Справа № 932/5586/25
Провадження № 3/932/2806/25
18 червня 2025 року Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Міросєді А.І. розглянувши матеріали, які надійшли з ВП № 4 Дніпровського РУП №1 в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,-
Постановою Шевченківського районного суду міста Дніпра від 28.05.2025 року, протокол про адміністративне правопорушення ВАД №404135 від 03.05.2025 року із кваліфікацією дій за ст. 173 КУпАП відносно ОСОБА_1 з доданими до нього матеріалами було повернуто до ВП № 4 Дніпровського РУП №1 в Дніпропетровській області для належного оформлення.
На допущені порушення було вказано в постанові судді Шевченківського районного суду міста Дніпра судді від 28.05.2025 року, однак, ігноруючи зауваження суду, 17.06.2025 року матеріал був направлений до суду без усунення недоліків.
Рапорт ДОП СП ВП №4 Дніпровського РУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області О.Шкурорат не є належним усуненням недоліків матеріалу про адміністративне правопорушення, оскільки відповідно до Інструкції з діловодства в системі МВС України, затвердженої наказом МВС України від 23.08.2012 №747, належить до внутрішніх документів.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно з ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…
Відповідно до ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Дрібне хуліганство - це умисне порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, яке не супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом (пункт 3постанови Пленуму Верховного Суду України № 10 від 22.12.2006 «Про судову практику у справах про хуліганство»).
За протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №404135 від 03.05.2025 року, вбачається, що ОСОБА_1 02.05.2025 року близько 01:00 за адресою АДРЕСА_1 , перший під'їзд, третій поверх, вчинив хуліганські дії відносно сусідки гр. ОСОБА_2 , в протоколі не зазначено які самі дії були завдані потерпілій.
Вищенаведені недоліки, допущені при оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
При складанні протоколів про адміністративне правопорушення працівники поліції повинні керуватися Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року №1376, в редакції від 24.09.2021 року, (далі Інструкція).
Проаналізувавши положення Інструкції, приходжу до висновку, що у разі виявлення недоліків при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, зіпсований бланк протоколу повинен бути зданий відповідній посадовій особі, яка за своїми функціональними обов'язками є відповідальною за стан діловодства у справах про адміністративні правопорушення, відповідно до п.2 розділу VІ Інструкції із внесенням таких відомостей до Журналу видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення, бланків постанов по справах про адміністративні правопорушення та бланків протоколів про адміністративні затримання (додаток 14 Інструкції), та складений новий протокол на новому бланку з урахуванням виявлених недоліків, після чого з протоколом та матеріалами, доданими до нього, повинна бути ознайомлена особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення під особистий підпис останньої, і тільки після зазначених процесуальних дій протокол про адміністративне правопорушення вважається дооформленим та може бути направлений до Шевченківського районного суду міста Дніпра для розгляду по суті.
За таких обставин протокол про адміністративне правопорушення з доданими матеріалами підлягає поверненню до ВП № 4 Дніпровського РУП №1 в Дніпропетровській області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.256,276, 283 КУпАП, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №404135 від 03.05.2025 року відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП з додатками вдруге повернути до ВП №4 Дніпровського РУП №1 в Дніпропетровській області, для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: