Миколаївської області
Справа №477/1146/25
Провадження №1-кп/477/405/25
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
17 червня 2025 року м. Миколаїв
Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , розглянувши питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальній справі, за клопотанням прокурора Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_2 про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_3 , на підставі ч.5 ст.401 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62024150010000436 від 01.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України,
До Вітовського районного суду Миколаївської області з Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону надійшло клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_3 , на підставі ч.5 ст.401 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62024150010000436 від 01.03.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.
До клопотання додана заява підозрюваного ОСОБА_3 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Враховуючи, що безпосередня участь підозрюваного в судовому провадженні неможлива з причин значної віддаленості місця його перебування від місця розташування Вітовського районного суду Миколаївської області, із урахуванням воєнного стану, який запроваджений в Державі, а також враховуючи клопотання підозрюваного, суд вважає за можливе провести судове засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 336 КПК України,
Клопотання підозрюваного задовольнити.
Проводити судові засідання за участю підозрюваного ОСОБА_3 в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені КПК України.
Копію ухвали надіслати потерпілому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1