Постанова від 02.12.2010 по справі 2а-7268/10/1870

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2010 р. Справа № 2а-7268/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

представника позивача - Груздо Т.С., представника відповідача - Масіч - Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Еней" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача - приватного підприємства «Еней» (далі по тексту - відповідач, ПП «Еней») - адміністративно-господарські санкції та пеню на загальну суму 4069,57 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який до 16.04.2010 повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції, не виконав свого обов'язку, чим спричинив збитки державі в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги уточнив, пояснив що станом на день розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 3787,36 грн, у т. ч.: сума адміністративно-господарських санкцій - 3740,32 грн, пеня - 47,04 грн. Оскільки вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена, вона підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, пояснив, що відповідно до ст. 177 Господарського кодексу України ПП «Еней» як суб'єкт господарювання повинен створювати спеціальні робочі місця для осіб з обмеженою працездатністю та організовувати їх професійну підготовку лише за рішенням місцевої ради, а не відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Крім того, на суб'єктів господарювання не покладено обов'язок по пошуку інвалідів для працевлаштування, у зв'язку з чим просив відмовити Сумському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів у задоволенні адміністративного позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року N 875-XII (далі по тексту - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

У судовому засіданні встановлено, що 27.05.2010 р. посадовими особами Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів була проведена документальна перевірка ПП «Еней» з питань дотримання вимог ст. ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». У результаті перевірки встановлено невиконання відповідачем вимог ст. ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та виявлено такі порушення: підприємство не зареєстроване у відділенні Фонду, не надав звіт Ф10ПІ за 2009 р., не виконаний 4% норматив з працевлаштування інвалідів, про що складено Акт перевірки виконання вимог ст. ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (а.с. 5-6).

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, відповідач протягом 2009 року не надавав звітність за формою 3-ПН «Про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу у працівниках» про направлення на підприємство для працевлаштування інвалідів (а.с. 12).

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції в сумі 3740,32 грн.

За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу було нараховано пеню в сумі 47,04 грн.

Оскільки вказані суми відповідачем не сплачено, за ним утворилася заборгованість у розмірі 3787,36 грн.

Несплата відповідачем коштів до Державного бюджету України за не створене у 2009 році робоче місце для працевлаштування інваліда перешкоджає належному та своєчасному повному фінансуванню заходів по соціальній, трудовій, фізкультурно-спортивній та професійній реабілітації інвалідів та надання цільової позики на створення робочих місць для інвалідів, завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє повною мірою створити інвалідам необхідні умови, які дають змогу вести повноцінний спосіб життя.

Заборгованість відповідачем у повному обсязі не сплачена і складає 3787,36 грн, у т.ч.:

3740,32 грн - адміністративно-господарські санкції;

47,04 грн - пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.

Таким чином судом достовірно встановлено, що заборгованість відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи залишається не сплаченою і складає 3787,36 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми адміністративно-господарських санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Еней" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Еней" (МФО 337568, р/р 26009310048 у Сумському обласному управлінні ВАТ "Державний ощадний банк України", код ЄДРПОУ 21119350) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ГУДКУ у Сумській області, рахунок 31212230700002, МФО 837013, код ЄДРПОУ 14004771) адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 3787,36 грн (три тисячі сімсот вісімдесят сім грн 36 коп).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

Повний текст постанови виготовлено "07" грудня 2010 р.

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах