Рішення від 12.06.2025 по справі 500/1264/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/1264/25

12 червня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Подлісної І.М.

за участю:

секретаря судового засідання Щепанюк Ю.Ю.

представника позивача Ленько Р.І.

представника відповідача Живчик В.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР" до Головного управління ДПС у Тернопільській області Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР" з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 02.11.2023 ТОВ «ФАЙНИЙ ЦУКОР» отримало Рішення № 60048 від 02.11.2023 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, прийнятого відповідачем відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності за період з 15.05.2023 по 10.10.2023, що відповідає кодам податкової інформації, які є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

27.12.2023 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку та на підтвердження проведених позивачем господарських операцій.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 04.01.2024 № 559, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 27.12.2023 року № 1 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

26.02.2024 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості з копіями документів за усіма господарськими операціями позивача.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 05.03.2024 № 12594, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 26.02.2024 року № 2 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

А також зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

03.05.2024 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку з додатками (повторне надання копій відповідних документів на підтвердження реальності проведених позивачем господарських операцій).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 09.05.2024 № 25911, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 03.05.2024 року № 3 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

А також зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Зазначене рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 09.05.2024 № 25911 позивачем оскаржено в Тернопільський окружний адміністративний суд, як протиправне та таке, що підлягає скасуванню.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2024, залишеним без змін Постановою Восьмого апеляційного господарського суду від 18.12.2024, у справі № 500/3182/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, позов задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Тернопільській області від 09.05.22024 № 25911 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» критеріям ризиковості платника податку; зобов'язано Головне управління ДПС у Тернопільській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Проте, відповідно до отриманих квитанцій податкові накладні прийнято, але їх реєстрація зупинена з підстави складення та подання платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165).

07.01.2025 на виконання зазначених вище судових рішень, позивача було виключено з переліку ризикових платників податку на додану вартість. Однак, податкові накладні №1 від 09.11.2023, №3 від 17.10.2023, №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023, реєстрація яких було зупинена, не зареєстровано.

У зв'язку із цим, позивач 13.01.2025 подав пояснення та копії документів щодо податкових накладних № 3 та № 4 від 17.10.2023, реєстрацію яких зупинено, 20.02.2025 позивач подав пояснення та копії документів щодо податкових накладних №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023, 20.02.2021 позивач подав пояснення та копії документів щодо податкової накладної №1 від 09.11.2023.

Однак, відповідно до змісту квитанцій № 2 вони не були прийняті до розгляду з підстав порушення термінів, визначених пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.

Таким чином, на даний час жодних підстав для продовження зупинення реєстрації податкових накладних №1 від 09.11.2023, №3 від 17.10.2023, №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023 немає, оскільки позивач не відповідає жодному критерію ризиковості. Однак, зазначені податкові накладні Державною податковою службою України не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тому з метою їх реєстрації та захисту порушених прав та інтересів позивач змушений звернутись в адміністративний суд.

Ухвалою суду від 10.03.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Даною ухвалою встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Відповідачі (спільна позиція Головного управління ДПС у Тернопільській області та ДПС України) скористалися правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов через електронний суд із відповідними письмовими доказами 24.03.2025. У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає наступне.

Пунктом 4 Порядку №520 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 встановлено, що платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

У разі, коли у квитанції до податкової накладної / розрахунку коригування зазначено код товару / послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності / умовним кодом товару / Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Згідно із вимогами абзацу 1 пункту 6 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.

З огляду на наведене, термін протягом якого позивач мав право подати письмові пояснення та копії документів по спірних податкових накладних (реєстрацію яких зупинено) № 3 від 17.10.2023 та № 4 від 17.10.2023 минув 18.10.2024р., по податкових накладних № 5 від 18.10.2023, № 6 від 18.10.2023, № 7 від 18.10.2023, № 8 від 18.10.2023 та № 9 від 18.10.2023 минув 19.10.2024, та по податкові накладній № 1 від 09.11.2023 минув 10.11.2024р.

Варто зазначити, що процедура звернення платника із Повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, не залежить від того, чи перебуває платник у статусі платника, що відповідає критеріям ризиковості платника податку, чи ні, оскільки ані нормами ПК України, ані нормами Порядків №1165 та №520 не встановлено будь-яких обмежень на право звернення.

Тобто, перебування платника у переліку платників, що відповідають критеріям ризиковості, не зупиняє перебігу строків, встановлених для звернення із Повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а є лише окремим процедурним елементом податкового контролю.

