Постанова від 14.12.2010 по справі 6060/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" грудня 2010 р. Справа № 2-а-6060/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Неділька Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємця ОСОБА_3 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області про скасування постанови про застосування фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Приватний підприємець ОСОБА_3 (далі - позивач) звернувся з позовом до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі - відповідач, Головавтотрансінспекція), в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову № 105869 від 26.10.2010 р. про застосування фінансових санкцій, оскільки жодних порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" не допускав.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, мотивуючи це тим, що позивач мав усі документи, перелік яких визначено ст.39, 40 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема, ліцензію та ліцензійну картку на здійснення перевезень пасажирів на таксі. Також зазначає, що позивача не викликали на розгляд справи про порушення Закону "Про автомобільний транспорт", чим порушено його права.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову, вказавши на те, що при рейдовій перевірці встановлено відсутність у позивача національного посвідчення водія відповідної категорії, яке передбачено п.2 Положення про порядок видачі посвідчень та допуску громадян до керування транспортними засобами, що є порушенням ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Тому до позивача обгрунтовано застосовано фінансову санкцію на підставі абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у розмірі 1700 грн. Зазначив, що ОСОБА_3 викликали до Територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області на розгляд справи про порушення транспортного законодавства, однак позивач з невідомих причин не прибув.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази суд приходить до висновку про необгрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 06.10.2010 р. державними інспекторами Територіального управлінння Головавтотрансінспекції в Херсонській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, у якому зафіксовано надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, визначених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутня медична картка, посвідчення водія не національного зразка.

На підставі зазначеного акту, начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Херсонській області 26.10.2010 р. винесено постанову № 105869 про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. за порушення, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Суд вважає, що фінансова санкція застосована до позивача правомірно з наступних підстав.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови № 1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обов"язковою до виконання.

Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності при наданні послуг з перевезення пасажирів. Для здійснення цього виду перевезення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачений обов"язок оформлення таких документів:

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком.

Відповідно до п.2 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 р. № 340, особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія відповідної категорії (далі - посвідчення водія).

Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується долученою до позовної заяви копією посвідчення водія ААЧ № 939045 на час перевірки у ОСОБА_3 не було національного посвідчення водія відповідної категорії, а було посвідчення колишнього СРСР.

Таким чином, суд погоджується з доводами представника відповідача щодо відсутності у ОСОБА_3 документів, визначених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Згідно абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем правомірно застосовано до ОСОБА_3 фінансову санкцію у розмірі 1700 грн.

Суд не бере до уваги твердження позивача про те, що його не викликали до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Херсонській області, оскільки це спростовується викликом від 11.10.2010 р. № 22/01-06-3317 на розгляд справи про порушення на 26.10.2010 р., який отримано позивачем 18.10.2010 р.

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Відмовити в задоволенні позову приватного підприємця ОСОБА_3 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області про скасування постанови про застосування фінансових (штрафних) санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14 грудня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 2.33