Ухвала від 19.06.2025 по справі 300/4257/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"19" червня 2025 р. Справа № 300/4257/25

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Ткачишин Світлана Миколаївна, до Івано-Франківської міської ради, Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та нечинним рішення міської ради від 15.03.2023, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.03.2025,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Ткачишин Світлана Миколаївна, звернувся в суд із позовною заявою до Івано-Франківської міської ради, Головного управління ДПС в Івано-Франківській області в якій просить:

- визнати протиправним та нечинним рішення Івано-Франківської міської ради восьмого демократичного скликання від 15.06.2023 №125-36 "Про земельні питання" в частині затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель с.Чукалівка Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області, розробленої ПП "Землестройпроект";

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 29.03.2025 №25649-2405-0915UA26040190000081578.

Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Внаслідок вивчення матеріалів позовної заяви, наявні підстави для повернення позовної заяви, зважаючи на наступне.

Згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).

Частиною першою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

За своїм процесуальним призначенням інститут об'єднання позовних вимог забезпечує правильність і одностайність розгляду та вирішення окремих позовних вимог, які можуть бути розглянуті як самостійні справи, але об'єднуються однорідністю вимог, тобто вимог, які випливають з одних і тих же правовідносин.

Крім того, об'єднання позовних вимог дає можливість досягти процесуальної економії, ефективніше використати процесуальні засоби для відновлення порушеного права, а також унеможливити винесення різних рішень за однакових обставин.

Отже, порушенням правила об'єднання вимог, є об'єднання неоднорідних вимог, тобто таких, які не пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги.

Підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що підтверджують позов, зокрема факти матеріально-правового характеру, що визначаються нормами матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, їх виникнення, зміну, припинення.

У даному випадку, позивачем заявлено вимоги: 1)про визнання протиправним та нечинним рішення міської ради в частині затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель та 2) визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, яким визначено податкове зобов'язання по земельному податку з фізичних осіб.

З аналізу спірних рішень, в першому випадку органу місцевого самоврядування та в другому випадку податкового органу вбачається, що позивачем у поданій до суду позовній заяві об'єднано позовні вимоги, які не пов'язані між собою підставою їх виникнення або поданими доказами, жодна із зазначених вимог не є основною або похідною відносно попередньої, не встановлено також системного взаємозв'язку між сукупністю позовних вимог, що б викликало логічну необхідність спільного розгляду ініційованих питань.

Відповідно до пункту 23 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Можливе визнання судом протиправним та нечинним рішення міської ради в частині затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель (як бажаний для позивача кінцевий результат розгляду даної справи) не обумовлює визнання протиправним та скасування рішення податкового органу про визначення податкового зобов'язання по земельному податку з фізичних осіб, адже нормативно-грошова оцінка оскаржується з мотивів порушення процедури прийняття рішення органу місцевого самоврядування, а податкове повідомлення-рішення з мотивів неправильного розрахунку податку, отже вимоги мають різну юридичну природу, різні підстави виникнення та нормативне регулювання. При цьому, такі вимоги не є похідними одна від одної.

З огляду на викладене, позовна заява підлягає поверненню позивачеві на підставі пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Ткачишин Світлана Миколаївна, до Івано-Франківської міської ради, Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та нечинним рішення міської ради від 15.03.2023, визнання протиправним та скасування та податкового повідомлення-рішення від 29.03.2025 - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.