про відкриття спрощеного позовного провадження
без повідомлення учасників справи
19 червня 2025 року м. Житомир справа № 240/13758/25
категорія 105000000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Леміщак Д.М., розглядаючи позовну заяву державної установи "Бердичівська виправна колонія (№ 70)" (вул. Низгірецька, буд. 1, м. Бердичів, Житомирська обл., Бердичівський р-н, 13306. РНОКПП/ЄДРПОУ: 08563330) до Бердичівського відділу державної виконавчої служби у Бердичівському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (вул. Європейська, 128, м. Бердичів, Житомирська обл., Бердичівський р-н, 13306. РНОКПП/ЄДРПОУ: 35006362) про визнання дій неправомірними та скасування постанови,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася державна установа "Бердичівська виправна колонія (№ 70)" із позовом до Бердичівського відділу державної виконавчої служби у Бердичівському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій неправомірними та скасування постанови з підстав винесення постанови про відкриття виконавчого провадження про стягнення виконавчого збору .
Згідно зі статтями 19, 20, 26 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства Житомирським окружним адміністративним судом.
Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами загального або спрощеного позовного провадження, суд зазначає таке.
Враховуючи категорію та складність справи, обраний позивачем спосіб захисту і значення справи для сторін, суд вважає, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи, з урахуванням положень статті 287 КАС України.
Позовна заява подана у порядку, передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України, та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Керуючись статтями 19, 20, 160, 161, 171, 243, 248, 257-262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом державної установи "Бердичівська виправна колонія (№ 70)" до Бердичівського відділу державної виконавчої служби у Бердичівському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій неправомірними та скасування постанови.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Встановити відповідачу триденний строк для подання відзиву на позов з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу триденний строк з дня отримання копії відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання копії відповіді на відзив для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу.
Відповідач у строк, встановлений для подання відзиву, а позивач не пізніше трьох днів з дня отримання відзиву мають право подати до суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Зобов'язати відповідача надати належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження № 78044858 не пізніше 09.07.2025.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Д.М. Леміщак