами електронного аукціону, проведеного в рамках виконавчого провадження №71284967, відкритого на виконання ухвали Пустомитівського районного суду Львівської області від 13.02.2023 у справі №450/1345/22 про конфіскацію зазначеного транспортного засобу в дохід держави. Згідно з актом про проведені електронні торги від 16.05.2024, складеним державним виконавцем Пустомитівського відділу ДВС, переможцем торгів визнано ОСОБА_1 , і зазначено, що цей акт є підставою для подальшого оформлення права власності на транспортний засіб. Після отримання автомобіля від зберігача, ОСОБА_1 звернувся до ТСЦ № 3247 з метою державної реєстрації придбаного транспортного засобу. Однак йому було відмовлено в реєстрації на підставі пункту 11 Порядку №1388, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998, оскільки відсутнє судове рішення, яке підтверджує право власності на конфісковане майно з детальним зазначенням його технічних характеристик. Водночас, відповідно до розділу X Порядку реалізації арештованого майна (наказ Мін'юсту №2831/5 від 29.09.2016, реєстрація №1301/29431), акт електронних торгів визнається документом, що підтверджує виникнення права власності на майно, придбане в рамках виконавчого провадження. Таким чином, ОСОБА_1 фактично набув право власності на вказаний автомобіль у встановленому законодавством порядку, однак з огляду на вимоги пункту 11 Порядку №1388, державна реєстрація цього транспортного засобу можлива лише за наявності відповідного судового рішення. У зв'язку із чим, просить позовні вимоги задоволити.

25.01.2025 року провадження у справі відкрито.

31.03.2025 року справу призначено до судового розгляду.

В судове засідання позивач не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, однак направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі ,у зв'язку із виконанням ним службових/професійних обов'язків (надання медичної допомоги), вказав також, що позов підтримує у повному обсязі, просить задоволити.

Представник відповідача Територіального сервісного центру МВС України № 3247 - Руслан Гребенюк, в судове засідання позивач не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання, однак надіслав на адресу суду заяву, яку обґрунтовує тим, що Головний сервісний центр МВС є юридичною особою публічного права, про що свідчить положення, затверджене наказом МВС №1393 від 07.11.2015 (в редакції наказу МВС №142 від 28.02.2025). До його структури входять регіональні сервісні центри (РСЦ), а до складу останніх - територіальні сервісні центри (ТСЦ), зокрема ТСЦ №3247. ТСЦ МВС №3247, як структурна одиниця у складі РСЦ, не має статусу юридичної особи. Відповідно, такий підрозділ не наділений цивільною процесуальною правоздатністю та не може бути належним відповідачем у справі. На підставі вищезазначеного стороною зроблено висновок, що ТСЦ №3247 не може бути залучений як відповідач у даній справі, а дії, пов'язані з державної реєстрацією транспортного засобу, повинні здійснюватися юридичною особою - Головним сервісним центром МВС України.

Представник Пустомитівського відділу ДВС у Львівській області Західного МУЮ в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоч був належним чином повідомлений про час та місце розгляд справи. Клопотань до суду не скеровував.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні, дійшов до наступного висновку.

Згідно з ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до положень ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Перевіряючи обставини по справі судом встановлено, що згідно Акта про проведені електронні торги від 16.05.2024 року, виданого за підписом головного державного виконавця Лесі Гураль, вбачається, що при примусовому виконанні Ухвали № 450/1345/22, виданої 13.02.2023 року Пустомитівським районним судом Львівської області про конфіскацію в дохід держави автомобіля Toyota Avensis, реєстраційний номер НОМЕР_6 , сірого кольору, 2008 р.в., VIN НОМЕР_5 та ключ запалювання до нього, яке відповідно до статті 61 ЗУ «Про виконавче провадження» передано на реалізацію вищезазначене арештоване рухоме майно, яка здійснювалась шляхом електронного аукціону (торгів), які проводилися ДП «СЕТАМ» 29.04.2024 року, боржником вказано - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягувача - Пустомитівську окружну прокуратуру (ЄДРПОУ: 02910031).

Відповідно до протоколу проведення електронних торгів № 610174 від 29.04.2024 року, щодо майна: Toyota Avensis, реєстраційний номер НОМЕР_6 , сірого кольору, 2008 р.в., VIN НОМЕР_5 , місцезнаходження якого : с. Солонка, вул. Стрийська, Львівський р-н, Львівська обл., стартова ціна: 86 595,00 грн, ціна продажу становить - 100 010, 00 грн., переможцем відповідно визнано ОСОБА_1 та зазначено суму в розмірі 95 009,50 грн, яку йому необхідно перерахувати на рахунок продавця, ким є Пустомитівський ВДВС у Львівському районі Львівської області ЗМУ МЮ до 09.05.2024 року.

