Рішення від 17.06.2025 по справі 300/3444/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" червня 2025 р. справа № 300/3444/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - відповідач) в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області при переведенні ОСОБА_1 , на пенсію державного службовця з 23.09.2024, відповідно до пункту розділу 12 розділу ХІ Закону №889-VIII та статті 37 Закону №3723-ХІ та призначенні пенсії без урахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії, виданих Івано-Франківською митницею 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 23.09.2024 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст.37 Закону № 3723-XII "Про державну службу", з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (додаток 4 до Порядку) та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займала посаду (додаток 6 до Порядку ), виданих Івано-Франківською митницею 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.12.2024 у справі №300/7926/24, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період її роботи з 02.02.1999 по 10.04.2020 на посадах митниці: інспектора митниці, старший інспектор загального відділу, головний інспектор із захисту державної таємниці та спеціального документального зв'язку, головного інспектора відділу організаційного та документального забезпечення, головного інспектора адміністративно-господарського відділу, головного державного інспектора сектору організації документування і роботи з документами відділу матеріального забезпечення розвитку інфраструктури до стажу державної служби та перевести на пенсію державного службовця з 23.09.2024, відповідно до пункту 12 розділу XI Закону №889-VIII та статті 37 Закону №3723-XII.Однак, пенсійним органом на виконання судового рішення при переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» протиправно не враховано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, які надані Івано-Франківською митницею згідно супровідного листа від 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17. Такі дії відповідача вважає неправомірними, просить суд позов задовольнити.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 21.05.2025відкрив провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) (а.с.32-33).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, в якому проти позову заперечив (а.с.38-40). У відзиві представник відповідача зазначила, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду, позивача з 23.09.2023 переведено на пенсію державного службовця без врахування довідок про заробітну плату. При цьому, судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених зобов'язань. У випадках, коли такі зобов'язання не визначають окремий порядок проведення перерахунку пенсій, перерахунок здійснюється з урахуванням чинного законодавства. Звернула увагу суду на те, що Постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб» від 12 липня 2024 року № 823 (далі - Постанова №823) було внесено зміни до даного Порядку. Відповідно до пункту 4-2 Постанови №823, для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 року №57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 року), або які звільнилися до 1 січня 2024 року з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. Звернено увагу на те, що довідки видані Івано-Франківською митницею від 11.09. 2024 №7.21-1/22/10/Д-19/17 містять складові заробітної плати станом на серпень 2024року. Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4; розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5; розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6. Згідно з пунктом 5 цієї постанови довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII “Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII “Про державну службу» та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця. Враховуючи наведене, за доводами представника відповідача довідки, що видані позивачу про заробітну плату за серпень 2024 року, не можуть бути враховані для обчислення розміру пенсії.

Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення її учасників (у письмовому провадженні), дослідивши письмові докази, зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , як пенсіонер, отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 за №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Позивач, 23.09.2024 звернулася із відповідною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській із заявою про перехід на пенсію за віком згідноЗакону України "Про державну службу",долучивши довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця надані Івано-Франківською митницею згідно супровідного листа від 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17.

Рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 30.09.2024 №092250006486 відмовлено ОСОБА_1 у переведенні на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу".

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.12.2024 у справі №300/7926/24, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби період її роботи з 02.02.1999 по 10.04.2020 на посадах митниці: інспектора митниці, старший інспектор загального відділу, головний інспектор із захисту державної таємниці та спеціального документального зв'язку, головного інспектора відділу організаційного та документального забезпечення, головного інспектора адміністративно-господарського відділу, головного державного інспектора сектору організації документування і роботи з документами відділу матеріального забезпечення розвитку інфраструктури до стажу державної служби та перевести на пенсію державного службовця з 23.09.2024, відповідно до пункту 12 розділу XI Закону №889-VIII та статті 37 Закону №3723-XII.

На виконання вищезазначеного рішення суду, відповідач прийняв рішення №092250006486 від 10.04.2025 про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно якого розмір пенсії з надбавками склав2361,00 грн, середній заробіток обчислено в нульовому значенні (а.с.26).

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

За приписами частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складової права на соціальний захист, є її конституційним правом.

З фактичних обставин справи вбачається, що правовідносини у сфері пенсійного забезпечення позивача регулюються зокрема Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 за №889-VIII (далі - Закон №889-VIII), Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ), Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 за №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, передбачені розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №889-VІІІ.

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №889-VІІІ з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно із пунктами 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 1 травня 2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з частиною 1 статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, після 1 травня 2016 року (дати набрання чинності Законом України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року) право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ зберігають лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ, та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Як встановлено судом, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області з 23.09.2024 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Як слідує з матеріалів справи, позивачем разом із заявою від 23.09.2024 про перехід на інший вид пенсії відповідачу надавалися довідки про складові заробітної плати для держаного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, за серпень 2024 року(посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (додаток 4 до Порядку) та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державнихорганах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби за серпень 2024 року (додаток 6 до Порядку) (а.с.23, 24).

При цьому, як вбачається із рішення від 30.09.2024 №092250006486 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Волинській області не враховано заробітну плату, зазначену у вищевказаних довідках (а.с.26).

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі - Порядок КМУ №622).

Так, пунктом 4 Порядку КМУ №622 визначено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно з пунктом 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Кабінет Міністрів України 12.07.2024 прийняв постанову №823 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ №823), яка набрала чинності 20.07.2024 та якою затверджені зміни до Порядку КМУ №622.

Згідно з пунктом 3 Постанови КМУ №823 вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01.01.2024.

Постановою КМУ №823 доповнено Порядок КМУ №622 пунктом 4-1, який передбачає, що для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 01.01.2024 в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, заробітна плата визначається з урахуванням:

посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років у розмірах, установлених на дату звернення за призначенням пенсії (за посадою, передбаченою штатним розписом);

розмірів виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, визначених у середньомісячних сумах за період починаючи з 1 січня 2024 року до місяця звернення особи. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 року, середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 року як за повний місяць.

Розмір посадового окладу визначається за останньою займаною особою посадою державної служби, передбаченою штатним розписом державного органу, на дату звільнення або звернення особи за призначенням пенсії.

Особам, які працювали на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, і мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, починаючи з 1 січня 2024 року за вибором таких осіб визначається в середньомісячних сумах за період з 1 січня 2024 року до місяця звернення особи або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше 1 січня 2024 року, визначених за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) державної служби у штатному розписі державного органу, встановленою на основі класифікаційного коду, в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за визначеним класифікаційним кодом. При цьому для осіб, які звернулися за призначенням пенсії у січні 2024 року, середньомісячна сума таких виплат визначається з розрахунку виплат за січень 2024 року як за повний місяць.

Для призначення пенсії державним службовцям, які працювали з 1 січня 2024 року у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та посади яких було класифіковано, подаються довідки про:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 1;

розміри виплат, зазначених в абзаці третьому цього пункту, які особа отримувала за останнім місцем роботи на державній службі, за формою згідно з додатком 2;

середньомісячний розмір виплат, визначений за вибором особи, відповідно до абзацу п'ятого цього пункту, за формою згідно з додатком 3.

Також Постановою КМУ №823 доповнено Порядок КМУ №622 пунктом 4-2, який передбачає, що для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27.11.2023 № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 року з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 року, а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.

Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4;

розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5;

розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.

Пунктом 5 Порядку КМУ №622 в редакції Постанови КМУ №823 передбачено, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу» та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.

Як встановлено судом, форми довідок про заробітну плату, які надані позивачем для призначення пенсії згідно із пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», відповідають вимогам Постанови КМУ №823 та додаткам 4, 6 до Порядку.

Відтак, відповідач безпідставно при призначені ОСОБА_1 пенсії за віком згідно із пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» не врахував надані довідки, які відповідають вимогам Постанови КМУ №823 та додаткам 4, 6 до Порядку таобчислив пенсію позивачавід середнього заробітку в нульовому значенні.

Враховуючи те, що судом встановлено протиправність дій відповідача, з метою належного захисту прав позивача, суд уважає необхідним визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області при переведенні ОСОБА_1 , на пенсію державного службовця з 23.09.2024, відповідно до пункту розділу 12 розділу ХІ Закону №889-VIII та статті 37 Закону № 3723-ХІ та призначенні пенсії без урахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії, виданих Івано-Франківською митницею згідно листа від 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 23.09.2024 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст.37 Закону № 3723-XII "Про державну службу", з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (додаток 4 до Порядку) та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займала посаду (додаток 6 до Порядку ), виданих Івано-Франківською митницею згідно листа 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17.

Підсумовуючи наведене вище, суд приходить до переконання про наявність підстав для задоволення адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає, що згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на задоволення позову за рахунок бюджетних асигнувань відповідача належить відшкодувати позивачу судові витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 1211,20 гривень, сплаченого згідно квитанції №6870-4181-1187-2770 від 16.05.2025 (а.с.30).

Сторонами не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області при переведенні ОСОБА_1 , на пенсію державного службовця з 23.09.2024, відповідно до пункту розділу 12 розділу ХІ Закону №889-VIII та статті 37 Закону № 3723-ХІ та призначенні пенсії без урахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії, виданих Івано-Франківською митницею згідно листа від 11.09.2024 за № 7.21-1/22/10/Д-19/17.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити з 23.09.2024 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст.37 Закону № 3723-XII "Про державну службу", з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (додаток 4 до Порядку) та про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займала посаду (додаток 6 до Порядку ), виданих Івано-Франківською митницею згідно листа 11.09.2024 за №7.21-1/22/10/Д-19/17.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 ;

відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (ідентифікаційний код юридичної особи 13358826), адреса: Київський майдан, 6, м. Луцьк, Волинська область, 43027;

Суддя /підпис/ Скільський І.І.