Отже, із спливом 365-денного терміну від дати виписки спірних податкових накладних, позивач втратив право на можливість іх зареєструвати у ЄРПН за наслідками звернення із Повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Пунктом 6-1 Порядку №1165 визначено, що у разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, наступного робочого дня після дати прийняття такого рішення підлягають автоматичній реєстрації податкові накладні / розрахунки коригування, якщо одночасно виконуються такі умови:

- реєстрацію таких податкових накладних / розрахунків коригування зупинено на підставі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з рішеннями, прийнятими починаючи з дати останнього включення платника податку в перелік платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку;

- дата подання для реєстрації в Реєстрі таких податкових накладних / розрахунків коригування припадає на період, що не перевищує 180 днів до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку або рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

- на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, операції в таких податкових накладних / розрахунках коригування не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3 та стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

- щодо таких податкових накладних / розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. N 520;

- у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 2001.3 або 2001.9 статті 2001 Кодексу.

Аналіз наведених норм Порядку №1165 дає чітке розуміння того, коли та які податкові накладні підлягають автоматичній реєстрації у випадку виключення платника із переліку платників, що відповідають критеріям ризиковості.

Так, насамперед, рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку повинно бути прийняте виключно контролюючим органом або за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

І для подальшої можливості реєстрації в автоматичному режимі зупинених податкових накладних необхідне виконання умов, передбачених у абзацах 2-6 пункту 6-1 Порядку №1165.

Представник відповідачів вважає, що наслідком виключення платника з переліку ризикових на підставі рішення суду є лише автоматичне виключення з переліку ризикових його контрагентів за умови, що наведено у абз. 32-33 п. 6 Порядку №1165.

Як вбачається із матеріалів справи, та зазначено у позовній заяві позивача, рішення про невідповідність ТОВ «ФАЙНИЙ ЦУКОР» критеріям ризиковості платника податку винесено судом за наслідками розгляду судової справи №500/3182/24, яке набрало законної сили 18 грудня 2024 року та виконано контролюючим органом 07 січня 2025 року.

З огляду на що, у Головного управління ДПС у Тернопільській області у такій ситуації не виникає жодного обов'язку щодо вчинення дій з реєстрації у ЄРПН спірних податкових накладних позивача.

Більше того, як уже неодноразово зазначалось судами у своїх рішеннях із розгляду категорії справ щодо неправомірності рішень комісій контролюючого органу у відмові реєстрації податкових накладних, що реєстрація в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Таким чином, позовна вимога про визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДПС у Тернопільській області щодо не здійснення реєстрації в ЄРПН спірних податкових накладних є такою, що пред'явлено до неналежного відповідача та не знаходить свого правового обґрунтування у позовній заяві.

На підставі викладеного представник відповідачів просив в задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 27.03.2025 ухвалено справу розглядати в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 30 квітня 2025 року о 11:15 год в приміщенні Тернопільського окружного адміністративного суду.

30 квітня 2025 року секретарем судового засідання складено довідку про те, що судове засідання по адміністративній справі № 500/1264/25 не проводилося, у зв'язку із перебуванням головуючої судді на лікарняному. Наступне судове засідання призначено на 13.05.2025 о 11:30 год.

Ухвалою суду від 13.05.2025, постановленою в судовому засіданні, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) закрито підготовче засідання, за результатами підготовчого засідання призначено справу на 12.06.2025 о 11:30 год.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідачів в судовому засіданні адміністративний позов не визнала з підстав, викладених у відзиві на позов, просила у його задоволенні відмовити повністю.

Заслухавши сторін, дослідивши подані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступне.

Згідно інформаційних баз даних ДПС України станом на 01.11.2023 року стосовно ТОВ «ФАЙНИЙ ЦУКОР» встановлено таке.

Основний вид діяльності згідно КВЕД:_46.36 - оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами.

02.11.2023 ТОВ «ФАЙНИЙ ЦУКОР» отримало Рішення № 60048 від 02.11.2023 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, прийнятого відповідачем відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності за період з 15.05.2023 по 10.10.2023, що відповідає кодам податкової інформації, які є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, а саме:

03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;,

07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції);

11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.

27.12.2023 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку № 1 з додатками (сканкопії документів) на 95 аркушах.

Позивачем надано повний пакет документів, що підтверджує відсутність ведення ним діяльності з ознаками ризиковості. На підтвердження проведених господарських операцій позивачем надані всі необхідні документи.

26.02.2024 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку № 2 з додатками (сканкопії документів за усіма господарськими операціями позивача за період 15.05.2023 по 10.10.2023) на 239 аркушах, які включали в себе:

- первинні документи щодо придбання товарів (видаткові накладні на придбання цукру, товарно-транспортні накладні від постачальника, банківські виписки про сплату за товар);

- первинні документи щодо реалізації товару (видаткові накладна, товарно- транспортні накладні на покупця, банківські виписки про оплату товару);

- первинні документи щодо транспортування продукції (акти виконаних робіт від перевізника, банківські виписки про оплату послуг).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 05.03.2024 № 12594, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 26.02.2024 року № 2 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме:

07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції);

11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.

А також зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

03.05.2024 позивачем на адресу відповідача було подано інформацію та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку № 3 з додатками (повторне надання копій договорів оренди нежитлових приміщень, договорів на поставки товарів з постачальниками, договорів на поставки товарів з покупцями, договорів на транспортні перевезення з перевізниками, банківських виписок з особових рахунків, сертифікатів відповідності) на 179 аркушах.

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 09.05.2024 № 25911, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 03.05.2024 року № 3 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме:

07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції);

11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.

А також зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Зазначене рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 09.05.2024 № 25911 позивачем оскаржено в Тернопільський окружний адміністративний суд, як протиправне та таке, що підлягає скасуванню.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2024, залишеним без змін Постановою Восьмого апеляційного господарського суду від 18.12.2024, у справі № 500/3182/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, позов задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Тернопільській області від 09.05.22024 № 25911 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» критеріям ризиковості платника податку; зобов'язано Головне управління ДПС у Тернопільській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАЙНИЙ ЦУКОР» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Проте, відповідно до отриманих квитанцій податкові накладні прийнято, але їх реєстрація зупинена з підстави складення та подання платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165).

07.01.2025 на виконання зазначених вище судових рішень, позивача було виключено з переліку ризикових платників податку на додану вартість. Однак, податкові накладні №1 від 09.11.2023, №3 від 17.10.2023, №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023, реєстрація яких було зупинена, не зареєстровано.

У зв'язку із цим, позивач 13.01.2025 подав пояснення та копії документів щодо податкових накладних № 3 та № 4 від 17.10.2023, реєстрацію яких зупинено, 20.02.2025 позивач подав пояснення та копії документів щодо податкових накладних №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023, 20.02.2021 позивач подав пояснення та копії документів щодо податкової накладної №1 від 09.11.2023.

Однак, відповідно до змісту квитанцій № 2 вони не були прийняті до розгляду з підстав порушення термінів, визначених пунктом 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 12.12.2019 №520.

Таким чином, на даний час жодних підстав для продовження зупинення реєстрації податкових накладних №1 від 09.11.2023, №3 від 17.10.2023, №4 від 17.10.2023, №5 від 18.10.2023, №6 від 18.10.2023, №7 від 18.10.2023, №8 від 18.10.2023, №9 від 18.10.2023 немає, оскільки позивач не відповідає жодному критерію ризиковості. Однак, зазначені податкові накладні Державною податковою службою України не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тому з метою їх реєстрації та захисту порушених прав та інтересів позивач змушений звернутись в адміністративний суд.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Відповідно до пунктів а, б пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/ замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 цієї правової норми передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку продавець товарів / послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 378, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) (далі Порядок № 1246).

Відповідно до пункту 12 цього Порядку, після надходження податкової накладної та/ або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Пунктами 13, 15 Порядку № 1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі квитанція).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу 10), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На реалізацію наведеної норми Кабінетом Міністрів України 11 грудня 2019 року прийнято постанову № 1165, якою серед іншого затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 1165).

Відповідно до пункту 4 цього Порядку, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/ розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/ розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

За приписами пункту 5 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Як визначено пунктом 6-1 Порядку у разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, наступного робочого дня після дати прийняття такого рішення підлягають автоматичній реєстрації податкові накладні/розрахунки коригування, якщо одночасно виконуються такі умови:

- реєстрацію таких податкових накладних/розрахунків коригування зупинено на підставі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з рішеннями, прийнятими починаючи з дати останнього включення платника податку в перелік платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку;

- дата подання для реєстрації в Реєстрі таких податкових накладних/розрахунків коригування припадає на період, що не перевищує 180 днів до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку або рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

- на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, операції в таких податкових накладних/розрахунках коригування не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3 та стосовно платника податку відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

- щодо таких податкових накладних/розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;

- у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 200-1.3 або 200-1.9 статті 200 1 Кодексу.

Пунктом 7 Порядку № 1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/ розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520 (пункт 11 Порядку № 1165).

Відповідно до пункту 25 Порядку № 1165, комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних слугувало те, що вони відповідають вимогам пункту 8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

У Додатку 1 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість. Зокрема, пункт 8 передбачає, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Суд зазначив, що законних підстав для віднесення позивача до ризикових платників податку на додану вартість у розумінні пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку у контролюючого органу не було, що встановлено зазначеними вище судовими рішеннями, які набрали законної сили.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 520).

Пунктом 2 цього Порядку визначено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, що може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з п. 10 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/ або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Як зазначено вище, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/ послуг згідно приписів підпункту б) пункту 187.1 ст. 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

При цьому, відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

З огляду на викладене, саме на виконання вимог ПК України позивач склав податкові накладні датою оформлення документа, що засвідчує факт поставки платником податку.

Верховний Суд у правових висновках, викладених у постанові від 07 грудня 2022 року у справі № 500/2237/20, звертає увагу на те, що при розгляді таких спорів судами, крім іншого, має бути встановлено настання обставини, яка обумовлює обов'язок платника податків скласти податкову накладу та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Крім цього, відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 ПК України, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

Згідно з пунктом 19 Порядку № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день настання однієї з таких подій: 1) прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); 3) неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням (пункт 20 Порядку № 1246).

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/ розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

З метою відновлення прав та інтересів позивача та дотримання гарантій, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати спірні податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації спірних податкових накладних не прийнято. Зупинення реєстрації цих податкових накладних відбулось внаслідок прийняття відповідачем протиправного рішення про включення позивача до переліку ризикових платників податку на додану вартість. Пояснення щодо цих податкових накладних подано після закінчення строку 365 днів з моменту їх складення, оскільки рішення суду про визнання протиправним такого рішення відповідача та зобов'язання відповідача виключити позивача з переліку ризикових платників податків набрало чинності після закінчення вказаного строку, а подання пояснень у зазначений строк не мало б жодних позитивних наслідків для позивача, у зв'язку із дією протягом цього строку рішення відповідача про відповідність позивача критеріям ризиковості, як безумовної підстави для зупинення реєстрації податкових накладних. Більше того, неодноразове подання документів та інформації на підтвердження невідповідності позивача критеріям ризиковості та реальності господарських операцій позивача, за результатами яких складені податкові накладні, не було взято до уваги відповідачем.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, належним чином не заперечені відповідачем, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (частина перша статті 139 КАС України).

Розподіл судових витрат у вигляді судового збору здійснюється у відповідності до ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Тернопільській області щодо нездійсненні реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних , податкових накладних №1 від 09.11.2023 р., №3 від 17.10.2023 р., №4 від 17.10.2023 р., №5 від 18.10.2023 р., №6 від 18.10.2023 р., №7 від 18.10.2023 р., №8 від 18.10.2023 р., №9 від 18.10.2023 р., які подані Товариством з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР".

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних , податкові накладні №1 від 09.11.2023 р., №3 від 17.10.2023 р., №4 від 17.10.2023 р., №5 від 18.10.2023 р., №6 від 18.10.2023 р., №7 від 18.10.2023 р., №8 від 18.10.2023 р., №9 від 18.10.2023 р., які подані Товариством з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР".

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР" понесені ним судові витрати в сумі 19 379 (дев'ятнадцять тисяч триста сімдесят дев'ять) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Тернопільській області та Державної податкова служба України по 9 689 (дев'ять тисяч шістсот вісімдесят дев'ять) грн. 60 коп. з кожного.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 20 червня 2025 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "ФАЙНИЙ ЦУКОР" (місцезнаходження/місце проживання: вул. Петриківська, 16, приміщення 36,м. Тернопіль,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46009 код ЄДРПОУ/РНОКПП 43893136);

відповідач:

- Головне управління ДПС у Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Білецька, 1,м. Тернопіль,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46003 код ЄДРПОУ/РНОКПП 44143637).

- Державна податкова служба України (місцезнаходження/місце проживання: пл. Львівська, 8,м. Київ,04053 код ЄДРПОУ 43005393).

Головуючий суддя Подлісна І.М.