Звертаючись до суду з вищезазначеним позовом, позивач зазначає, що після отримання майна у зберігача з метою проведення державної реєстрації вказаного майна, він звернувся в ТСЦ № 3247, однак йому було відмовлено у проведенні вказаної дії на підставі п. 11 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України N? 1388 від 7.09.1998 N? 1388.

Відповідно до ч.1ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).

За приписами ч.1 ст.316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших.

Відповідно до ч.1, 2 ст.321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно з положеннями ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.

Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації (ч.1 ст.182 ЦК України).

Згідно ст.34 Закону України «Про дорожній рух», державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів встановлена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (далі за текстом - Порядок)

Згідно з пунктом 3 вищевказаного Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

За приписами абзаців першого та другого пункту 7 вищевказаного Порядку власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів. Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, встановленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Положеннями пункту 8 вищевказаного Порядку визначено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Відповідно до абзацу п'ятого пункту 8 Порядку документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договір купівлі-продажу транспортного засобу, укладений між покупцем та суб'єктом господарювання, який є власником зареєстрованого за ним транспортного засобу і здійснює оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, підписаний уповноваженою особою такого суб'єкта господарювання та скріплений печаткою (у разі наявності); укладені та оформлені в центрах надання адміністративних послуг у присутності адміністраторів таких центрів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою; договір комісії між власником транспортного засобу і суб'єктом господарювання, який за таким договором є комісіонером, та договір купівлі-продажу транспортного засобу, за яким продавцем є такий суб'єкт господарювання, які підписані від імені суб'єкта господарювання уповноваженою особою, - у разі продажу транспортних засобів суб'єктами господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів особами, уповноваженими управляти таким майном; рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, оформлений в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; документи, що підтверджують придбання транспортного засобу для необхідності використання його під час проведення оперативно-розшукових, контррозвідувальних, розвідувальних заходів та негласних слідчих (розшукових) дій відповідно до законодавства (крім транспортних засобів, не зареєстрованих у сервісних центрах МВС); митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу або зазначений у такому договорі окремий договір купівлі-продажу (викупу) предмета лізингу, або інший договір, визначений договором фінансового лізингу; акт про проведений електронний аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем; рішення про безоплатну передачу конфіскованого майна, винесене комісією, утвореною відповідно до пункту 11 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985; акт про придбання майна на аукціоні з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність); договір купівлі-продажу транспортного засобу, укладений за результатами прилюдних торгів (аукціону) або електронних торгів, за яким продавцем виступає Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, або акт про реалізацію активів на електронних торгах, виданий Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів; акт про придбання товару на електронному аукціоні, виданий митним органом у разі продажу транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 243 Митного кодексу України; договір купівлі-продажу, оформлений в електронній формі засобами електронного кабінету водія або Порталу Дія.

Враховуючи вищевикладене, державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови надання власниками транспортних засобів, зокрема, документів, які підтверджують правомірність їх придбання, отримання, ввезення, митного оформлення, а також відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху. Також цієї нормою встановлено вичерпний перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин.

У той же час, суд вважає за необхідне зазначити, що ухвалою слідчого судді Пустомитівського районного суду Львівської області від 13.02.2023 року постановлено клопотання прокурора Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області Р. Артимовича про вирішення доля речових доказів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022142430000091 від 14.05.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України - задоволити; скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І. від 21.06.2022 року у справі № 450/1345/22, провадження № 1-кс/450/452/22, на автомобіль марки Toyota Avensis, реєстраційний номер НОМЕР_6 , сірого кольору, 2008 р.в., VIN НОМЕР_5 з ключем запалювання до нього; речові докази у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022142430000091 від 14.05.2022 року, а саме: автомобіль марки Toyota Avensis, реєстраційний номер НОМЕР_6 , сірого кольору, 2008 р.в., VIN НОМЕР_5 та ключ запалювання до нього - конфіскувати в дохід держави.

