Справа № 717/1494/25
20 червня 2025 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Туржанський В.В., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого.
ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за те, що він, будучи особою, яка припинила виконання обов'язків поліцейського взводу №4 роти №4 штурмового батальйону №1 (Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова) полку управління поліції особливого призначення №3 ДПОП «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 », тобто діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, та відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, примітки до ст. 172-6 КУпАП є суб'єктом відповідальності за порушення ст. 45 Закону №1700-VII, Закону України від 20.09.2023 №3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» 02.08.2024 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за 2024 рік (01.01.2024 - 31.05.2024).
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 172-6 КУпАП розглядаються за місцем їх вчинення.
Згідно п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, крім іншого питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно ч. 1 ст. 257 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 257 КУпАП України протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.
Департамент поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 » знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , тобто на території Оболонського району м. Києва.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного із корупцією, саме як колишній поліцейський взводу №4 роти №4 штурмового батальйону №1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) полку управління поліції особливого призначення №3 ДПОП «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Тобто вчинення правопорушення було пов'язане саме із виконанням службових обов'язків у полку управління поліції особливого призначення №3 ДПОП « ІНФОРМАЦІЯ_4 штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: АДРЕСА_2 , що відноситься де територіальної юрисдикції Оболонського районного суду м. Києва. Будь-яких належних доказів про інше місце вчинення правопорушення матеріали справи не містять, а тому підстави для розгляду справи Кельменецьким районним судом не вбачаються.
Пояснення ОСОБА_1 про те, що подав декларацію за місцем проживання в селищі Кельменці не підтверджуються будь-якими іншими доказами.
Таким чином, справа про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП не належить до компетенції Кельменецького районного суду.
Згідно до пункту 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Вважаю, що дана справа не підлягає розгляду в Кельменецькому районному суді Чернівецької області, оскільки у матеріалах справи відсутні належні докази того, що адміністративне правопорушення вчинене на території колишнього Кельменецького району Чернівецької області.
Враховуючи наведене, справу слід повернути до Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України для направлення до належного суду, оскільки справа не підлягає розгляду в Кельменецькому районному суді Чернівецької області.
Керуючись ст.ст. 276, 280, 284 КУпАП, суд, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП повернути до Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України для направлення до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: