Рішення від 23.06.2025 по справі 520/6061/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

23 червня 2025 року № 520/6061/25

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року», в частині встановлення офіцеру юридичної служби ІНФОРМАЦІЯ_1 старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_1 вислуги років станом на 01 січня 2025 року у календарному обчисленні, пільговому обчисленні та всієї вислуги років;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо проведення розрахунку вислуги років без урахування календарної вислуги років за період з 01.08.2003 по 14.06.2008, протягом якого ОСОБА_1 навчався в закладі вищої освіти після закінчення якого присвоєно офіцерське (спеціальне) звання до вступу на службу до Збройних Сил України - з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо проведення розрахунку вислуги років без урахування пільгової вислуги років за період з 24.05.2022 по 31.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023, протягом якого ОСОБА_1 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на пільгових умовах - з розрахунку один місяць служби за три місяці;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно здійснити перерахунок календарної вислуги років, пільгової вислуги років та всієї вислуги років офіцеру юридичної служби ІНФОРМАЦІЯ_1 капітану юстиції ОСОБА_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести зміни в наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно - господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року», в якому зазначити календарну вислугу років офіцеру юридичної служби ІНФОРМАЦІЯ_1 капітану юстиції ОСОБА_1 5 років 1 місяць 4 дні, з урахуванням календарної вислуги років за період з 01.08.2003 по 14.06.2008, протягом якого ОСОБА_1 навчався в закладі вищої освіти після закінчення якого присвоєно офіцерське (спеціальне) звання до вступу на службу до Збройних Сил України - з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести зміни в наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно - господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року», в якому зазначити пільгову вислугу років офіцеру юридичної служби ІНФОРМАЦІЯ_1 капітану юстиції ОСОБА_1 2 роки 8 місяців 12 днів, з урахуванням пільгової вислуги років за період з 24.05.2022 по 31.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023, протягом якого ОСОБА_1 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на пільгових умовах - з розрахунку один місяць служби за три місяці;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести зміни в наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно - господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року», в якому зазначити всю вислуги років офіцеру юридичної служби ІНФОРМАЦІЯ_1 капітану юстиції ОСОБА_1 7 років 9 місяців 16 днів;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 01 січня 2025 року з урахуванням надбавки за вислугу років на військовій службі у відсотках посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням в розмірах 30 відсотків, з урахуванням раніше виплачених сум, з урахуванням всієї вислуги років: 7 років 9 місяців 16 днів, відповідно до пункту 1 розділу IV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства обороги України від 07.06.2018 №260.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у наказі начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» відповідачем неправомірно та необґрунтовано підраховано позивачу вислугу років, а саме у спірному наказі зазначена календарна вислуга позивача - 04 роки 01 місяць 24 дні, всього - 04 роки 01 місяць 24 дні. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, посилаючись на те, що розрахунок календарної вислуги років з урахуванням навчання в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого має бути 5 років 1 місяць 4 дні. Крім того, на думку позивача, відповідач протиправно не здійснив обрахунок пільгової вислуги років у співвідношенні один місяць служби за три місяці за час прийняття ним участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій у період за період з 24.05.2022 по 31.01.2023 та за період з 08.08.2023 по 23.10.2023. Зазначені обставини зумовили звернення до суду з даним позовом.

Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву вказав, що при розрахунку календарної вислуги років враховано період навчання позивача із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, оскільки фактична військова служба позивача складає 2 роки 7 місяців 27 дні, а період навчання складає 4 роки 10 місяців 14 днів, в наказі вказано календарна вислуга позивача 4 роки 1 місяць 24 дні. Зазначив, що відсутні підстав для зарахування до пільгової вислуги років час участі в бойових діях, як один місяць служби за три місяці, оскільки вказане зарахування відбивається при участі в бойових діях у воєнний час, а відповідно до абзацу 3 статті 4 Закону України «Про оборону України» з моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій настає воєнний час, який закінчується у день і час припинення стану війни. На даний час стан війни не оголошено, триває воєнний стан. З огляду на викладене, позовні вимоги є необґрунтованими, та в їх задоволенні належить відмовити в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2022 року по теперішній час проходе військову службу у Збройних Силах України, з 07.05.2022 - у військовій частині НОМЕР_2 ( НОМЕР_3 окремий стрілецький батальйон ІНФОРМАЦІЯ_3 ), з 08.03.2023 - у ІНФОРМАЦІЯ_4 на посаді офіцера юридичної служби.

Згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» календарна вислуга позивача становить - 04 роки 01 місяць 24 дні, всього - 04 роки 01 місяць 24 дні.

Не погоджуючись із вказаним розрахунком вислуги років, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі визначає Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII).

