Постанова від 13.06.2025 по справі 524/5604/25

Провадження № 3/537/1285/2025

Справа № 524/5604/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.06.2025 року м. Кременчук

Крюківський районний суд м. Кременчука в складі:

головуючої судді Мурашової Наталі Валентинівни,

за участі секретаря судового засідання Дьяченко В.Ю.,

прокурорів Юшко О.В., Журавльова Ю.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1

розглянувши матерiали справи, якi надiйшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Піщане Кременчуцького району Полтавської області, громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 04.10.2004 року Автозаводським РВ КМУ УМВС України в Полтавській області, з вищою освітою, яка одружена, працює в АТ «Укрзалізниця», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи присяжним Автозаводського районного суду м. Кременчука та відповідно до п.п. ґ п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та абз.1 п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024 року), а саме лише о 13 год. 08 хв. 21.04.2024 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.

Зареєстровано як справа №524/5604/25, провадження №3/537/1285/2025.

ОСОБА_1 будучи присяжним Автозаводського районного суду м. Кременчука та відповідно до п.п. ґ п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та абз.1 п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024 року), а саме лише о 13 год. 54 хв. 21.04.2024 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Зареєстровано як справа №524/5607/25, провадження №3/537/1286/2025.

ОСОБА_1 будучи присяжним Автозаводського районного суду м. Кременчука та відповідно до п.п. ґ п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та абз.1 п.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2024 року), а саме лише о 14 год. 10 хв. 21.04.2024 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Зареєстровано як справа №524/5608/25, провадження №3/537/1287/2025.

Рішенням тридцять восьмої сесії сьомого скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 26.06.2019 року «Про затвердження списку присяжних в м. Кременчуці» ОСОБА_1 включено до списку присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука.

Рішенням сімнадцятої сесії восьмого скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 27.05.2022 року «Про затвердження списку присяжних в м. Кременчуці» ОСОБА_1 включено до списку присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука.

Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи обов'язки присяжного Автозаводського районного суду м. Кременчука, відповідно до п.п. ґ п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Згідно з табелями обліку використання робочого часу присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука Блохіна Т.П. виконувала обов'язки присяжного у суді 29.01.2021, 26.03.2021, 29.06.2021, 20.08.2021, 20.10.2021, 17.02.2022, 21.07.2022, 11.08.2022, 25.08.2022, 20.09.2022, 30.01.2023, 10.04.2023, 11.04.2023, 26.04.2023, 04.05.2023, 19.09.2023, 22.09.2023, 06.12.2023.

Відповідно до довідки ТУ ДСА України в Полтавській області присяжній Автозаводського районного суду м. Кременчука ОСОБА_1 нарахована та виплачена винагороду в листопаді 2021 року в сумі 2598,05 грн., у травні 2023 року - 3142,64 грн., у грудні 2023 року - 3743,95 грн.

Отже, ОСОБА_1 , виконуючи обов'язки присяжного Автозаводського районного суду м. Кременчука, була зобов'язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, не пізніше 31.01.2024 року, та щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 року.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 раніше подавала щорічні декларації за 2019-2020 роки, тобто їй достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Разом з тим, 16.10.2023 року Автозаводським районним судом м. Кременчука направлялося повідомлення присяжній ОСОБА_1 про відновлення з 12.10.2023 року декларування та необхідність подання щорічних декларацій за 2021-2022 роки до 31.01.2024 року, а також попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.

19.02.2024 року Автозаводським районним судом м. Кременчука направлялося повідомлення присяжній ОСОБА_1 про необхідність подання щорічної декларацій за 2023 рік до 01.04.2024 року, а також попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.

Однак, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 13 год. 08 хв. 21.04.2024 року подала до Реєстру щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, о 13 год. 54 хв. 21.04.2024 року - щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, о 14 год. 10 хв. 21.04.2024 року - щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, тобто несвоєчасно.

Згідно з листом Департаменту охорони здоров'я Кременчуцької міської ради Полтавської області від 03.03.2025 року №01.1-17/06/279 ОСОБА_1 у період часу з 01.01.2024 року по 31.03.2024 року до закладів охорони здоров'я, підпорядкованих Департаменту охорони здоров'я, НЕ зверталася.

Тому поважності причин несвоєчасного подання зазначених декларацій у ОСОБА_1 не встановлено.

Місцем вчинення ОСОБА_1 правопорушення є місце, де у неї виник обов'язок подати декларації, а саме Автозаводський районний суд м. Кременчук за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Університетська, буд.29/5.

Датою вчинення правопорушення є дата несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій - 21.04.2024 року.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколів про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Постановами Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2025 року по справах №524/5604/25, №524/5607/25, №524/5608/25 задоволені подання голови Автозаводського районного суду м. Кременчука від 16 травня 2025 року та направлені матеріали справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП до Крюківського районного суду м. Кременчук для здійснення судового розгляду.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладене, з метою всебічного та об'єктивного розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , суд вважає доцільним об'єднати в одне провадження зазначені справи.

В судовому засіданні прокурор підтримав протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , просив визнати її винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала свою вину у несвоєчасному поданні декларацій, просила суворо не карати. Хоча ОСОБА_1 подала медичну довідку про наявність у неї хвороби у час, визначений законом для декларування. Проте сама визнала, що під час хвороби могла користуватися технічними засобами та мала необхідну інформацію, щоб подати декларацію у визначені законом строки, в грудні 2023 року та лютому, березні, квітні, червні, серпні та вересні 2024 року приймала участь в судових засіданнях як присяжна.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, установив наступне.

