Справа № 503/782/25
Провадження №3/503/723/25
13 червня 2025 року м. Кодима
Суддя Кодимського районного суду Одеської області Калашнікова Т.О.,
за участі секретаря судового засідання Поліковської О.І.,
прокурора Сосонського О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали об'єднаних адміністративних справ, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженки с. Тимкове Кодимського району Одеської області, депутата VIII скликання Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, а також суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобіганнякорупції» (далі Закон) та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, яка повинна бути обізнана щодо обов'язку, способу та терміну подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, що на виконання вимог Закону України №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», який набув чинності 12.10.2023 року та яким відновлено обов'язок подання таких декларацій, повинна бути поданою не пізніше 31.01.2024 року відповідно до пунктів 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно, 07.05.2025 року о 16 годині 41 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, а також суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, яка повина бути обізнана щодо обов'язку, способу та терміну подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що на виконання вимог Закону України №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», який набув чинності 12.10.2023 року та яким відновлено обов'язок подання таких декларацій, повинна бути поданою не пізніше 31.01.2024 року відповідно до пунктів 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно, 08.05.2025 року о 14 годині 53 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45, п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, а також суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, яка повина бути обізнана щодо обов'язку, способу та терміну подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, що на виконання вимог Закону України №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», який набув чинності 12.10.2023 року та яким відновлено обов'язок подання таких декларацій, повинна бути поданою не пізніше 31.03.2024 року відповідно до пунктів 2-7 розділу XIII Закону, несвоєчасно, 08.05.2025 року о 15 годині 18 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону та п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області, а також суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, яка повина бути обізнана щодо обов'язку, способу та терміну подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, що подається не пізніше 31.03.2025 року, несвоєчасно 08.05.2025 року о 16 годині 20 хвилин, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Постановою Кодимського районного суду Одеської області від 13 червня 2025 року адміністративні матеріали №503/782/25 (провадження №3/503/723/25), №503/784/25 (провадження №3/503/725/25), №503/787/25 (провадження №3/503/728/25) та №503/788/25 (провадження №3/503/729/25) про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 було об'єднано в одне провадження та присвоєно об'єднаній справі про адміністративне правопорушення єдиний номер №503/782/25 (провадження №3/503/723/25).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала та щиро розкаялась у скоєнному.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та надав мотивований висновок щодо наявності в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у дохід держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції'правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1ст. 172-6 КУпАП, встановлюється відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд вважає, що крім особистого визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією, підтверджується наявними у справі письмовими доказами, а саме: протоколами №610/2025, №611/2025, №612/2025 та №609/2025 від 22.05.2025 року, в яких зафіксовані факти несвоєчасного подання, без поважних причин, декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копії рішення І сесії VIII скликання №01- VIII Слобідської селищної ради Кодимського району Одеської області «Про початок повноважень депутатів Слобідської селищної ради Кодимського району Одеської області» від 26.11.2020 року з Додатком; поясненнями ОСОБА_1 від 07.05.2025 року; копією листа-відповіді № 03-17/624 від 29.04.2025 року за підписом селищного голови Слобідської селищної ради В.Доцуленка; копіями декларацій про доходи за 2021-2024 роки від 08.05.2025 року; рапортів від 22.05.2025 року. а таком копіями листів-повідомлень НАЗК.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП -несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 в розумінні ст.34 КУпАП є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність, передбачених ст.35 КУпАП - судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи порушника, яка щиро розкаялася у вчиненому, що є обставииною. яка помякшує відповідальність в розумінні ст.34 КУпАП та її особистого ставлення до вчиненого, ступеня її вини, майнового стану, не знаходячи обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, враховуючи, що ОСОБА_1 вчинила декілька аналогічних правопорушень, суд вважає необхідним застосувати до порушниці, за правилами ч.2 ст.36 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розміру передбаченому санкцією за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАПУкраїни з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн на користь держави, оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.34,35, ч.2 ст.36, ч. 1 ст.172-6, 278-292 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення з урахуванням вимог ч.2 ст.36 КУпАП, в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Роз'яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений нею не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови, з наданням до суду в цей строк документа, який підтверджує його сплату. У разі несплати штрафу, постанову про його накладення буде звернуто для примусового виконання, а з порушника стягнуто подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Кодимський суд Одеської області.
Суддя Т.О. Калашнікова