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону №2011-XII час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частинами 1-4 ст. 9 Закону №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Питання грошового забезпечення військовослужбовців врегульовано положеннями від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», наказом МО України від 07.06.2018 №260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам».

Відповідно до розділу IV Порядку №260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за вислугу років на військовій службі у відсотках посадового окладу (за основною чи тимчасово займаною посадою) з урахуванням окладу за військовим званням у таких розмірах: від 1 до 5 років - 25 відсотків; від 5 до 10 років - 30 відсотків; від 10 до 15 років - 35 відсотків; від 15 до 20 років - 40 відсотків; від 20 до 25 років - 45 відсотків; від 25 і більше років - 50 відсотків.

Вислуга років для виплати надбавки обчислюється з дня початку до дня закінчення проходження військової служби відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Для виплати надбавки за вислугу років зараховуються періоди:

зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб";

проходження військової служби, які зараховуються на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця на посадах, передбачених у штатах кораблів, катерів, морських суден або самохідних рейдових суден (далі - кораблі (судна)), у тому числі, які ремонтуються, а також на посадах, передбачених в управліннях груп, ланок, загонів, дивізіонів, бригад і центрів, до складу яких входять кораблі (судна), які постійно розміщені на кораблях (суднах);

проходження військової служби під час виконання обов'язків у складі національного контингенту і національного персоналу, які зараховуються на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці.

Періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років у пільговому порядку, обчислюються відповідно до чинного законодавства України.

Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до раніше встановленого порядку, перерахунку в бік зменшення не підлягають.(п.3)

Для виплати надбавки за вислугу років командир військової частини щорічно станом на 01 січня оголошує наказом вислугу років військовослужбовців.

Наказ видається на підставі особових справ військовослужбовців та інших документів (за їх наявності), що підтверджують проходження військової служби. Календарна та пільгова вислуга років зазначаються окремо.

Оголошення вислуги років для командира військової частини здійснюється наказом вищого командира за підпорядкованістю. (п.6)

З приводу зарахування позивачу до календарної вислуги років періоду навчання у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, суд вказує наступне.

Так, пунктом 2 Постанови №393 встановлено, що до вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, особам із спеціальним званням Бюро економічної безпеки, особам, зазначеним у пункті ж статті 1-2 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, під час призначення пенсії згідно з пунктом а частини першої статті 12 зазначеного Закону додатково зараховується час навчання в межах до п'яти років (незалежно від форми навчання) у цивільних закладах вищої освіти, а також в інших закладах освіти, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби, Бюро економічної безпеки або до призначення на відповідну посаду із розрахунку - один рік навчання за шість місяців служби.

При цьому, суд зазначає, що відповідач не заперечує право позивача на зарахування до його календарної вислуги років для виплати надбавки за вислугу років періоди його навчання з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та зазначає що таке зарахування відбулось з урахуванням терміну навчання 4 роки 10 місяців 14 днів.

Так, судом встановлено, що з 01.08.2003 по 14.06.2008 позивач навчався на денній формі навчання в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Термін навчання склав 4 роки 10 місяців 14 днів. Із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби це складає 2 роки 5 місяців 7 днів.

Згідно військового квитка серії НОМЕР_4 , ОСОБА_1 наказом Міністерства оборони України №855 від 17.10.2008 присвоєне військове звання молодший лейтенант юстиції.

Позивач призваний на військову службу під час мобілізації на особливий період 07.05.2022 року.

Станом на 01.01.2025 року календарна вислуга років склала (тільки військова служба) складає 2 роки 7 місяців 27 днів.

Згідно наказу відповідача №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» календарна вислуга позивача становить - 04 роки 01 місяць 24 дні, всього - 04 роки 01 місяць 24 дні.

Отже, відповідачем до календарної вислуги років (окрім 2 років 7 місяців 27 днів військової служби) зараховано 1 рік 5 місяців 27 днів, як він зазначає, з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби за період з 01.08.2003 по 14.06.2008.

Таким чином, з урахуванням вислуги років на військовій службі з 07.05.2022 та навчання, з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, станом на 01.01.2025, календарна вислуга років позивача, за підрахунком ІНФОРМАЦІЯ_1 склала 4 роки 01 місяць 24 дні, що не відповідає умовам і порядку обчислення вислуги років, визначеним постановою Кабінету Міністрів України №393, оскільки один рік навчання за шість місяців служби за період з 01.08.2003 по 14.06.2008, тобто 4 роки 10 місяців 14 днів складає 2 роки 5 місяців 7 днів.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що обраховуючи позивачу календарну вислугу років станом на 01.01.2025 відповідач допустив протиправні дії щодо не врахування до календарної вислуги років позивача час його навчання, із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби в повному обсязі, що складає 2 роки 5 місяців 7 днів.