Відповідно до ст.1 та ст.8 Основного Закону Україна є правовою державою, де визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно з положеннями ст.129 Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності ст.245 КУпАП).

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП України визначено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Об'єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері запобігання корупції.

Об'єктивна сторона даного адміністративного правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП характеризується виключно виною у формі прямого умислу за інтелектуальною ознакою.

Таким чином, для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП судом має бути встановлено за наслідками розгляду справи, що особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, знала про обов'язок подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) у певний строк, проте усвідомлено без наявності на те поважних причин вирішила її не подавати і умисно не подала таку декларацію.

Крім того, в даному випадку суд зобов'язаний встановити чи були підстави та причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поважними.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Установлено, що рішенням ХXXVII сесії VI скликання Кременчуцької міської ради Полтавської області від 26.06.2019 року «Про затвердження списку присяжних в м. Кременчуці» ОСОБА_1 включено до списку присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука.

Рішенням позачергової XVI сесії міської ради VIІІ Кременчуцької міської ради Полтавської області від 27.05.2022 року «Про затвердження списку присяжних в м. Кременчуці» ОСОБА_1 включено до списку присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука.

Згідно з табелями обліку використання робочого часу присяжних Автозаводського районного суду м. Кременчука Блохіна Т.П. виконувала обов'язки присяжного у суді 29.01.2021, 26.03.2021, 29.06.2021, 20.08.2021, 20.10.2021, 17.02.2022, 21.07.2022, 11.08.2022, 25.08.2022, 31.08.2022 року, 20.09.2022, 30.01.2023, 26.04.2023, 10.04.2023, 11.04.2023, 04.05.2023, 19.09.2023, 22.09.2023, 06.12.2023, 19.02.2024, 22.02.2024, 26.03.2024, 09.04.2024, 18.06.2024, 13.08.2024, 16.09.2024, 24.09.2024, 02.10.2024, 10.10.2024, 14.11.2024, 20.11.2024, 05.12.2024, 09.12.2024.

Отже, навіть після виникнення хвороби та в період для подачі декларації ОСОБА_1 приймала участь в судовому засіданні як присяжна, що вказує на можливість подання нею декларації у визначені законом строки. Що, до речі, і визнавалося нею в судовому засіданні.

Наведене вказує на наявність в діях ОСОБА_1 прямого умислу на несвоєчасне подання декларації.

Відповідно до довідки Територіального управління Державної судової охорони України в Полтавській області присяжній Автозаводського районного суду м. Кременчука ОСОБА_1 виплачена винагорода з січня 2021 року по грудень 2024 року в розмірі 9484,64 грн.

16.10.2023 року Автозаводський районний суд м. Кременчука направив присяжній ОСОБА_1 повідомлення про відновлення з 12.10.2023 року декларування та необхідність подання щорічних декларацій за 2021-2022 роки до 31.01.2024 року, а також попередив про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.

19.02.2024 року Автозаводський районний суд м. Кременчука направив присяжній ОСОБА_1 повідомлення про необхідність подання щорічної декларацій за 2023 рік до 01.04.2024 року, а також попередив про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю.

Про необхідність виконання обов'язку подати електронні декларації ОСОБА_1 знала, оскільки неодноразово подавала різного виду декларації.

Також, ОСОБА_1 усвідомлювала, що після введення воєнного стану подання декларацій не було скасовано, а лише зупинено.

Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно з абз. 15 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є судді, судді Конституційного Суду України, Голова, заступник Голови, члени, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя та його заступник, посадові особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді).

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а відповідно і суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, строк дії якого неодноразово продовжувався.

Пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» прийнятий 20 вересня 2023 року, набрав чинності 12 жовтня 2023 року.

Таким чином, з 12 жовтня 2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

За даними Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік о 13 год. 08 хв. 21.04.2024 року; щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 13 год. 54 хв. 21.04.2024 року, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 14 год. 10 хв. 21.04.2024 року.

Оцінивши в сукупності докази, які наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Протоколи про адміністративне правопорушення складені у відповідності до вимог ст. 254, 255, 256 КУпАП, Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 09.06.2016 №5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.07.2016 за № 1019/29149.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення є щире каяття, активне сприяння розкриттю правопорушень.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та з дотриманням положень ст.ст.33-36 КУпАП накладає на неї мінімальне стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.

В ст.38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

З матеріалів справи вбачається, що Департамент стратегічних розслідувань НП України, який склав протоколи про адміністративне правопорушення, отримав 06.02.2025 року перше повідомлення про невчасне подання ОСОБА_1 декларацій за 2021-2023 року.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 285 КУпАП суд

УХВАЛИВ:

На підставі ст. 36 КУпАП об'єднати в одне провадження справу №524/5604/24, провадження №3/537/1285/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, зі справою №524/5607/24, провадження №3/537/1286/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, справою №524/5608/25, провадження №3/537/1287/2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з присвоєнням номеру справи №524/5604/24.

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Стягувач: держава.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, рахунок отримувача № UA048999980313050149000016001, Код отримувача за ЄДРПОУ : 37959255, Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП).

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 04.10.2004 року Автозаводським РВ КМУ УМВС України в Полтавській області, працює на АТ «Укрзалізниця», проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Копію постанови видати учасникам справи негайно після проголошення.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Копію постанови після набрання чинності направити до ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТУ ДСА України в Полтавській області та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Повний текст постанови складений 17.06.2025 року о 08:00 год.

Суддя Мурашова Наталя Валентинівна