Постанова від 10.12.2010 по справі 3860/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2010 р. Справа № 2-а-3860/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Кравченко К.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області (далі - позивач, ДПІ) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 1 908,75 грн..

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 1 908,75 грн., які нараховані рішенням від 13.07.2009 р. № 0001382306 та № 0001392306, що прийнято на підставі акту перевірки від 29.06.2009 р. за № 107/211923/НОМЕР_3. Оскільки відповідач не виплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

29.06.2009 року працівниками Державної податкової адміністрації Херсонської області на підставі направлення на перевірку № 864/237 від 10.06.2009 року було здійснено перевірку з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у належній відповідачу господарській одиниці - кіоску, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, за результатами якої складено акт перевірки від 29.06.2009 р. за № 107/211923/НОМЕР_3.

На підставі зазначеного акту позивачем прийнятті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 13.07.2009 р. № 0001382306 та № 0001392306.

Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 13.07.2009 р. № 0001382306 в сумі 1445,00 грн. стало порушення останнім пунктів 5, 9, 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, якими зобов'язано суб'єктів підприємницької діяльності: проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Виявленні під час перевірки порушення полягають у наступному: не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій в книзі обліку розрахункових операцій (КОРО); проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування; використання не зареєстрованої належним чином КОРО.

Відповідальність за данні порушення передбачена пунктами 3, 4, 6 ст. 17 Закону №265/95-ВР, якими передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання застосовуються фінансові санкції у розмірі - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 3); у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 4); у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості - п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 6).

Також підставами для застосування до відповідача фінансової санкції від 13.07.2009 р. № 0001392306 в сумі 1063,75 стало порушення останнім вимог п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 та зареєстрованого в Мін'юсті України 13.01.2005 р. № 40/10320, а саме - не оприбуткування готівкових коштів, що надходять до кас (місця проведення розрахунків) на загальну суму 212,75 грн. за період обліку з 05.02.2009 по 11.02.2009 р.. Вказана сума не оприбуткована в книзі обліку доходів і витрат, записи в ній про оприбуткування вказаної суми відсутні.

Відповідно до Указу Президента України від 12.06.1995 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» до відповідача застосована штрафна санкція за не оприбуткування готівки в сумі 1063,75 грн. в п'ятикратному розмірі вказаної не оприбуткованої суми готівки яка складала 212,75 грн..

Вищезазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому вони є чинними та підлягають виконанню. Але після часткового погашення заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях, залишилась несплачена сума в розмірі 1908,75 грн.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стати безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.

Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) до державного бюджету ( на р/р 31113104700267, код платежу 21080900, в установі банку УДК 24103683, МФО 852010) штрафну (фінансову) санкцію у сумі 19085,75 грн. (одна тисяча дев'ятсот вісім грн. 75 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5