За таких обставин суд приходить до висновку, що для належного захисту порушених прав позивача достатнім буде частково задовольнити позовні вимоги шляхом визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо обрахунку календарної вислуги років ОСОБА_1 у наказі №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» як 4 роки 1 місяці 24 дні та зобов'язання відповідача внести виправлення у вказаний наказ шляхом зазначення календарної вислуги років позивача станом на 01.01.2025 для виплати надбавки за вислугу років 5 років 1 місяць 4 дні.

Отже, в цій частині позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо позовних вимог про проведення розрахунку вислуги років з урахування пільгової вислуги років за період з 24.05.2022 по 31.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023, протягом якого ОСОБА_1 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на пільгових умовах - з розрахунку один місяць служби за три місяці, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.п. 1 п. 3 Постанови №393 (в редакції станом на час видання спірного наказу) до вислуги років для визначення розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зараховується на пільгових умовах: особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, - один місяць служби за три місяці часу проходження служби, протягом якого особа брала безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів під час дії воєнного стану.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України №2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Указами Президента України воєнний стан неодноразово продовжувався та дії на даний час.

Судом встановлено, що позивач має посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_5 , виданим 27.10.2023.

Відповідно до довідки №1433 від 13 квітня 2023 року про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України позивач в період з 24.05.2022 року по 31.01.2023 приймав безпосередню участь у бойових діях та забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у складі військової частини НОМЕР_2 .

В період з 08.08.2023 по 23.10.2023 року позивач перебував у службовому відрядженні у складі ОКП оперативно-тактичного угруповання « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та приймав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується відповідними довідками, бойовим розпорядженням та наказами командира оперативно-тактичного угрупування « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Вказані обставини не заперечуються відповідачем.

За вказаних обставин, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що наявні підстави для зарахування на пільгових умовах до пільгової вислуги років позивача для виплати надбавки за вислугу років періоди з 25.05.2022 по 30.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023 з розрахунку один місяць служби за три місяці часу проходження служби.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що для належного захисту порушених прав позивача достатнім буде частково задовольнити позовні вимоги шляхом визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не зарахування на пільгових умовах до пільгової вислуги років позивача для виплати надбавки за вислугу років періоди з 25.05.2022 по 30.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023 з розрахунку один місяць служби за три місяці часу проходження служби та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснити перерахунок пільгової вислуги років ОСОБА_1 зарахувавши на пільгових умовах до пільгової вислуги років позивача для виплати надбавки за вислугу років періоди з 25.05.2022 по 30.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023 з розрахунку один місяць служби за три місяці часу проходження служби, про що внести зміни в наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року».

При цьому, суд враховує, що в даній частині спір виник не у зв'язку з невірним обрахуванням пільгової вислуги років, а в зв'язку з взагалі не обрахуванням пільгової вислуги років, отже позовні вимоги щодо зобов'язання вказати певну пільгову вислугу років є передчасними, спір з цього приводу наразі відсутній.

Таким чином, позов в цій частині задоволенню не підлягає.

Щодо позовних вимог про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення з 01 січня 2025 року з урахуванням надбавки за вислугу років на військовій службі у відсотках посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням, з урахуванням всієї вислуги років: 7 років 9 місяць 16 днів, у розмірі 30 відсотків, суд зазначає, що позовні вимоги в цій частині є також передчасними, оскільки розрахунок вислуги років позивача на виконання рішення суду ще не проводився.

А також у суду не має підстав вважати, що після виконання рішення суду відповідач не здійснить перерахунок та виплату позивачу надбавки за вислугу років.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо обрахунку календарної вислуги років ОСОБА_1 у наказі №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» як 4 роки 1 місяць 24 дні.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести виправлення у наказ №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року» шляхом зазначення календарної вислуги років ОСОБА_1 станом на 01.01.2025 для виплати надбавки за вислугу років 5 років 1 місяць 4 дні.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не зарахування на пільгових умовах до пільгової вислуги років ОСОБА_1 для виплати надбавки за вислугу років періоди з 25.05.2022 по 30.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023 з розрахунку один місяць служби за три місяці часу проходження служби.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснити перерахунок пільгової вислуги років ОСОБА_1 зарахувавши йому на пільгових умовах до пільгової вислуги років для виплати надбавки за вислугу років періоди з 25.05.2022 по 30.01.2023 та з 08.08.2023 по 23.10.2023 з розрахунку один місяць служби за три місяці часу проходження служби, про що внести зміни в наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №3191 від 30.12.2024 “Про підрахунок вислуги років військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01 січня 2025 року».

В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Рубан В.В.