Однак, як вбачається із мотивів вищевказаної ухвали, судом встановлено, що оскільки автомобіль «Toyota Avensis» реєстраційний номер НОМЕР_6 , із VIN № НОМЕР_7 є предметом кримінального правопорушення та визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні, кримінальне провадження закрито дізнавачем, власника автомобіля не встановлено, правові підстави для повернення його будь-якій іншій особі відсутні, а експлуатація вказаного автомобіля на території України заборонена, за сукупністю наведених обставин слідчий суддя погодився із обґрунтуванням прокурора щодо доцільності конфіскації автомобіля в дохід держави, що у майбутньому надасть можливість передати вказаний автомобіль Збройним Силам України, що за умов воєнного стану в Україні буде відповідати суспільним інтересам.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 16 грудня 2020 року у справі № 278/3640/18 суд, аналізуючи положення статті 334 ЦК України та статті 34 Закону України «Про дорожній рух», зазначив, що видане за результатами проведення реєстраційних дій свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу лише підтверджує проведення реєстраційної процедури та внесення до Єдиного державного реєстру МВС відомостей про транспортний засіб і його власника, проте як самостійний документ право власності у особи не породжує.

Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19 травня 2020 року у справі № 916/1608/18 зазначила, що вирішуючи спір про визнання права власності на підставі статті 392 ЦК України, слід враховувати, що за змістом вказаної норми права судове рішення не породжує права власності, а лише підтверджує наявне у позивача право власності, набуте раніше на законних підставах, якщо відповідач не визнає, заперечує або оспорює його. Отже, передумовами та матеріальними підставами для захисту права власності у судовому порядку є наявність підтвердженого належними доказами як права власності на майно, яке оспорюється або не визнається іншою особою, так і порушення (невизнання або оспорювання) цього права на спірне майно. Позивачем у такому позові може бути суб'єкт, який вважає себе власником певного майна, однак не може належним чином реалізувати свої правомочності у зв'язку із наявністю щодо цього права сумнівів з боку третіх осіб чи необхідністю одержати правовстановлюючі документи.

Відповідач Територіальний сервісний центр № 3247 МВС України у цій справі проводить лише державну реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з обліку транспортних засобів, а між позивачем та відповідачем не існує будь-яких цивільно-правових відносин, у зв'язку з чим сервісний центр не може бути особою, яка не визнає, порушує або оспорює право позивача на транспортний засіб. У той же час позивачем не пред'явлено вимоги до відповідача Пустомитівського ВДВС у Львівському районі Львівської області ЗМУ МЮ, та не вказано, які саме права ним порушено, чи оспорюються.

Із наведеного слідує, що між сторонами відсутній будь-який цивільно-правовий спір стосовно права власності на спірний автомобіль, оскільки, одним із відповідачів є міжрегіональним територіальним органом з надання сервісних послуг МВС/орган державної влади, який здійснює лише реєстраційні дії щодо цього майна, не є учасником цивільно-правих відносин, а отже і особою, яка не визнає, порушує або оспорює право позивача на транспортний засіб, в той же час позивач в позові тільки посилається на відмову у проведенні державної реєстрації автомобіль марки «TOYOTA» модель «AVENSIS», номерний знак НОМЕР_8 , номер кузову: НОМЕР_5 на підставі п. 11 Порядку, однак не долучає такої до матеріалів справи.

Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 21 січня 2021 року у справі № 161/19385/19 (провадження № 61-10739св20) та постанові Верховного Суду від 13 травня 2019 року у справі № 757/35505/17-ц (провадження № 61-32445св18).

Фактично між сторонами існує спір стосовно проведення державної реєстрації транспортного засобу, а не спір про право власності, тому у разі незгоди з діями працівників сервісного центру позивач не позбавлений права звернутися до суду з позовом в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 3247 МВС України, Пустомитівського відділу ДВС у Львівській області Західного МУЮ про визнання права власності та зобов'язання здійснити державну реєстрацію конфіскованого майна придбаного на публічних торгах, подано, як до неналежного відповідача, який не оспорює право власності позивача на транспортний засіб, а тому, відсутні підстави для задоволення і вимоги про зобов'язання проведення державної реєстрації вищевказаного транспортного засобу, оскільки така є похідною від основної вимоги та підстав для їх задоволення не встановлено, а відтак суд прийшов до висновку про те, що у похідній вимозі необхідно відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 316, 321, 328, 392 ЦК України, ст. ст.13, 81, 83, 258, 259, 263-265, 273, 279, 352-354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

в задоволенні позову ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру № 3247 МВС України, Пустомитівського відділу ДВС у Львівській області Західного МУЮ про визнання права власності та зобов'язання здійснити державну реєстрацію конфіскованого майна придбаного на публічних торгах - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст судового рішення складено 29.05.2025 року.

СуддяІ. І. Мельничук